[Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Financial Services (Volkswagen Leasing)

W tym dziale nie ma pytań bez odpowiedzi. Nie wymaga rejestracji.
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
10%
Przeciętnie
2
20%
Czuję niesmak
2
20%
Nigdy więcej
5
50%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Financial Services (Volkswagen Leasing)

Postautor: administracja » 6 cze 2009, o 20:11

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
Volkswagen Leasing
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >


UWAGA! Jeżeli trafiłeś tu szukając informacji o możliwości leasingu samochodów marki Volkswagen, to przejdź tu: Leasing Volkswagen
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.plJak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznejAwatar użytkownika
Lucky
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2009, o 19:55

[Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: Lucky » 21 lip 2009, o 20:01

oferta była dobra ale ustalenie później czegokolwiek to porażka mam umowę 2 lata nie jest źle ale na kolejna się nie zdecyduje


Awatar użytkownika
RogerEPKR
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2009, o 22:48

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: RogerEPKR » 29 lip 2009, o 23:05

Posiadam umowę z Volkswagen Leasing od 1 roku, w międzyczasie zmienił się OWUL. Gdyby nie przypadek nawet bym o tym nie wiedział. Firma nie poinformowała mnie o tym a pani z infolinii uznała ten fakt za mało istotny. Podobno został wysłany list ale nie polecony. Co do zmian rat to w październiku przy lekkim wahnięciu WIBOR 3M o 0,5 punktu procentowego rata wzrosła o około 50 pln, skok WIBOR był chwilowy, jeszcze w 2008 roku spadł on o 2,5 punktu procentowego i stale utrzymuje swój poziom ale o zmniejszeniu raty nic nie słychać. Jak dowiedziałem się z infolinii zarząd podął decyzję, że w lipcu obniżek nie będzie. Mój zarząd też podjął decyzję - leasingu w Volkswagen Leasing też więcej nie będzie.


Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

[Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: GBoy » 30 lip 2009, o 20:56

RogerEPKR pisze:Jak dowiedziałem się z infolinii zarząd podął decyzję, że w lipcu obniżek nie będzie. Mój zarząd też podjął decyzję - leasingu w Volkswagen Leasing też więcej nie będzie.


Dobre! :mrgreen: :lol: :lol: Ale VL to nie jedyna firma, której "zarząd podjął taką decyzję". :roll: ;)


Awatar użytkownika
tomek61
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2010, o 14:50

VW leasing oszukańcze warunki umowy

Postautor: tomek61 » 13 lut 2010, o 15:07

Umowę zawarłem w maju 2008, warunki rzekomo preferencyjne bo sprzedawca w Porsche przekonywał ze wspólpracuja z leasingiem VW z grupy kapitałej ... wziałem leasing na porsche Boxtera i okazało sie żę to mój dramat.

Oferta kiedy ja pózniej przeliczył mój analityk finansowy zawierała wysoko koszt pieniadza, wyzszy niż wówczas na rynku. W końcu preferencja dla frajera co kupuje porsze, rozumiem. Ale dramat zaczął się pózniej. Kiedy WIBOR zaczał latem rosnać to raty tez i mocna. Nie mogłem doprosić się żadnego wyjasnienia jaki obowiązuje algorytm. Po kilku pismach okazało się że dycyzję o wysokości raty podejmuje zarzą VW leasing a nie wynika ona z żadnego wzoru jak w innych firmach. Czyli dałeś weksel i zekasz na wyrok. Jak będą mieli kłopoty to zerżna cię na maxa!!!
Kiedy jednak Wibor zaczał drastycznie spadać to raty juz na zawsze pozostały na podniesionym poziomie. oceniam że w stosunku do obecnego Wiboru przepłacam ok 3000 pln miesięcznie!!! To grabież w biały dzień. Skierowałem sprawe do sądu, uzyskałem nakaz ale VW się odwołał. Teraz czekam na rozprawę. Jak wygram to będę zarabiał na sprzedazy patentu jak sobie radzić z tymi złodziejami.
mój mail: muszka37@gazeta.pl :evil:


Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 1929
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: Michał Krupiński » 16 lut 2010, o 13:38

Napisałbym, że takie są niestety leasingi typu 105% i tym podobne tzw. "fabryczne". Przynajmniej w większości przypadków tak to na razie w Polsce wygląda. Gdzieś na końcu zawsze konieczny jest zysk, bo na tym polega prowadzenie działalności i interes właścicieli, którzy inwestują swój kapitał.

Zawsze więc pozostaje pytanie, że jeśli coś jest "specjalne", "korzystne", albo "105%", to gdzie jest haczyk. Gdzie będzie odrobiony ten zysk, do którego wyrobienia każdy przecież zmierza?
Dlatego zawsze trzeba "się orientować" i nie łapać na hasła.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Awatar użytkownika
bostonsofa
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2010, o 14:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: bostonsofa » 25 lut 2010, o 14:39

:twisted: Generalnie skusilem sie na dosc dobre oprocentowanie. Problem jest teraz kiedy chce przejac ten leasing. W VW leasing nie ma mozliwosci cesji! Powiedzieli mi ze musze wykupic caly leasing i zaczac procedure leasingowa od poczatku. Znaczy to tyle ze chca sobie ze mnie podoic od poczatku (wycena przez rzeczoznawca, przygotowanie wszystkich duperelek itd).
Totalna amatorka. Mam drugi leasing w BRE i jak do tej pory wszystko gra.


Awatar użytkownika
B2U Sp. z o.o.
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2011, o 15:59

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: B2U Sp. z o.o. » 20 maja 2011, o 16:43

Proszę Państwa. Jest to najgorsza firma leasingowa z jaką miałem do czynienie przez ostatnie 15 lat doświadczeń. Byłem klientem EFL, BRE Leasing, WBK Leasing no i nieszczęśliwie mój wybór ze względów zakupu VW padł na VW Leasing Polska. Co jest nie tak ? Poza szybkim przygotowaniem oferty i oprocentowaniem podobnym do innych firm leasingowych wszystko na co napotkałem jest beznadziejne w porównaniu z jakąkolwiek z firm z którymi współpracowałem wcześniej. Konkretnie:

1. Przedstawiciele terenowi pracujący w salonach VW są pozbawieni jakichkolwiek kompetencji poza przyjęciem dokumentów.
Nie można ustalić z nimi nic. Każda najdrobniejsza pierdoła idzie drogą korespondencyjną. Odpowiedzi uzyskuje się po miesiącu lub dłużej.
2. Przedstawiciele firmy pracujący w call center nie są kompetentni, nie są w stanie ustalić czegokolwiek, wszystko schodzi na drogę korespondencyjną i trwa miesiąc bądź dłużej. Przykład zmiany harmonogramu. Symulacja propozycji trwała przez miesiąc i 10 dni.
3. Przedstawiciele firmy w terenie wprowadzają klientów w błąd, nie są w stanie przedstawić aktualnych warunków i oferty leasingu z Tabelą Opłat i Prowizji z tytułu usług dodatkowych. Przykładem jest cesja naszej umowy leasingowej. Przedstawiciele w grudniu 2010, styczniu 2010, lutym 2010 twierdzą uparcie, że cesja umowy w VW Leasing nie jest możliwa choć taka usługa istnieje w tabeli opłat i prowizji VW Leasing od 13 Lipca 2009 i jest aktualna do dziś. Cesji dokonują.
4. VW Leasing nie respektuje własnej Tabeli Opłat i Prowizji twierdząc, że nie jest ona ważna i nie stanowi jakiejkolwiek podstawy naliczeń opłat za usługi. Powołuje się na uchwały zarządu, których klient nie zna ani w chwili zawarcia umowy, ani później. Konkretnie w Tabeli Opłat i Prowizji występuje pozycja: "przejęcie długu umowy leasingu - 1% wartości przedmiotu leasingu". W moim przypadku z tytułu przejęcia umowy leasingowej o wartości 76.000 zł brutto naliczył opłatę 7467,97 zł netto co stanowi 1% od kwoty 746 797 czyli 10 krotnie wyższej niż wynikająca z Tabeli Opłat i Prowizji !!!!!!!.
5. VW Leasing traktuje zmianę harmonogramu spłaty nie odwołując się do pozostałej wartości resztowej. Traktuje zmianę harmonogramu jako zawarcie nowej umowy naliczając ponownie te same koszta, które zostały już przez klienta poniesione.
6. VW Leasing w sytuacjach spornych nakazuje klientowi kontaktującemu się przez call center podawanie konkretnych dat i godzin połączeń telefonicznych twierdząc, że bez tej informacji nie jest w stanie ich odsłuchać pomimo wpisywania w systemie numerycznym nr umów, których dotyczą rozmowy.

To tylko kilka przykładów. Mam więcej, ale nie mam za bardzo czasu, aby je opisywać.

W każdym razie nie decydujcie się Państwo na ten leasing pomimo tego, że podczas zawierania umowy nosi znamiona bardzo
przyjaznego i otwartego. Nie jest to towarzystwo leasingowe. Jest to biurokratyczna machina, która przeżuwa klienta, nie ma sposobu, aby cokolwiek w umowie zmienić bez narażania się na bardzo długi czas oczekiwania na jakąkolwiek decyzję, propozycję etc. i najważniejsze !!!!! NIE RESPEKTUJE WARUNKÓW OFEROWANYCH W TABELI OPŁAT I PROWIZJI !!!! To dla nich bezwartościowy dokument, decyzje VW LEASING PODEJMUJE NA PODSTAWIE ENIGMATYCZNYCH UCHWAŁ. Może się okazać, że naliczy dowolną kwotę wg wzoru, zmienić warunki w ten sposób, że zmusi Państwa do rezygnacji z umowy, która przestanie być dla Państwa opłacalna, taniej okaże się zwrócić przedmiot leasingu. Aby nie być gołosłownym jutro przedstawię linki do dokumentów, które potwierdzają to co piszę.


Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 1929
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: Michał Krupiński » 21 maja 2011, o 09:03

B2U Sp. z o.o., Bardzo celna charakterystyka leasingów tzw. fabrycznych/salonowych.

Niestety tak to najczęściej wygląda w przypadku tego typu firm. :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Awatar użytkownika
Krzysztof S.
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2011, o 10:01

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Volkswagen Leasing

Postautor: Krzysztof S. » 8 gru 2011, o 10:22

Niestety popełniłem ten błąd i podpisałem umowę leasingową z VW Leasing Polska. Firma ta po podpisaniu umowy zmienia się z partnera w bezwzględnego przeciwnika leasingobiorcy. Przykładów jest masa ale podam tylko jeden,
Umowa na 36 miesięcy, zwróciłem się z prośbą o wcześniejsze zakończenie i spłatę pozostałości zadłużenia (po 32 miesiącach trwania umowy).Odpowiedź leasingu ok. opłata 2 % wartości początkowej samochodu (w moim przypadku 3 tyś zł). Tak postępuje firma która uważa się za partnera i przyjaciela. Mógłbym wymieniać podobne przypadki bardzo długo, ale nie zamierzam pisać książki. Reasumując "Nigdy więcej"
Wróć do „Leasing forum - tematy ogólne, pytania i odpowiedzi”