[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
6%
Przeciętnie
1
6%
Czuję niesmak
2
13%
Nigdy więcej
12
75%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Spayker »

Czy nie widzicie, że jest to temat o firmie leasingowej Santander a nie o banku Santander?

Jakiś moderator?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Mariusz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Mariusz »

Ja zawarłem z tą firmą umowę leasingową i jakie było moje zdziwienie, jak odesłano mi mój egzemplarz wraz z podłączoną tabelą opłat dodatkowych i innymi załącznikami. Przymuszenie do prowadzenia konta i opłacania go po 5 zł / miesięcznie! Opłata GAP, która według informacji Sprzedającego i SCM (na ich stronie www) miała być płatna jednorazowo:"Opłata płatna z góry za cały okres ubezpieczenia" okazała się opłatą comiesięczną w wysokości 91,70zł. Nie można z niej zrezygnować! Mimo zapisu w umowie, że integralną częścią umowy są OWUL, Tabela opłat dodatkowych i Szczególne warunki ubezpieczenia ubezpieczenie straty finansowej - GAP-HELP, otrzymałem je dopiero wraz z dosłaną umową. Za rejestrację auta policzyli sobie netto 400zł itd. Same niemiłe niespodzianki. Po raz pierwszy zetknąłem się z tak nieuczciwą praktyką firmy leasingowej.

Awatar użytkownika
palacz

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: palacz »

Mój znajomy właśnie wziął Santandera bo mu w salonie dali. Napalony na samochód jak szczerbaty na suchary więc nie patrzył co podpisuje. :roll:

Dzięki temu mam królika doświadczalnego. :mrgreen: :geek:

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Lui »

palacz pisze:Napalony na samochód jak szczerbaty na suchary więc nie patrzył co podpisuje.
Standard. :|
palacz pisze:Dzięki temu mam królika doświadczalnego. :mrgreen: :geek:
:)
Opisuj przygody.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
slavekk

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: slavekk »

Firma złodziejska! Wzrost opłat do niewyobrażalnych kwot to norma! Podanie informacji o właścicielu pojazdu 266zł brutto??????????? W innych firmach kosztuje to góra 80zł brutto!
Miałem jeszcze kilka innych przejść z tymi oszustami ale to temat rzeka...

Awatar użytkownika
PiesKot

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: PiesKot »

Wzięłam leasing w Multirencie, a kilka lat temu brałam kredyt na auto w Santanderze. Nie było wtedy żadnych powodów do narzekania. Obsługa prawidłowa i bezproblemowa. Jestem nadal zadowolona. Polecam tę firmę.

Awatar użytkownika
lukee

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: lukee »

Przestrzegam przed Santanderem. Podnosza opłaty jak im sie podoba. Złodziejsko ustalają stawki Wibor, jak stopy zmalały...rata nie, oczywiście jak rosły rata w górę. Opłaty z kapelusza, czas oczekiwania na wniosek o wcześniejsza spłatę czekam juz półtora tyg. Nie ma z kim rozmawiac, tylko infolinia. Nienawidzę ich i nigdy więcej.

Awatar użytkownika
Andrzej69

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Andrzej69 »

Witam,

Niestety potwierdzam, że SCM nie najgorszą firmą leasingującą z działaniami które są wręcz na granicy prawa ( jak jej nie przekaraczają). Przykładem niech będzie kwestia polisy ubezpieczeniowej.
W dniu zakończenia pierwszej polisy, zawarłem nową i zgodnie z SMS jaki dostałem w dniu zakończenia polisy od SCM nową polise przesłałem do akceptacji. Niestety okazało się,że powinienem taką polisę zawrzeć conajmniej na siedem dni przed terminem zakończenia starej i poinformować SCM. W Ogólnych Warunkach Leasingu nie ma takiego zapisu, który obligował by mnie do takiego działania, podobno wysłane było do mnie pismo które miało mnie o tym informoawać jednak Pani z infolini nie była w stanie mi potwierdzić kiedy takie pismo zostało do mnie wysłane ( oczywiście żadnego pisma nie otrzymałem). W efekcie została zawarta w moim imieniu polisa przez SCM ( na kwotę dwukrotnie większą !). Udało się tę polisę anulować ale za 1 dzień z tej polisy zostałem obciążony kosztami.
Jednocześnie ku przestrodze w OWL Paragraf 7 pkt 7 podpunkt i - informuje że korzystającemu w okresie Umowy Leasingu przysługuje tylko raz mozliwość zawarcia umowy ubezpieczenia ( chyba że SCM wyrazi zgodę na pismie na kontynuację ) jeżeli nie, to zmusza korzystającego do ubezpieczenia zawartego w jego imieniu przez SCM (2 razy drożej).

Nie polecam SCM równiez ze względu na tabelę opłat dodatkowych - jeszcze jestem w trakcie leasingu ale ogólny koszt znacząco bedzie przewyższał moją ofertę 113%!

Myślę że szanujące się salony sprzedaży samochodów powinny wyciagnąć wnioski z naszych spostrzeżeń i zweryfikowac współpracę z SCM.

Pozdrawiam

Nabity w butelkę

Andrzej

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Spayker »

Salony sprzedaży samochodów dostają kasę od SCM i ofertę dla klienta, która tanio wygląda na papierze. Dlatego klienci łykają jak młodzi pelikani nie pytając o nic i nie szukając alternatywy ;)

Poźniej klient tą "taniość" i prowizję dla salonu okupuje w postaci takich numerów o których wszyscy tu piszą. ;)

Awatar użytkownika
Gość

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Gość »

palacz pisze:Mój znajomy właśnie wziął Santandera bo mu w salonie dali. Napalony na samochód jak szczerbaty na suchary więc nie patrzył co podpisuje. :roll:

Dzięki temu mam królika doświadczalnego. :mrgreen: :geek:
Dokładnie w ten sam sposób zostałam klientką Santandera w listopadzie 2010 roku. Właśnie zakończyłam leasing w tej firmie. Potwierdzam wszystkie zgłoszone tu zastrzeżenia. Nigdy więcej Santander, choćby nawet na rynku nie było innej firmy leasingowej. Oprócz tego, że nastawieni są na ordynarne ściąganie kasy, to pracownicy wybijają się arogancją i kompletnym lekceważeniem klientów. Przez trzy lata reakcja była dopiero po telefonicznej awanturze. No i opłaty za wszystko, nawet za zmianę adresu korespondencyjnego. Mimo wahań wibor, czynsz zmieniał się wyłącznie wtedy, gdy była zwyżka.
W efekcie leasing, który na etapie podpisywania umowy był bardzo atrakcyjny, okazał się jednym z najdroższych na rynku. W połączeniu z arogancją zatrudnionych dziuń, robi się z tego kompletnie niestrawna mieszanka.


ODPOWIEDZ