Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
docktor
Posty: 86
Rejestracja: 10 sie 2010, o 17:21

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: docktor »

Ja chyba jednak czegoś nie rozumiem... :|

Przeczytałem gdzieś, że jak ktoś wpłaci im np. 1 mln pln to oni deponują złoto za 1,26 mln zł.
To skąd mają kapitał, który ma pracować na zysk?

W linku, który wrzucasz jest coś o kredycie ?? Jeżeli biorą pod to złoto kredyt to chyba jest ono wtedy zabezpieczone na rzecz banku? Am I wright?
Ja to tak rozumiem albo źle coś interpretuję. :|


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Eh, od początku. Perfect Trade polega na tym że ta firma bierze od inwestora powiedzmy 100 000PLN i idzie z tym do banku i mówi im "patrzcie mamy 100 tysiecy, pożyczcie nam jeszcze 400k". Bank mówi "ok".
Złoto podobno mają już w chwili obecnej i stanowi ono zabezpieczenie owego kapitału inwestora.
Każdy zadaje sobie pytanie "jak mają złoto o wartości 100k to czemu z nim nie pójdą do banku i nie wezmą pożyczki?".
Firma tłumaczy to tak że chce zachowac płynność finansową i dokonać wirtualnego podwyższenia kapitału.
Cytat:

"Firma SR mogłaby oczywiście sprzedać posiadane złoto, ale nie to jest jej celem. W ten sposób pomniejszyła by tylko swoje aktywa, a nie rozwijała działalność. Lepszym rozwiązaniem jest zastawienie swojego złota na pozyskanie kapitału, w ten sposób firma dobrze prosperując posiada i złoto i kapitał."

Dla wielu ludzi, brzmi to dość naciaganie, niemniej zapewne jest to poparte jakimś prawem rynku.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Socket Resources, odpowiedziało dość zdecydowanie na forum bankier.pl

Pragniemy także dodać, że nie zamierzamy się tłumaczyć z naszej biznesowej działalności.
Podamy tylko kilka informacji, które jako nieprawdziwe przedstawiane są na forach:
1. Nie jesteśmy piramidą finansową,
2. Nie posiadamy jakichkolwiek punktów stycznych z firmą Carwash Investment i nigdy nie mieliśmy,
3. Jesteśmy innowacyjnym podmiotem inwestycyjnym na rynku polskim,
4. Posiadamy produkt, którego obawia się konkurencja,
5. Nie mamy nic do ukrycia i zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do rozmowy z kompetentnymi osobami naszej firmy, które rozwieją wszelkie, nienaturalnie stworzone wątpliwości na temat działalności i wizerunku Socket Resources GMBH w Polsce.


Pełna treść posta dostępna pod adresem:

http://www.bankier.pl/forum/temat_re-w- ... 83397.html

Co o tym sądzicie, zwłaszcza w świetle danych przedstawionych przez użytkowniczke Anka09 ?
Blefują, opierając się na przekonaniu że pewne powiązania są nie do wykrycia, czy naprawde jak mówią do ukrycia nic nie ma?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Jarosław Król »

Zarejestrowali też konto tutaj parę minut przed umieszczeniem posta na bankierze, ale dopiero przed chwilą je aktywowałem. Więc teraz musimy poczekać na reakcję.

Art. 212 jest nam na forumleasing.pl dobrze znany i na szczęście polskie sądy też już sobie z nim najczęściej radzą tak jak powinny. Mamy doświadczenia procesowe odczute na własnej skórze z nim związane i proszę mi wierzyć, że to w niczym nie ograniczy dotychczasowej dyskusji.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Co o tym sądzicie?
Dużo słów, zero treści. Żadnego odniesienia się do najpoważniejszych zarzutów, które są już konkretnymi faktami/dowodami.
Jest tylko nieudolna (moim zdaniem) próba przykrycia smrodu banalnymi sloganami o konkurencji, o nowatorstwie, o konstytucji, itd.

Jeżeli o mnie chodzi to przeżywam deja vu - identycznie na tym forum broniło się Carwash Investment jak gówno zaczęło się powoli wylewać.

BTW: W przypadku forumleasing.pl sugerowanie, że chodzi o działania konkurencji jest dość zabawne.
Eh, od początku. Perfect Trade polega na tym że ta firma bierze od inwestora powiedzmy 100 000PLN i idzie z tym do banku i mówi im "patrzcie mamy 100 tysiecy, pożyczcie nam jeszcze 400k". Bank mówi "ok".
Złoto podobno mają już w chwili obecnej i stanowi ono zabezpieczenie owego kapitału inwestora.
Każdy zadaje sobie pytanie "jak mają złoto o wartości 100k to czemu z nim nie pójdą do banku i nie wezmą pożyczki?".
Firma tłumaczy to tak że chce zachowac płynność finansową i dokonać wirtualnego podwyższenia kapitału.
Aha - czyli oni mają już to złoto? :o :o :mrgreen: Przyznam szczerze, że wcześniej nie dociekałem o co chodzi w tym produkcie. Sama "wiarygodność" firmy była dla mnie "wystarczająca". :)

Cytując klasyka: Skoro mają to złoto to skądś je mają. :mrgreen:
Myślę więc, że nie będzie problemu w uwiarygodnieniu się i wskazaniu w dokumentach ile jest tego złota i jaką drogą zostało ono nabyte.
Myślę, że chociaż jakiś bilans roczny był składany do sądu rejestrowego (nie wiem czy Szwajcarii jest taki obowiązek). A jak nie to zapewne są inne sposoby, żeby pokazać ile jest tego złota.

A tak na marginesie. Firma rzekomo ma kapitał i rzekomo ma bardzo dochodowy pomysł na jego pewne i bezpieczne pomnażanie... (pozazdrościć). :)
Pomijając bezsens de facto zaciągania bardzo wysoko-oprocentowanych pożyczek od drobnych ludzi, to jaki to jest do tego wysiłek organizacyjny zatrudniać teraz pracowników do tego, żeby zbierali kasę. Szarpanie się, marketing, procedury, umowy, prawnicy, konsalnety, mennice, pilnowanie tego, etc... Trzeba tak naprawdę stworzyć odrębny biznes tylko po to, żeby podzielić się potem zyskiem z core-biznesu... :roll:

Tak na marginesie - SR mogłoby w ciągu sekundy udostępnić dowody, które zamknęłyby nam wszystkim buzie. Przychodzi mi do głowy co najmniej kilka takich rzeczy, m.in. wspomniany wyżej dowód na posiadanie złota znacznej ilości, ale też jakieś promesy/listy intencyjne lub inne podobne, że ten biznes w ogóle jest już przygotowany, czy może już nawet działa, że jest jakaś szansa na lewar z banku, itd.
Zamiast tego mamy w odpowiedzi kretyńskie slogany. No, ale żeby móc coś pokazać wiarygodnego, to trzeba to najpierw mieć, a jak się nie ma to zostaje pranie mózgów... Pewnie na część ludzi to podziała, ale cóż - prawo dżungli. :)

Miłego weekendu. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Michael - to co napisałeś o organizowaniu odrębnego biznesu, jest właściwie słowo w słowo tym samym o co pytałem i ja i mój wspólnik, przedstawicieli Socket Resources. Odpowiedź jest zawsze taka sama. Firma utrzymuje że cała inwestycja to joint venture, które w świetle negocjacji z bankiem, pozwala powiększyć ich kapitał, a co za tym idzie negocjować wyższe pożyczki, byćmoże na lepszych warunkach. Poniewaz złoto wciąż jest ich własnością (nawet w depozycie na kogoś), sprawia to że firma ma defacto znacznie wyższy kapitał.
Osobiście nie jestem stricte handlowcem, więc możliwe że ma to sens i tak rzeczywiście na rynku się robi - ale tu musiałby wypowiedzieć się ktoś z lewarem i kapitałem dłużnym mający do czynienia na codzień.

Co do tego o dowodach - podejrzewam że złoto mają, bo o to, nie ciężko, a napewno nie jest to pierwsza inwestycja czy zarobek, tak dużej grupy. Inna sprawa, na ktorą zwrócił mi wczoraj uwage mój notariusz, to kwestia tego że powiedzmy 50 depozytów, może "ubezpieczać" jedna sztabka. Depozyt również może zostać zgodnie z prawem zajęty w pewnych okolicznościach, a pozostaje jeszcze kwestia sfingowanych długów i komornika w zmowie, o ktorych pisał użytkownik Tomek_P (choć to już oskarżenia dość poważne).
Reasumując, mamy sytuacje w której firma utrzymuje, że ma mrowie kontrahentów i mnóstwo potencjalnych zleceń, znaczne zasoby złota, ALE nikt nigdzie o niej nic nie wie, a wszyscy dotychczasowi kontrahenci pozostają tajemnicą.
Co do tego czy interes już działa... podobno tak i bank Hyposwiss Private Bank (https://www.hyposwiss.ch/en.htm) udzielił bardzo korzystnego kredytu.
Zastanawiającym jest jeszcze fakt jak gigant posiadający (wedle informacji na ich stronie) 270 mln EURO, czyli grubo ponad MILIARD PLN kapitału, zawiera umowy z inwestorami których wkład nie stanowi nawet jednego promila tego co SR już "ma".
Czy to oznacza że owy kapitał jest w przeważajacym stopniu zamrożony, że takie niewielkie dotacje mają wpływ na jego operacyjną wartość?

Dla tych którzy nie śledzą dyskusji w szerszym spektrum, albo chcieliby zapoznać sięz produktem i opiniami o nim zapraszam tu: http://www.goldenline.pl/forum/2824088/socket-resources

Niech znajdzie się chociaż jedna osoba lub firma z zewnątrz, ktora poręczy za uczciwość tych ludzi, a możemy już o czymś rozmawiać.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Lui »

Tak czytam i mam pytanie poza konkursem.

Dlaczego ta spółka nie zbiera pieniędzy od ciułaczy w Szwajcarii, Francji, Niemczech, etc? Ile tam wynoszą stopy procentowe a ile w Polsce to chyba każdy wie. Mogliby sporo zaoszczędzić, bo jak stosują taką wysublimowaną inżynierię finansową to nie wzięli tego pod uwagę tylko przyszli po kapitał do kraju, który ma jedne z najwyższych stóp procentowych w UE? Niewiele tu się trzyma kupy. :x
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Podobno działają i tam, tzn nie wiem czy akurat we wszystkich krajach które Pan wymienił, ale coś o Niemczech i UK się obiło o uszy od przedstawicieli... tylko gdzie te domeny co.uk i de...

Awatar użytkownika
Socket Resources
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2012, o 18:44

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Socket Resources »

Niniejszym przedstawiamy oficjalne stanowisko Socket Resources GmbH.
Załączniki
Socket_Resources_oswiadczenie_fora_internetowe_16_03_2012_small.jpg
Socket_Resources_oswiadczenie_fora_internetowe_16_03_2012_small.jpg (186.9 KiB) Przejrzano 15827 razy

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Lui »

Podobno działają i tam, tzn nie wiem czy akurat we wszystkich krajach które Pan wymienił, ale coś o Niemczech i UK się obiło o uszy od przedstawicieli... tylko gdzie te domeny co.uk i de...
Jak przedstawiciel tak mówi to na pewno tak jest. :twisted:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ