Zajecie komornicze auta w leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
miszkin
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2013, o 15:09

Zajecie komornicze auta w leasingu

Post autor: miszkin »

Witam

Przekopalem forum ale nic o podobnym problemie nie udało mi się znaleźć.
Będę wdzięczny za pomoc.

A wiec - komornik zajal auto firmowe na poczet dlugow pracownika firmy który owe auto uzytkuje w ramach wykonywanej pracy. Na nic zdaly się tłumaczenia, ze to nie pracownik jest wlascicielem a nawet leasingobiorca, tylko firma w której pracuje.

Skoro pracownik autem jeździ to znajduje się w jego zarządzie i można zajac - to argumentacja komornika.
Dzieki temu ja (pracodawca i leasingobiorca) jestem bez auta ponieważ miałem pecha zatrudnić pracownika z komornikiem na karku i udostepnic mu auto firmowe.

I tu pytania sa dwa:
1 - czy powództwo przeciwegzekucyjne może zlozyc wyłącznie leasingodawca, czy ja również we własnym zakresie mogę z takowym wystapic ?
2 - czy mogę domagać się od komornika zadośćuczynienia za brak auta i straty tym spowodowane ?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Zajecie komornicze auta w leasingu

Post autor: Spayker »

Miałeś pecha, bo trafiłeś na komornika-ch*ja.
Na forum już było o tym http://www.fmleasing.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=3951

1. Złożyć może leasingodawca
2. Móc możesz, ale jak to się skończy to sam wiesz. Kruk krukowi...

Spiesz się bo masz miesiąc (przeczytasz w linku, który podałem)

Awatar użytkownika
miszkin
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2013, o 15:09

Re: Zajecie komornicze auta w leasingu

Post autor: miszkin »

Dzieki. Ten watek juz czytalem.

Aczkolwiek tu sytuacja jest inna - dluznik nie jest ani wlascicielem auta ani leasingobiorca.
Auto uzytkuje wylacznie w godzinach pracy, w celach ktore ja jako jego pracodawca i jednoczesnie wlasciciel ( leasingobiorca ) mu wyznaczam. Nie ma tu mowy o ruchomosci ktora dluznik rozporzadza.

Analogicznie komornik moglby zajac np. autobus komunikacji miejskiej poniewaz jego kierowca ma dlugi.
Absurd.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Zajecie komornicze auta w leasingu

Post autor: Spayker »

miszkin pisze:Dzieki. Ten watek juz czytalem.

Aczkolwiek tu sytuacja jest inna - dluznik nie jest ani wlascicielem auta ani leasingobiorca.
Auto uzytkuje wylacznie w godzinach pracy, w celach ktore ja jako jego pracodawca i jednoczesnie wlasciciel ( leasingobiorca ) mu wyznaczam. Nie ma tu mowy o ruchomosci ktora dluznik rozporzadza.

Analogicznie komornik moglby zajac np. autobus komunikacji miejskiej poniewaz jego kierowca ma dlugi.
Absurd.
Zdarzały się sytuacje że komornik zajmował samochody klientów albo gości parkujących na terenie firmy, którą windykował.
Więc spoko, nie takie sytuacje były.

Sprzeciw możesz zawsze złożyć i pokazać umowę korzystania z samochodu, ale służbiście to nie wystarczy.

Komornicy mają dużo praw więc to jest kopanie się z koniem.

Awatar użytkownika
miszkin
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2013, o 15:09

Re: Zajecie komornicze auta w leasingu

Post autor: miszkin »

Dzieki za pomoc.

Leasing juz powiadomiony przeze mnie. Dostali skan zajecia.
Dzwonil nawet prawnik od nich z informacja, ze sprawa w toku.

Teraz tylko dopilnowac terminow.

Awatar użytkownika
toledo

Re: Zajecie komornicze auta w leasingu

Post autor: toledo »

Po zmianie przepisów już raczej nie dochodzi do zajęć samochodów w leasingu: https://pamietnikwindykatora.pl/czy-ko ... -leasingu/ - nie można wykluczyć ale w praktyce raczej niebywałe. Przed zmianą przepisów zdarzały się zlicytowania rzeczy w leasingu jeżeli firma leasingowa spóźniła się z powództwem przeciwegzekucyjnym.


ODPOWIEDZ