Kalkulator oprocentowania leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kalkulator oprocentowania leasingu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

amberfinance.pl pisze:
Tomek_P pisze:
Za takie rzeczy to do łagru zsyłają. :mrgreen: :D
Mówiąc serio raczej rzadko która aplikacja sieciowa ma podgląd na oprocentowanie rzeczywiste. Przynajmniej ja tu niestety nie pomogę.
ojtam ojtam. bez zbędnej skromności powiem Ci, że kalkulator na naszej stronie www używa aktualnej stopy procentowej - a dokładniej "z wczoraj", by zawsze mieć tą oficjalnie opublikowaną.

prawda za to, że leasingi tego nie robią, bo jak dobrze wiesz (najczęściej) nawet u siebie w systemach nie mają aktualnej stopy procentowej...
co ma swoje pewne wytłumaczenie szczególnie w mniejszych firmach leasingowych. bo kupili pieniądz po takim a takim koszcie i na dany okres sprzedają go po tej samej stopie.
Przecież ja napisałem o printscreenie z firmowego ekranu. ;)

Jeżeli chodzi o kalkulatory leasingu a raczej ofertowniki leasingu bo ciężko to nazwać kalkulatorem dostępne na stronach www firm leasingowych to nie robią tego z bardzo prozaicznego powodu.
Inną ofertę sprzedaje się dużej firmie, która może przebierać w ofertach, a inną mikro działalności, która dopiero się zarejestrowała. Jest jeszcze bardzo dużo innych spraw związanych z ryzykiem, które mają wpływ na koszt oferty leasingu, jak wiek przedmiotu, marka, dostawca, etc

Uśredniona oferta może odstraszyć mocnych klientów z dobrym przedmiotem, a słabszym trzeba by odmawiać albo podwyższać ofertę co dla wizerunku firmy na pewno nie byłoby korzystne. ;)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Kalkulator oprocentowania leasingu

Post autor: Spayker »

Michael to co piszesz jest prawdą... ale tak naprawdę jest tylko czysto teoretycznym zagadnieniem.
byłem przez pewien czas dyrektorem finansowym, radziłem sobie całkiem całkiem, i powiem Ci, że decydowałem o zakupie/leasingu wielu przedmiotów i za każdym razem miałem tylko jedno na uwadze - PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ. Całkowity koszt był rzeczą ważną ale wtórną, wychodziłem od tego ile mamy kasy i na jakie obciążenie miesięczne możemy sobie spokojnie pozwolić.
Odczuwam leasingowe lajkonictwo.
Żaluję, że w parze z umiejętnościami na polu handlowym zbyt rzadko idzie wiedza merytoryczna i odwrotnie. ;)

Z pobieżnymi wiadomościami ciężko się będzie wykreować na specjalistę tu na forum. :P :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator oprocentowania leasingu

Post autor: Rafael22 »

Liczyłem na więcej komentarze do kalkulatora

17 pobrań a tu jakoś marnie z komentarzami nie wspomnę o sugestiach.
nie wiem czy taki dobry czy taki do bani, że szkoda pisać :p

Kalkulator obecny na razie jest powolny, nastepny bedzie szybszy.


Adminku kiedy zrobisz porządeczki w tym temacie?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kalkulator oprocentowania leasingu

Post autor: Jarosław Król »

17 pobrań a tu jakoś marnie z komentarzami nie wspomnę o sugestiach.
Wszystko działa to co tu komentować? :) Jakby nie działał to na pewno byś się dowiedział. :D
Adminku kiedy zrobisz porządeczki w tym temacie?
Wkrótce. :)
Zrobię nowy temat, a ten zostanie, bo szkoda kasować.

Nawet byś mi pomógł gdybyś sam założył nowy temat ze wszystkimi informacjami od siebie i linkiem. Wtedy ja ten zamknę i zmienię tytuł na roboczy.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator oprocentowania leasingu

Post autor: Rafael22 »

to po 15 lipca jak machnę poprawki w kalkulatorze :p

sugestie zawsze mile widziane co dodac, co zmienic.

A jak nic nie trzeba zmienić to też jakiś teks mozna dac ze wszysto pasuje :p


###############################################################
Link do dobrego Kalkulatora
Kalkulator do porównywania ofert leasingu
http://www.forumleasing.pl/viewtopic.ph ... =10#p10375


ODPOWIEDZ