[Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
3%
Wszystko w porządku
7
19%
Przeciętnie
5
14%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
22
61%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
BOBI-XX
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2011, o 00:10

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: BOBI-XX »

/.../
Witam wszystkich.
Jak najbardziej zgadzam się z napisanymi opiniami. Ja dołożę jeszcze jeden ciekawy wymysł tej firmy. Otóż, w grudniu chcąc ubezpieczyć już po raz 3 samochód korzystając z firmy, która ubezpiecza moje wszystkie pojazdy i tym samym omijając firmę polecaną a raczej narzucaną przez Masterlease zostałem poinformowany, iż muszę spełnić pewne warunki - co powiem szczerze, że już mnie ździwiło - ale było to jeszcze do zaakceptowania. Poza tym musiałem uzyskać Ich zgodę - co uważałem już za dziecinadę. Jednak jak się później okazało miało to ukryty sens - ale o tym za chwilę. Nie chcąc marnować czasu poprosiłem brokera narzucanego przez "Masterlease" o ofertę - zaserwowali mi najdroższe ubezpieczenie na rynku. To też postanowiłem ubezpieczyć auto na własną rękę. Jedno ubezpieczenie wrzucono mi do kosza, za drugim razem łaskawie zostało przyjęte (kosztowało mnie oczywiście więcej niż to pierwsze). Ot i dochodzimy do sedna sprawy. Pod koniec stycznia dostałem fakturę - 200 PLN /netto/ - nie wiedząc o co chodzi zadzwoniłem z prośbą o wyjaśnienie - co to jest. I dostałem taką oto odpowiedź - jest to opłata za - i tu uwaga - za wydanie zgody na ubezpieczenie we własnym zakresie. Chciałem zaznaczyć, że nie dostałem takowej zgody na papierze - korespondowałem jedynie z obsługą klienta mailowo. Uznając, iż jest to skandal i naciągactwo odpisałem mailowo wyrażając swoją opinię na ten temat jak i wniosłem o zwolnienie mnie z tej opłaty. Dostałem suchą odpowiedź, że nie zwolnią mnie i jest to ostateczna odpowiedź. Mógłbym tu pisać jeszcze i pisać o kontaktach z tą firmą ale pokrótce przedstawiłem problem, który dotknął mnie niedawno - a raczej trwa. Mam zamiar dać tą sprawę prawnikowi i napisać również do Rzecznika Praw Konsumenta. Ja wiem, że kwota może nie jest warta takiego zachodu ale uważam, że wyrażenie rzekomej "zgody" nie jest warte takich pieniędzy i dlaczego mam a raczej mamy płacić za NIC. Jeżeli jest ktoś tego samego zdania piszcie - w jedności siła. /.../


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
1. Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.
2. Opłata za wyrażenie zgody na ubezpieczenie zewnętrzne jest normą w branży i ma swoje racjonalne uzasadnienie. Pisze o tym poniżej użytkownik Michael


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

Moje pytanie brzmi, czy w sytuacji, gdy udaje się do specjalisty jakiegokolwiek, nie mogę mu ufać i przed wizytą u niego powinnam skorzystać z porad prawnika? Tak ma wyglądać nasza Polska rzeczywistość?
Idąc np. do salonu firmowego Sony ciężko jest usłyszeć od tamtejszego "specjalisty/sprzedawcy", że lepszym od Sony Vaio laptopem będzie Lenovo czy inny HP i nie usłyszymy też raczej, że lepszą konsolą do gier będzie Xbox niż Sony PlayStation 3. :)
Raczej usłyszymy tam zachętę do wyboru właśnie ofertę Sony. Dlaczego? Chyba myślącym ludziom nie trzeba tego tłumaczyć.
Podobnie ma się sprawa z przedstawicielami handlowymi firm leasingowych... mają za zadanie pozyskać klienta, bo od tego zależy nie tylko wysokość ich pensji, ale możliwość utrzymania pracy w ogóle.
Dlatego lepiej tak łatwo nie dawać się zwieść tym, że ktoś ma na wizytówce napisane "Doradca Leasingowy". ;)

Oczywiście nic nie tłumaczy tego, jeżeli zostaliście wprowadzeni w błąd co do możliwości dokonywania przeglądów w swojej miejscowości. To już jest ewidentna wtopa... :roll:
2. Wymaganie ode mnie w imieniu ubezpieczyciela poręczeń, których on sam nie żąda, ze względu na ich absurdalność, też nie jest zgodne z prawem i etyką zawodową.
Spokojnie - czy wszystko od razu trzeba aż tak ostro oceniać, że niezgodne z prawem albo etyką? :roll:

Może ktoś po prostu był nadmiernym służbistą albo źle zinterpretował sytuację, że np. szkoda parkingowa była wynikiem przestępstwa.
Zdarzają się niestety sytuacje, że jak ktoś Ci np. wybije szybę i nie powiadomisz o tym policji, to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, bo skoro się tego nie zgłosiło, to może samemu się rozbiło i próbuje się wyłudzić odszkodowanie, itd.

Nie chcę na siłę tłumaczyć czyiś błędów, ale nie ma co od razu tak się spinać... :|
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

Jedno ubezpieczenie wrzucono mi do kosza, za drugim razem łaskawie zostało przyjęte (kosztowało mnie oczywiście więcej niż to pierwsze). Ot i dochodzimy do sedna sprawy. Pod koniec stycznia dostałem fakturę - 200 PLN /netto/ - nie wiedząc o co chodzi zadzwoniłem z prośbą o wyjaśnienie - co to jest. I dostałem taką oto odpowiedź - jest to opłata za - i tu uwaga - za wydanie zgody na ubezpieczenie we własnym zakresie.
Wydanie płatnej zgody na zewnętrzne ubezpieczenie jest standardem w branży leasingowej i taką pozycję ma niejedna firma leasingowa, a wręcz większość.
Koszt to właśnie z reguły około 200 złotych.

Powód? Otóż firma leasingowa jest zainteresowana tym, żeby ubezpieczenie było możliwie najlepsze, bo to ona jest stroną ubezpieczoną... Dlatego firmy leasingowe zastrzegają sobie wydawanie zgody na ubezpieczenia inne niż z ich pakietu i mogą się nie zgodzić jeśli dana polisa ma np. dużo wyłączeń albo zakład ubezpieczeń jest niewiarygodny, tudzież wiadomo o nim, że stosuje dziwne praktyki, itd.

Nie ma też co ukrywać, że na ubezpieczeniach firmy leasingowe mają dodatkowy zarobek w postaci prowizji.

Stąd już jakiś czas temu wprowadziły dodatkowe opłaty za zgodę na zewnętrzne ubezpieczenie jako coś co w założeniu ma być bodźcem zniechęcającym do przejścia na inne ubezpieczenie niż oferowane przez firmę leasingową.

BTW: Nie jest to sprawa dla instytucji ochrony konsumentów, bo to jest leasing - czyli B2B, a nie B2C. Chyba, że masz leasing konsumencki w Masterlease.
Poza tym - jak wspomniałem - takie wydawanie zgody ma swoje uzasadnienie, a koszt 200 złotych nie jest też jakimś szczególnie nadmiernym.

Jedyne co wprowadza kwas to fakt, że nie byłeś dostatecznie poinformowany o takiej opłacie. Nie wiem czy to Twoje niedopatrzenie, czy błąd po stronie Masterlease.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
eowina
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 19:15

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: eowina »

eowina pisze:,,Spokojnie - czy wszystko od razu trzeba aż tak ostro oceniać, że niezgodne z prawem albo etyką? :roll:
Może ktoś po prostu był nadmiernym służbistą albo źle zinterpretował sytuację, że np. szkoda parkingowa była wynikiem przestępstwa.,,

W tej konkretnej sytuacji, nie można było źle ocenić zdarzenia, chyba, że ktoś ma nieczyste sumienie i wszystkich podejrzewa o nieuczciwość.

Słowo ETYKA ma dla mnie znaczenie, gdyż postępuje w/g zasady: Traktuj innych tak , jak sam chciałbyś być traktowany. Całe życie pracuję z ludźmi i nigdy nie pozwoliłabym sobie na podważenie mojego dobrego imienia. To mój sposób na życie, być może Tobie, takie postępowanie jest obce, a szkoda, bo jakieś zasady trzeba w życiu wyznawać. Nie jesteśmy dzikusami.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

być może Tobie, takie postępowanie jest obce, a szkoda, bo jakieś zasady trzeba w życiu wyznawać.
Nie lubię co prawda czepiać się tego typu wypowiedzi, bo to w sumie nic nie wnosi, ale powiem szczerze, że nie wiem czy bardziej irytujące czy też raczej żałosne jest to jak osobom, takim jak Ty, używającym "wielkich" słów o etyce, zasadach, itp., tak łatwo jednocześnie przychodzi wypowiadanie właśnie takich ocen jak powyższa pod adresem innych... w tym przypadku pod moim adresem. :roll:

Nie wydaje mi się, żebym napisał coś takiego co upoważniałoby Cię do takiego mnie potraktowania. Także sorry, ale jeśli piszesz o jakiś zasadach i etyce, to tylko piszesz... bo w czynach jakoś jej/ich nie widzę... :evil: :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
eowina
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2011, o 19:15

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: eowina »

Mój drogi Michaelu,
widzę dwa rożne punkty widzenia, zapewne zależne od miejsca siedzenia. Proponuję nie komentować sytuacji ,w których nie bierzesz udziału i nie znasz szczegółów. Reszty nie skomentuje.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Michał Krupiński »

Proponuję nie komentować sytuacji ,w których nie bierzesz udziału i nie znasz szczegółów.
Ja nie chciałem podważać Twojej krytyki firmy Masterlease, starałem się tylko wytłumaczyć część zachowań, które uznałaś za krzywdzące czy też niestosowne ze strony tej firmy.
Nie wszystkie działania wynikają ze złej woli - czasem jest to nadmierna formalizacja w połączeniu z "olewactwem". Nie każde zdarzenie musi być po prostu z góry zaplanowaną "nieuczciwością". Częściej przyczyny są po prostu bardziej prozaiczne.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
michalgorny
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2012, o 10:41

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: michalgorny »

Bolek i Lolek, bardzo prosze o kontakt /.../
Znajduje sie w sytuacji ktora budzi moje watpliwosci.
Potrzebuje pomocy.
Michal


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Usunięto fragmenty wulgarne bądź obraźliwe.

Awatar użytkownika
michalgorny
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2012, o 10:41

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: michalgorny »

BOBI-XX pisze:UWAGA NA MASTERLEASE !!!
Witam wszystkich.
Jak najbardziej zgadzam się z napisanymi opiniami. Ja dołożę jeszcze jeden ciekawy wymysł tej firmy.

do BOBI-XX - bardzo prosze o kontakt ws masterlease. mam z nimi problem.
Michal
600-455-258

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Masterlease

Post autor: Lui »

michalgorny, Lepiej opisz z czym masz problem. Prędzej uzyskasz jakieś odpowiedzi na forum zamiast czekać na czyjś kontakt, który wątpię, żeby nastąpił. ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ