Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Tomek_P pisze: O Carwash Investment jako nowatorskiej formie oszczędzania swojego czasu pisano w poważnych pismach i portalach dodatkowo zwiększając ich wiarygodność.

Oni temat od strony promowania się mają dobrze przećwiczony i wiedzą co robić.
Niedobrze. Jednak właściwie ciężko się z tą opinią nie zgodzić. Jeśli jest to przekret to zarówno iPady dodawane jako bonus do podpisanej umowy, ani koszta reklamy nie są problemem dla nich, a rzeczywiście pozwalają przekonywać ludzi o najróżniejszych charakterach i oczekiwaniach od "złotej inwestycji".

Pamiętajmy jdnak że tak jak napisał Michael, nie jest wcale pewne że Perfect Trade to przekręt ani że ma powiązania z CWI. Należy być ostrożnym w spekulacjach.

Zastanawia mnie jednak dlaczego, wedle tego co powiedział Spayker, ludzie tacy jak Grandke nie są zamykani na długie lata za kratami, co siłą rzeczy usuwa ich z "rynku" i bardzo utrudnia nowe przekręty / nieudolne interesy.

Natomiast interesuje mnie jeszcze jedna z opinii o Konsalnecie, którą wypowiedział lol1 - czy mógłby Pan rozwinąć temat?
Osobiście nie mam zbyt wielu doświadczeń z tą firmą, ale na rynku jest już dość długo i o ile wiem cieszy się dosyć dobrą renomą.

Dodam jeszcze jako uzupełnienie mojego pierwszego posta, że reprezentant SR zapewniał, że nie ma możliwości wyjęcia przez kogokolwiek w żadnym wypadku złota z depozytu. Zamieszczam fragment umowy która opisuje zagadnienie:

Obrazek


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Anka09
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2012, o 15:05

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Anka09 »

http://www.goldenline.pl/anna-jachowicz
http://kupie-spolke.pl/
http://otobiznes.pl/cs15324-bft-finance-and/contacts

Kim jest Pani Anna i skąd pochodzi nowe nazwisko Pana Grandke, czyżby świeże więzy małeżeńskie? ;) Miłość jest najważniejsza :oops:
O przepraszam, że niby Jackowicz, tiaa


Proszę porównać numer telefonu stacjonarnego na wpisie Socket Resources na stronie:
http://www.inwestycjewinnowacje.pl/kata ... l,~,1.html


i spółki BFT Finance i coś tam
na str.
http://kupie-spolke.pl/

czyżby ten sam numer w dwóch firmach, tak dużych i poważnych ?

o i do tego mają siedziby jedna w Warszawie, druga w Krakowie i numer ten sam, do tego śląski ? hmmm :lol:

O przepraszam ten numer śląski to do siedziby koncernu w Zurichy, nie no ludzie :oops:

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Znajomy nick, ciesze sie że wzieła Pani udział w dyskusji - miejmy nadzieje że, tutaj posty nie beda w czarodziejski sposób znikać pod naporami na adminów ;-)

O pani Annie Jachowicz, wypowiadać się nie bede - temat "usług dodatkowych" dla bogatych "biznesmenów" to też jakiś sposób na życie ;) Znam natomiast kilka osób które z całą pewnością przeszły by się do niej na "grubszą rozmowe" w celu odzyskania swojego mienia, ale co tu się czarować - "jazda konna, podróże, finanse, szybkie samochody" same się nie ufundują ;)

Po takich właśnie drobnych, niedopatrzonych elementach, sypią się nawet najlepsze przekręty. Jeden niezmieniony numer i po sznureczku dociera się do kłębka.
Co do nazwiska "Jackowicz"... byłem raz świadkiem jak w sądzie, facet oskarżony o oszustwa na allegro, na linie swojej obrony wziął "pomyłke" w nazwisku i "przypadkową" zmiane litery, przez którą policja 2 lata nie mogła go uchwycić. Wszak ludzką rzeczą jest mylić się, a w sieci figuruje się już jako kto inny ;)
Prosze również zauważyć że shareholder, manager w SR to Marek Robert Jachowicz (http://www.moneyhouse.ch/en/u/g/socketr ... .025-4.htm)... więc rodzinnie.

A cóż tu się czepiać do numeru - wszyscy wiemy że do Szwajcarii jest kierunkowy +48, a że to kraj obrotny to i może na Śląsku jakieś tereny już skolonizował ;)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Witajcie Anka09 i Robert_Witt!
Fajnie, że trafiliście na forum i chcecie podzielić się swoją wiedzą.

Co do ferowania wyroków na podstawie tych posklejanych informacji...
O ile wypada mieć jeszcze jakieś wątpliwości co do tego czy jest to przekręt, to praktycznie faktem stało się to, że są to ludzie od Carwash Investment (przynajmniej jakaś ich część).

BTW: Robert_Witt, z tego co piszesz, to przebieg Twojego spotkania z przedstawicielem SR wyglądał wypisz wymaluj tak jak wyglądały spotkania z przedstawicielami CWI. Znam dobrze jedną osobę, która uczestniczyła w takim spotkaniu. Pech przedstawiciela CWI polegał na tym, że była to osoba mająca tematykę budowy myjni w małym palcu i od razu zorientowała się, że ci ludzie nie wiedzą nawet o czym mówią, a kluczowe było wyrwanie zaliczki/wpłaty.

Co do Konsalnetu, to lol1, też proszę o rozwinięcie myśli. Z tego co ja się orientuję to faktycznie jest to firma założona i w której władzach zasiadają/w różnym czasie zasiadały osoby związane z tzw. służbami. Czy to jeszcze PRL-owskimi, czy to już tymi w nowej Polsce, jak WSI. Itp.
Nie jest mi wiadomo o żadnej aferze czy aferce związanej z tą firmą (poza tym, że nazwiska niektórych z tych osób przewijały się m.in. w osławionym raporcie Macierewicza z likwidacji WSI)...

Choć myślę, że każdy kto miał kiedykolwiek kontakt w biznesie z ludźmi "służb" wie jak to wygląda.... zabrzmiało trochę jak insynuacja, ale nie wiem jak inaczej delikatnie wyrazić to co mam na myśli.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
yolkipolki
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2012, o 18:03

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: yolkipolki »

Witam,

Dzwoniłem do Mennicy Śląskiej i Pani Ilona osoba odpowiedzialna na produkt PT potwierdziła że są bite monety z najwyższej próby złota, ale po zadaniu innych pytań dotyczących wiarygodności firmy SR odsyłała mnie do pracowników tejże firmy.

(32) 210 60 00 wew.25 nr Mennicy Śląskiej bezpośrednio do Pani Ilony zajmującej się produktem Perfect Trade.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

yolkipolki - jest to więc dokładnie ta sama polityka, którą stosuje Konsalnet. W każdym normalnym biznesie, partnerzy handlowi, kontrahenci i osoby współpracujące, są w stanie wystawić jakąkolwiek opinie, czy zagwarantować bezpieczeństwo transakcji lub dypozytu przynajmniej na etapie kiedy zabezpieczenie jest u nich i do chwili przekazania go kolejnej firmie w łańcuszku. Tak działa to w większości krajów Europy i Azji i często dodatkowo odbywa się na zasadzie zabezpieczeń Escrow.
Nie ma możliwości, żeby legalny interes w którym nie ma ukrytych aspektów, wyglądał w ten sposób.
Jeśli ani Mennica Śląska, ani Konsalnet nie są w stanie powiedzieć nic na temat depozytów Socket Resources, to kto ma się obiektywnie wypowiedzieć? Bo chyba nie oczekujemy że SR wystawi obiektywną opinie na temat własnej uczciwości. Obawiam się że na chwile obecną jedyną instytucją która wystawiła najobiektywniejszą ocene działalności Jachowicz Inc. jest Komisja Nadzoru Finansowego.

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: KOLEC »

Nie spotkałem się z praktyką udzielania informacji o kontrahencie coś takiego świadczy o braku profesjonalizmu. Chyba że mówimy o referencjach ale to jest wtedy na życzenie lub za zgodą firmy której dotyczy.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

KOLEC - nie myl wyjawiania szczegółów umowy między stronami, osobie trzeciej lub wystawiania referencji, z tym o czym tu rozmawiamy. Mówimy wyłącznie o firmach, które podobno gwarantują depozyty, a same nie są w stanie wypowiedzieć się na temat ich bezpieczeństwa, ludziom, którzy chcą inwestować, zasłaniając się tajemnica handlową w stopniu znacznie przekraczającym analogiczne sytuacje.

Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: docktor »

Jeżeli ta firma za wpłacone pieniądze kupuje złoto i je deponuje to na czym ona ma wypracować ten ogromny zysk? :? :o

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Docktor - firma nie zarabia kupując złota, to nie dom składowy. Pan Mioduszewski wyjaśnił to tutaj:

http://www.bankier.pl/forum/temat_re-w- ... 38233.html

W skrócie:
- pożyczki inwestycyjne
- szeroko rozumiana spedycja

Z logicznego punktu widzenia, jest to jak najbardziej możliwe. Sprzedając gumiaki na bazarze można zarobić 30% dziennie.


ODPOWIEDZ