[Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
6%
Wszystko w porządku
2
13%
Przeciętnie
4
25%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
9
56%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Paweł

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Paweł »

Miałem już z 20 leasingów w różnych firmach. Ofiks to jagorsza firma z jaką współpracowałem dotąd. Nigdy więcej.
Wprawdzie mają duży kapitał jednak wróżę im i życzę rychłego upadku.
Naciągają klientów zmieniają warunki i propozycje dotyczące przedwstępnych warunków zakupu pojazdu.
Na propozycji jest ubezpieczenie w cenie poczym przy podpisaniu drobnym druczkiem, że jednak nie. Całość sprawia że oferta jest bardzo droga i nie atrakcyjna. OSZUŚCI !


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Leasingodawca

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Leasingodawca »

Drodzy klienci.

Wasze oczekiwania aby usługa była darmowa są główną przyczyną że oferty wyglądają jak wyglądają.

Jak się chce finansowanie za 110% na 5 lat to tak to potem wygląda.
A czy wy chcielibyście mieć łącznie 2% marży rocznie?

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Michał Krupiński »

Leasingodawca pisze:Drodzy klienci.

Wasze oczekiwania aby usługa była darmowa są główną przyczyną że oferty wyglądają jak wyglądają.

Jak się chce finansowanie za 110% na 5 lat to tak to potem wygląda.
A czy wy chcielibyście mieć łącznie 2% marży rocznie?

Pozdrawiam,
Zgadzam się z tym..., ale tylko częściowo.

Z jednej strony są oczywiście "rozpaskudzeni" klienci, ale z drugiej strony leasingodawcy postanowili "spełnić" ich oczekiwania dając oferty na bardzo niskiej marży, rekompensując to sobie opłatami dodatkowymi i ubezpieczeniami. Czyli zysk realizują tam gdzie - najczęściej - kończy się świadomość klienta...

Mam jednak wrażenie, że to się powoli kończy. Tzn. klienci są coraz bardziej świadomi i wolą ofertę o oczko droższą, ale od dobrego leasingodawcy, a z drugiej strony leasingodawcy widzą, że na dłuższą metę stosowanie "sztuczek" odstrasza dobrych klientów/płatników.

Oczywiście to będzie długotrwały proces, ale mam wrażenie, że najgorsze mamy za sobą. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

KORZYSTAMY PO RAZ KOLEJNY Z USŁUG ORIX, ALE NIE JESTEŚMY ZADOWOLENI Z POZIOMU OBSŁUGI, POLITYKI FIRMY I EXTRA ZA WSZYTKO OPŁAT DODATKOWYCH.


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika. //

Awatar użytkownika
Evita
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2016, o 15:49

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Evita »

Dzień dobry,

niestety jestem klientem tej firmy i ostrzegam wszystkich.Przez kilka lat współpracy nie zdarzyło mi się spóźnić nawet o dzień z płatnością a jestem traktowana jak , nie wiem oszust?złodziej? Nigdy więcej z Orixem, na szczęście moja umowa dobiega końca i kolejne auta już wzięliśmy w innej firmie.
zero problemów, zero opłat z kapelusza wykorzystujących fakt podpisania umowy wekslowej.Kazano mi zapłacic prawie 400 zł za wysłanie (przed terminem upływu ważności poprzedniej polisy,żeby było jasne) maila o konieczności przesłania potwierdzenia , nie polisy , bo polisę wysłałam w terminie Brak słów, do tej pory myślałam,że operatorzy telekomunikacyjni są mistrzami w złodziejstwach w majestacie prawa ale Orix ich bije na głowę!!!

Awatar użytkownika
AnetaR

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: AnetaR »

Również nie polecam leasingu w firmie ORIX, fatalna jakość obsługi, o wszystko trzeba się prosić, brak kontaktu z ich strony, nie odbierają telefonów, nie odpisują na maila. Robią jakieś dziwne hocki klocki i żądają dziwnych dokumentów, zamiast wysłać od razu rzeczoznawce w celu obejrzenia auta. Strata czasu, zdecydowanie nie polecam, jest tyle firm leasingowych, że decydowanie się na jakiś dziwny twór przysporzy Wam tylko kłopotów i stracicie czas. (Sam wniosek bez decyzji przez przerzucanie się papierami zabrał im ponad tydzień!).
Ja świecę oczami przed właścicielem auta, robię z siebie durnia a oni robią jakieś dziwne ruchy i niczego nie można się dowiedzieć.
Sam etap procesowania to jakiś koszmar, strach pomyśleć co byłoby dalej.

Awatar użytkownika
akedzi

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: akedzi »

WITAM
MAM LIZINGI W KILKU FIRMACH LECZ TAK TRUDNEJ FIRMY JAK ORIX NIGDY NIE SPOTKAŁEM IGNORANCJA NIE DBAŁOŚĆ O KLIJENTA ,POTRAFIĄ TYLKO ZA RZECZY KTÓRYCH NIE WYJAŚNIĄ I BRAK KONTAKTU PRZYSYŁĄĆ
WEZWANIA .JEŚLI DZASZ NUMER TELEFONU TO JEST ROZDAWANY NA PRAWO I LEWO WSZYSTKIM HANDLOWCĄ Z OFERTAMI SPRZEDAŻY .
FIRMA KTÓRA PROWADZI UBEZPIECZENIA BEZ POWODU WPROWADZA PODWYŻKI A KONTAKT Z NIĄ JAST ŻADEN INTERISK .
NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDE WSPÓŁPRACOWAŁ Z NIMI .
NIE POLECAM NIKOMU

Awatar użytkownika
scorpion
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2020, o 09:53

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: scorpion »

Orix nie posiada już w Polsce działu sprzedaży i nie zawiera nowych umów leasingowych.


ODPOWIEDZ