Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

To o plotkach, przeradzających się w "potwierdzone fakty", to wpis mojego autorstwa, ale prosze zobaczyć że w przypadku niektórych wiadomości jest to prawda.
Weżmy np użytkowniczke Anka09, która wypowiadała się na forum money i raz logowała się tutaj.
Właśnie ona jest głównym źródlem łączącym CWI z SR, ale pamiętajmy że o to o telefonach i podobieństwie nazwisk choć mocno niepokojące, NIE daje nam 100% pewności że to jedna i ta sama banda. Zbadałem drugie źródło z którego napłyneły informacja o powiązaniu i facet powiedział mi że przeczytał o tym na money.pl :) (post anki).
Dlatego naprawde należy bardzo uważnie patrzeć które fakty są potwierdzone, a które wbiły się w ludzką świadomość i urosły do rangi prawdy, choć są opinią jednej osoby.
Pana Mioduszewskiego troche rozumiem - widziałem wpisy na APP funds, widziałem na bankierze przed moderacją i ludzie troszeczke przesadzili. Jeśli my mamy pewne wątpliwości po rozmowach z konsalnetem, mennicą czy przeanalizowaniu form prawnych umowy, większość z nich poprostu wrzucała dla zasady, z nadzieją na mniej lub bardziej udany lincz.

Jak zapewne Pan czytał Panie Michael, próbowałem przekonać rozmówce żeby, wypowiedział się i tutaj, ale albo w świetle tego co już wyszło na jaw, albo swoich wlasnych skołatanych nerwów, odmówił.

Również liczę na jakie konkrety. Narazie wstrzymuje dwie osoby od podpisania umowy z socket, a przyznam się że sam mam około ćwierć miliona do zainwestowania, więc w najlepiej pojętym interesie firmy byłoby jednak "oczyscić atmosfere".


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Krol_Koopa
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2012, o 10:42

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Krol_Koopa »

Panie Robercie, niepotrzebnie staje pan w obronie tych drani. Leja wode bo nie maja linii obrony i bazuja wlasnie na uczciwosci ludzi. Wszyscy tam maja manipulacje w jednym palcu, zreszta nie oszukujmy sie... firma zyje glownie z odkupywania upadajacych spolek i dawania kredytow. Wiem jak to dziala bo mialem wglad w tego typu dzialanosc - pozyczaja kase, a potem zabieraja wszystko co taki przedsiebiorca ma. Diably w ludzkiej skórze.
Ta ich dzialanosc logistyczno spedycyjna to bzdura i nawet sie nie kryja z tym skad maja kase, prosze poczytac na ich stronie.

Ja jawnie ostrzegam - sockeci to banda odpowiedzialna za kilka przekretów juz wczesniej. Chce pan dowodow, wysle je panu na maila i prosze sie obiektywnie wypowiedziec na forum, jako ze widze ze jestes pan czlowiek sensowny.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Jeśli ma Pan twarde dowody, które mogą dać wyraźne wskazówki w sprawie o której dyskutujemy, to rzeczywiście prosiłbym o ich nadesłanie.
Najlepiej na mój mail kancelaryjny.

Awatar użytkownika
pesky
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2011, o 10:07

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: pesky »

Narazie wstrzymuje dwie osoby od podpisania umowy z socket, a przyznam się że sam mam około ćwierć miliona do zainwestowania, więc w najlepiej pojętym interesie firmy byłoby jednak "oczyscić atmosfere".
Chyba liczysz na to że na schemacie Ponziego można solidnie zarobić jeśli w porę się z niego wycofać, bo inaczej nie zrozumiem tej "naiwności". :P

PS. Sprawa zbiezności nazwisk czy czegoś z lewymi myjniami to akurat jest najmniej ważna. :roll:

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

PS. Sprawa zbiezności nazwisk czy czegoś z lewymi myjniami to akurat jest najmniej ważna.
Dokładnie. :roll:
Czyli, że jak nagle okazałoby się, że to nie ludzie od myjni to wszystko będzie w porządku? Przecież w ofercie tej firmy nie ma nawet jednej rzeczy, która nie rodziłaby bardzo poważnych wątpliwości.

Czy trzeba to przypominać?
- spółka zarejestrowana w dziwnie wyglądającym miejscu w Szwajcarii
- właściciele sami Polacy, podobnie jak zarząd, z wyjątkiem jednej osoby (pewnie wymóg)
- kapitał zakładowy najmniejszy jaki się da
- strona internetowa - brak portfolio, informacja o tajemniczych milionach Euro
- na stronie internetowej mamy kontakt wyłącznie do Szwajcarii i Polski - nie ma do innych krajów, więc między bajki można włożyć aktywność firmy na innych rynkach
- czytając ogólnie stronę i folder ma się nieodparte skojarzenia z manipulującym marketingiem dla "ubogich"
- wyszukiwarki nie zwracają w SERP żadnych wyników dotyczących tej firmy poza ich stroną i rejestrem firm w Szwajcarii - czyli firma duch.
- masowe poszukiwanie pracowników w Polsce (naganiaczy?)
- "produkt" wokół, którego stworzone są zachęty do dokonywania wpłat i metody w jaki to jest podkręcane przywodzi na myśl nic innego jak piramidy finansowe. Ktoś zna poważną firmę, która tak nie postępuje to będę wdzięczny za przykłady.
- i wreszcie ostrzeżenie publiczne KNF, które pokazało się tak szybko pomimo krótkiej działalności firmy w Polsce

Jeżeli to nie jest inwestycja wysokiego ryzyka to zadaję pytanie co nią jest? :roll:

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

pesky pisze:Chyba liczysz na to że na schemacie Ponziego można solidnie zarobić jeśli w porę się z niego wycofać, bo inaczej nie zrozumiem tej "naiwności". :P

PS. Sprawa zbiezności nazwisk czy czegoś z lewymi myjniami to akurat jest najmniej ważna. :roll:
Panie pesky, ja na nic nie licze, jestem prawnikiem i inwestorem który został poproszony o przyjrzenie się "po godzinach" firmie Socket Resources. Nie ma zbyt wielu dostępnych informacji, więc opieramy się na tym co jest dostępne. Dyskutujemy, wymieniamy się newsami.
Robienie 20% rocznie jest jak najbardziej realne. Sam prowadząc kiedyś interesy handlowe robiłem po 200% miesięcznie.
Niemniej nie mnie to oceniać. Temat dotyczył powiązań z CWI, i tego w swoich luźnych dyskusjach się trzymaliśmy.

A co jeśli się okarze że nie są powiązani? Nic, będzie jedno "ale" mniej. Natomiast w przypadku jeśli się okaze ze są, będzie to jasna odpowiedz czy warto tam inwestować.

Awatar użytkownika
pesky
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2011, o 10:07

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: pesky »

Pisząc >wstrzymujesz< odbieram to jako >jeszcze rozważasz<. Nie widzę co tu rozważać.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Tak, ma Pan racje, rozważam. Rozważam dlatego że do chwili obecnej nie pojawił się jeszcze ani jeden niepodważalny dowód przeciwko ofercie SR. Oczywiście, mamy mnóstwo poszlak i mnóstwo oczywistych wątpliwości, które sam niejednokrotnie wyrażałem i właśnie to sprawia że jak wiekszość dyskutujących to ludzi, jestem nastawiony sceptycznie.
Niemniej czekam obecnie na zapowiadane przez pana Mioduszewskiego, kroki, które firma ma przedstawić w najbliższych dniach w sprawie bezpieczeństwa swojej oferty czy tam czegokolwiek co ma sprawić że wydadzą się bardziej wiarygodni.
Myśle że bycie obiektywnym w tych sprawach i rzeczowa obserwacja bez uprzedzeń, nic nas nie kosztuje.

Awatar użytkownika
sprin
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2012, o 17:22

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: sprin »

Tomek_P pisze:
- na stronie internetowej mamy kontakt wyłącznie do Szwajcarii i Polski - nie ma do innych krajów, więc między bajki można włożyć aktywność firmy na innych rynkach
Ponadto sama strona w domenie .com zakotwiczona jest na Krakowskim serwerze.
Jakoś ciężko mi uwierzyć, iż dla firmy z Szwajcarii jest to wygodniejsze rozwiązanie.
whois pisze: Domain Name: SOCKETRESOURCES.COM
Registrar: NETART REGISTRAR SP. Z O.O.
Whois Server: whois.netart-registrar.com
Referral URL: http://www.netart-registrar.com
Name Server: NS1.NETART.PL
Name Server: NS2.NETART.PL
Status: ok
Updated Date: 23-jul-2011
Creation Date: 24-may-2011
Expiration Date: 24-may-2012
Zresztą strona w domenie .pl zakotwiczona jest na tym samym serwerze, co główna.
Polska domena zarejestrowana jest na wcześniej wspomnianą spółkę zajmującą się wykupem podupadających firm.
whois pisze: Nazwa domeny socketresources.pl
Typ domeny organizacja
Identyfiktor klienta
Data rejestracji 2011-07-28 20:55:28
Ostatnia modyfikacja 2011.07.28 20:55:29
koniec okresu rozliczeniowego: 2012.07.28 20:55:28
Opcja brak
Name serwery ns3.netart.pl [85.128.130.10]
ns1.netart.pl [85.128.128.10]
ns2.netart.pl [85.128.129.10]
Registrar NetArt Spółka Akcyjna S.K.A. ul. Cystersów 20A 31-553 Kraków Polska/Poland +48.801 33 22 33 +48.12 297 88 10 +48.12 297 88 08 biuro@nazwa.pl
Nazwa firmy BFT Finance and Care LTD.
Adres Kingston Road 590
Miasto SW20 8DN London
Spółka założona w Wielkiej Brytanii...zapewne w taki sam sposób zarejestrowana jak ta w Szwajcarii, ale to już są tylko i wyłącznie moje domysły.

Szczerze i otwarcie- nawet jakby okazało się, że są niepowiązani z CWI, to grosza bym im nie powierzył.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Ja to wszystko rozumiem i powiedzmy sobie szczerze, że cała ta "szwajcarskość" firmy, to wyłącznie wybieg mający przygotować grunt potencjalnego, wielostopniowego zaufania. Widać w odczuciu niektórych, Polacy wciąż przejawiają pewną tendencje do idealizowania krajów zachodu/szwajcarii, co zresztą jasno akcentował w pierwszym poście fl_bot.
Firmy w różny, mniej lub bardziej oparty na neurolingwistyce, sposób zachęcają klientów, żeby korzystały z ich usług i zawierzały im pieniądze. Czy to poprzez kosztowne prezenty "za wejście" czy różne certyfikaty na czerpanym papierze. Sposobów jest masa.
Takie "sztuczki", kiedy wychodzą na jaw, dyskredytują firme w oczach poważnych, lub może - rozsądnych inwestorów, ALE, nie świadczą jeszcze o tym że są to potencjalni złodzieje.

Niemniej Panie Sprin - informacje o miejscu umiejscowienia serwera, dosyć dobrze łączą się w całość, z moimi osobistymi badaniami, postami Anki09. oraz materialami które udostepnił użytkownik Koopa.
W moim odczuciu, tak jak Pan, również nie zawierzyłbym im pieniedzy, ale wciąż do końca tygodnia, czekam na ruch ze strony SR.


ODPOWIEDZ