[Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
1
6%
Przeciętnie
1
6%
Czuję niesmak
2
13%
Nigdy więcej
12
75%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Aneta

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Aneta »

Andrzej69 pisze:(...)

Myślę że szanujące się salony sprzedaży samochodów powinny wyciagnąć wnioski z naszych spostrzeżeń i zweryfikowac współpracę z SCM.

Pozdrawiam

Nabity w butelkę

Andrzej
Salon, w którym kupiłam w 2010 roku samochód leasingowany przez SCM, chyba czegoś się nauczył, bo gdy brałam samochód teraz (honda) już nie oferowali tego leasingu. Nawet pani handlowiec przyznała, że nikt, kto wcześnie dał się nabrać na leasing tej firmy, nawet nie chce o nich słyszeć.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GREG123123

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: GREG123123 »

NIGDY WIECEJ SANTANDERA - ZA UJAWNIENIE DANYCH OSOBOWYCH POLCJI BIOARA 123 ZL ZDZIERSTWO WSTRETNE

Awatar użytkownika
michał

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: michał »

Mam leasing operacyjny od 2012 i nie narzekam. Rata razem z GAP jest niższa niż inne, które mi oferowano.
Akceptują zewnętrzne ubezpieczenie PZU. Biorą za to 100 netto, za udostępnianie danych osobowych dla policji tak samo. Jednak to wszystko jest wypisane na stronie.
Wiem co podpisałem i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
MariuszAL

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: MariuszAL »

W PEŁNI PODZIELAM PONIŻSZĄ OPINIĘ. NA MOJE PISMO Z 28/08/2013 ODPOWIEDZIELI DOPIERO 13.03.2014. ZDZIERSTWO W OPŁATACH DODATKOWYCH. 1 RAZ WYPRÓBOWAŁEM TĄ FIRMĘ I NA 30 UMÓW LEASINGOWYCH, Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ MOGĘ STWIERDZIĆ, ŻE NIGDY WIĘCEJ Z NIMI...

bary77 pisze:Jestem klientem tej firmy od niedawna. Zdecydowanie odradzam, jestem bardzo niezadowolony z postępowania tej firmy. Firma jest nastawiona maksymalnie na zysk i w d...pie ma czy klient jest zadowolony i czy kiedykolwiek jeszcze coś u nich sfinansuje. Nie odpowiadają na meile, listy polecone, BOK też ignoruje moje prośby. Miałem przyjemność umówić się kierownikiem regionalnym - niestety w umówionym dniu spotkania nie odbierał telefonu i po prostu mnie olał. Santander Consumer Multirent to firma które jest super dopóki nie postawisz podpisu na umowie - sprzedawca przedstawi ci ofertę jedną z lepszych na rynku tylko przemilczy przy tym że wiele ważnych drobiazgów. Dowód: w OWUL jest zapis że SCM (Santander Consumer Multirent) może dowolnie zmieniać stawki opłat dodatkowych w każdym momencie (§5 pkt 3). Ponadto SCM ma prawo nałożyć opłatę na usługi które teraz nie są objęte opłatami (§56 pkt 4). Nowe opłaty wchodzą w życie w 7 dni po ich ukazaniu się na stronie internetowej a te zawarte w umowie można sobie w ramkę oprawić bo już się do niczego nieprzydadzą. Oczywiście jak to zwykle bywa w takich przypadkach kilka miesięcy po podpisaniu umowy stawki opłat zostały zmienione i jak się można domyślać WZROSŁY ale najciekawsze jest to że wzrosły od około 100% :!: do 300% :!: i tak np.:
- symulacja zmiany harmonogramu opłat leasingowych - było 50 zl jest 200 zł (wzrost o 300%)'
- koszt akceptacji polisy obcej - było 100 zł jest 250 zł (wzrost o 150%),
- koszt przedterminowego zakończenia umowy leasingowej - było 1000 zł jest 2000 zł (wzrost o 100%),
- udzielenie pisemnej informacji na wniosek organów ścigania lub administracji (fotoradary) - było 99 zł jest 200 zł (wzrost o 100%)
To oczywiście tylko przykłady - wzrosły praktycznie wszystkie opłaty.
Ponadto firma w bardzo nieuczciwy sposób przedstawia koszt całkowity leasingu pomijając opłaty za ubezpieczenie GAP i assistance które są NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ UMOWY i nie można z nich zrezygnować. Dałem się na to złapać niestety i teraz płacę za swój błąd. Nie pozostaję jednak bierny i nie siedzę z założonymi rękami - wszystkim komu się tylko da odradzam firmę SANTANDER CONSUMER MULTIRENT. Mam już na swoim koncie kilka sukcesów w tej materii (znajomi, klienci, itp) postanowiłem dzięki temu forum ten sukces pomnożyć i uprzedzać nieświadomych przyszłych klientów firmy leasingowej - SANTANDER CONSUMER MULTIRENT OMIJAJCIE Z DALEKA NAWET GDY TEORETYCZNIE BĘDĄ NAJTAŃSI NA RYNKU .
Nie wiem jak inne firmy (wcześniej korzystałem tylko z EFL dwukrotnie i było OK choć drogo) ale firmę Santander Consumer Multirent można zdecydowanie odpuścić.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytanie to oczywiście chętnie odpowiem. Jeśli kogoś skutecznie zniechęciłem do wyboru tej firmy to będę bardzo wdzięczny za wpis.

Awatar użytkownika
setklin
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2014, o 08:29

Poszkodowani przez Santander Consumer Multirent

Post autor: setklin »

Witam
Czuję się bardzo oszukany przez SCM.
Spłacałem regularnie raty leasingu (spłąciem prawie cały), skradziono mi auto i teraz nie mogę dojść swoich praw i pieniędzy.
Od lipca 2013, kiedy to skradziono mi auto do dziś jestem zwodzony przez SCM i "Gradocki i Partnerzy" z wypłatą odszkodowania za skradziony pojazd.

RADZĘ:
NIE PODPISUJCIE ŻADNYCH UMÓW SCM BEZ KONSULTACJI Z DOBRYM PRAWNIKIEM!!!!m Chyba że szukacie problemów.


Poszukuję innych poszkodowanych przez SCM.
Lub proszę o pomoc osobę biegłą w takich sprawach.
Chodzi o kwotę ok 60 000 zł

Kontakt
setklin@neostrada.pl


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zainteresowany

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: zainteresowany »

No ok ale ja posiadam aktualny cennik usług dodatkowych i może nie jest on najtańszy to przecież każda firma leasingowa takowy posiada i za wszystkie opcje jak monity, ponaglenia, zmianę harmonogramu spłat czy wcześniejsze odstąpienie od umowy trzeba płacić!
Nie bronię tu nikogo i także uważam iż wszystkiego nie można zwalić na brak informacji czy nie doczytanie umowy i klient jest sam Sobie winien bo doradca/handlowiec, konkretny powinien wcześnie rozwiać wszystkie wątpliwości.
Zamierzam wziąć leasing na samochód i stoję przed wyborem kilku firma i nie ukrywam że najtańsza ofertę samego leasingu dostałem właśnie od Santandera ale jak czytam te wszystkie wypociny na jej temat to się irytuję mocno i nie wiem komu wierzyć...
Ktoś ma jakieś w ogóle dobre relację z tą firmą, spłaca i nie narzeka??

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Jarosław Król »

To jest jedna z najgorszych firm na polskim rynku. To mogę powiedzieć na podstawie ilości skarg i pomocy, której udzielamy w ramach tego portalu.

Choć jak każda firma, ma też pewnie zadowolonych klientów, ale te wszystkie problemy, które nam ludzie opisują (zresztą w tym wątku także) naprawdę dają do myślenia.

Awatar użytkownika
oszukana

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: oszukana »

zainteresowany pisze:No ok ale ja posiadam aktualny cennik usług dodatkowych i może nie jest on najtańszy to przecież każda firma leasingowa takowy posiada i za wszystkie opcje jak monity, ponaglenia, zmianę harmonogramu spłat czy wcześniejsze odstąpienie od umowy trzeba płacić!
Nie bronię tu nikogo i także uważam iż wszystkiego nie można zwalić na brak informacji czy nie doczytanie umowy i klient jest sam Sobie winien bo doradca/handlowiec, konkretny powinien wcześnie rozwiać wszystkie wątpliwości.
Zamierzam wziąć leasing na samochód i stoję przed wyborem kilku firma i nie ukrywam że najtańsza ofertę samego leasingu dostałem właśnie od Santandera ale jak czytam te wszystkie wypociny na jej temat to się irytuję mocno i nie wiem komu wierzyć...
Ktoś ma jakieś w ogóle dobre relację z tą firmą, spłaca i nie narzeka??

Odpowiem krótko- jeśli chcesz mieć problemy- zakup auto w leasingu w Santanderze.
Właśnie mam wkrótce sprawę sądową z tą firmą, którą to JA założyłam.Złodzieje i oszuści -to są delikatne słowa.
3-majcie kciuki- ale uwierzcie,że skoor to ja założyłam sprawę- to muszę mieć konkretne argumenty .

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Jarosław Król »

oszukana pisze:3-majcie kciuki- ale uwierzcie,że skoor to ja założyłam sprawę- to muszę mieć konkretne argumenty .
A nie możesz ich w takim razie podać, żeby nie było wątpliwości?
Przynajmniej w przybliżeniu?

Awatar użytkownika
Mati

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Santander Consumer Multirent

Post autor: Mati »

Witam, właśnie mam przed sobą podpisaną umowę Santandera, właśnie miałem ją skanować i wysyłać mailem do pani z salonu samochodowego. Jak to dobrze, że istnieją takie fora. Poczytałem, przemyślałem, zaraz otwieram ogólne warunki umów leasingowych (jeżeli gdziekolwiek znajdę, bo dostałem do podpisu gołą umowę) i zapewne jutro z samego rana wykonam telefon do wspomnianej pani z salonu i poproszę o ofertę innych banków. WIELKIE DZIĘKI - być może uratowaliście mnie przed zakupem (pozornie taniego) najdroższego auta w moim życiu:) Oby więcej takich ludzi!!!!!


ODPOWIEDZ