[Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
17%
Wszystko w porządku
11
37%
Przeciętnie
7
23%
Czuję niesmak
1
3%
Nigdy więcej
6
20%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
tpi0

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: tpi0 »

Witam, właśnie podpisuję umowę z Raiffaisen i mam tylko jedno zdanie : "Czytać umowy" i tylko te ostateczne bo w pierwszej umowie (tzw. draft) miałem 4 klauzule dodatkowe a w nowej już 7, w tym 2 zawierające dodatkowe ubezpieczenie!


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Wolny »

tpi0 pisze:Witam, właśnie podpisuję umowę z Raiffaisen i mam tylko jedno zdanie : "Czytać umowy" i tylko te ostateczne bo w pierwszej umowie (tzw. draft) miałem 4 klauzule dodatkowe a w nowej już 7, w tym 2 zawierające dodatkowe ubezpieczenie!
Słabe to jest. Poziom zaufania spada do poziomu Providenta czy czegoś takiego.

Awatar użytkownika
matt28

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: matt28 »

Witam!
Znam firmę która zrobiła audyt umów leasingu RL w firmie transportowej i wyszło że samych tylko "niezamówionych" ubezpieczeń na 8 umowach było na 140 tyś - sprawa znajdzie pewnie finał w sądzie. Chodzi o wciskane od 2009 r, GAPy, HiLife i Ochrone prawną przy okazji restrukturyzacji. Podejrzewam, że wiekszość leasingobiorców do dzisiaj nie zdaje sobie sprawy z tego za co płaci (płacili)
Mój mail: matt28@wp.pl

Awatar użytkownika
StanislawG

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: StanislawG »

Oszuści z Raiffeisen leasing. Z powodu zatorów płatniczych oddałem trzy ciągniki siodłowe. Kwota jaka pozostała do spłacenia to 150 tys. za sztukę. Ciągniki szybko sprzedali po 200 tys. Gdy oddawałem samochody zapewniali że oddadzą nadwyżkę uzyskaną ze sprzedaży zamiast tego naliczyli mi opłaty karne na sumę 150 tys. tym samym rozliczyli umowy na zero.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Spayker »

StanislawG pisze:Gdy oddawałem samochody zapewniali że oddadzą nadwyżkę uzyskaną ze sprzedaży zamiast tego naliczyli mi opłaty karne na sumę 150 tys. tym samym rozliczyli umowy na zero.
Co to za opłaty karne na taką kwotę??? :o

Coś chyba pomyliłeś. :?

Awatar użytkownika
StanislawG

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: StanislawG »

Spayker pisze:
StanislawG pisze:Gdy oddawałem samochody zapewniali że oddadzą nadwyżkę uzyskaną ze sprzedaży zamiast tego naliczyli mi opłaty karne na sumę 150 tys. tym samym rozliczyli umowy na zero.
Co to za opłaty karne na taką kwotę??? :o

Coś chyba pomyliłeś. :?
Niczego nie pomyliłem. Naliczyli tyle opłat karnych , żeby nie oddać ani grosza.

Awatar użytkownika
gucio9377

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: gucio9377 »

Witam,

28.08.2013 otrzymałem od Pani z Raiffeisen kalkulację leasingu, w trakcie rozmowy telefonicznej na moje pytanie czy młody wiek prowadzącego działalność gospodarczą (skończone 20 lat) może być przeszkodą w uzyskaniu leasingu pani zapewniła że absolutnie nie, upewniła się jedynie czy ma on skończone 18 lat sic! nie wspominała również o żadnych dodatkowych zabezpieczeniach w postaci np poręczenia.

30.08 wszystkie dokumenty zostały pani dostarczone (min PIT, wydruk KPIR, wniosek, formularz osobisty etc), a 02.09 przyszła prośba o dosłanie PITa rodziców, pomimo że 2 dni wcześniej pani zapewniała że nie będzie to potrzebne, po udzieleniu informacji iż poręczenie przez rodziców, ani kogokolwiek innego nie wchodzi w grę, pani przesłała wniosek do analizy (celowo więc wprowadzała mnie w błąd, najpierw informując że młody wiek nie stanowi problemu, później próbując wydobyć dodatkowe dokumenty).

Następnego dnia przyszła decyzja negatywna w sprawie mojego wniosku.

Nie chciałbym zostać odebrany przez forumowiczów jako ktoś kto ma pretensje do świata o to że nie dostał leasingu, chodzi mi jedynie o to że jest to jedyna firma w której na początku nie było jasno powiedziane że młody wiek może stanowić problem, nie wiem czy wynika to z niekompetencji pani która mnie obsługiwała, czy z chęci zrobienia limitu na ten miesiąc, ale jest to po prostu nie poważne

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

gucio9377, Prawdopodobnie ta osoba albo:
- nie była przeszkolona
- nie miała doświadczenia w zawieraniu umów z klientem młodym wiekiem
- liczyła, że wszystko pójdzie dobrze i się przeliczyła.

Raiffeisen Leasing należy do firm, które nie mają ściśle rozpisanych procedur, w takim sensie, że nie jest tak, że np.: jak ktoś ma 20 lat, to mu nie dajemy finansowania bo tak jest w procedurach.

Oni bardziej indywidualnie oceniają wniosek. Dlatego czasem handlowcy mówią, że coś "przejdzie", "nie będzie problemu", itp. i często trafią, bo wniosek przejdzie. Ale zdarzają się też sytuacje, że podczas analizy wniosku postawiony będzie warunek poręczenia, wyższej wpłaty, itp.

Po prostu nie uprzedzono Cię o takim "ryzyku", a dlaczego tak się stało, to już napisałem wyżej.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
edmund
Posty: 4
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 11:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: edmund »

gucio9377 nie zostawiaj tego tak. Ta sprawa jest do wyjaśnienia i masz szansę rozwiązać ją na swoją korzyść.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Raiffeisen Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

edmund pisze:gucio9377 nie zostawiaj tego tak. Ta sprawa jest do wyjaśnienia i masz szansę rozwiązać ją na swoją korzyść.
Kolego, za przeproszeniem, nie pisz bzdur i nie wprowadzaj w błąd. Jeżeli komitet nie zaakceptował wniosku to co tu jest do wyjaśnienia i rozwiązania na korzyść? :| Musiałby iść na jakieś ustępstwa, czyli w praktyce dać jakieś dodatkowe zabezpieczenia albo dokonać wyższej wpłaty.

Jak się na czymś nie znamy, to się nie wypowiadamy, bo można kogoś tylko wprowadzić w błąd. :roll:
Choć sądząc po tym, że dopisujesz się też w innych wątkach w sposób nic nie wnoszący, to podejrzewam, że przygotowujesz grunt pod wrzucenie jakiś linków pozycjonujących, co na tym forum raczej nie jest tolerowane.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Zablokowany