Stopy procentowe do góry

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Stopy procentowe do góry

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Wczoraj o 0,25 pkt.

Zaskoczeni?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Michał Krupiński »

Ja jestem zaskoczony - choć z tego co widzę po wczorajszych komentarzach "ekspertów" to jestem w rzekomo w nieświadomej mniejszości... :lol: :lol:

Przyznam się, że nie śledzę aż tak na bieżąco co się dzieje na "rynku pieniężnym" - sprawdzam tylko raz na jakiś czas, żeby nie być ignorantem w temacie.
Jeszcze kilka tygodni temu chyba wszyscy jak jeden mąż twierdzili, że RPP utrzyma stopy na niezmienionym poziomie przez kilka miesięcy, po czym powinny one zacząć spadać. Jak widać po raz kolejny przewidywania "ekspertów" czy też "analityków" okazały się tyle warte co prognozy przewidywaczy pogody - albo trafią albo nie i przeważnie jest fifty-fifty. Niektórym analitykom proponowałbym, żeby przeszli na metodę rzutu monetą - efekt będzie podobny.

Teraz nagle okazuje się, że nie tylko stopy zaczną spadać ale, że to nawet nie ostatnia podwyżka w tym roku.... :lol: :lol:
To bardzo ciekawe, że można zmieniać opinię o 180 st. w ciągu naprawdę zaledwie kilku tygodni.

Ja przyznam się, że też się złapałem na te wcześniejsze zapowiedzi, ale chyba nie tylko ja, bo jak widać po notowaniach WIBOR w ostatnim czasie rynek bankowy też nie spodziewał się podwyżki.... :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Lui »

Ja przyznam się, że też się złapałem na te wcześniejsze zapowiedzi, ale chyba nie tylko ja, bo jak widać po notowaniach WIBOR w ostatnim czasie rynek bankowy też nie spodziewał się podwyżki....
Dokładnie
Właśnie Wibory rąbnęły na 4,90 (1M) i na 5,05 (3M), a wczoraj jeszcze jeden z nich nawet się zmniejszył o 0,01.

Dziś każdy może sobie słodko pierdzieć, że wiedział tylko, że to jest guzik prawda.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Właśnie Wibory rąbnęły na 4,90 (1M) i na 5,05 (3M)
Pewnie dojdzie dobije do ok. 5 za 1m i 5,2 za 3m

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Spayker »

Ostatnio niektóre firmy oferowały leasing na stałej stopie ze wskaźnikiem praktycznie takim jak dla zmiennej, bo obstawiali spadki stóp. 8-)
Teraz znowu się to porozjeżdża. ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Dziś w górę obydwa "nasze" wibory tylko o 0,01. ;)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Lui »

Ustabilizowało się. Od dwóch dni (roboczych) bez zmian.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Lui »

I co? Nie obniżyli dzidziusie dziś stóp. :(
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Najpierw Belka sugeruje, że będą obniżki i to może nawet duże, a potem nic się nie dzieje. Nie rozumiem tego. Jakąś dziecinadą mi to zalatuje. :roll:

A Wibor 1M dziś zjechał aż o 0,05% od wczoraj, bo wszyscy myśleli, że będzie obniżka. Pewnie jutro wróci w okolice 4,9%. :roll:

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Stopy procentowe do góry

Post autor: Michał Krupiński »

Tomek_P pisze:Najpierw Belka sugeruje, że będą obniżki i to może nawet duże, a potem nic się nie dzieje. Nie rozumiem tego. Jakąś dziecinadą mi to zalatuje. :roll:

A Wibor 1M dziś zjechał aż o 0,05% od wczoraj, bo wszyscy myśleli, że będzie obniżka. Pewnie jutro wróci w okolice 4,9%. :roll:
No - trochę to niepoważne, ale też i KOLEJNA nauczka na przyszłość, że nie ma co się sugerować wypowiedziami - i tu najlepsze - nie tylko analityków, ale nawet osób, które podejmują decyzje! :lol: :twisted:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ