Pożyczka oferowana przez firmy leasingowe. Czym jest ten produkt i komu może posłużyć?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Pożyczka oferowana przez firmy leasingowe. Czym jest ten produkt i komu może posłużyć?

Post autor: FmLeasing.pl »

Polscy leasingodawcy oferowali początkowo pożyczkę, aby klienci firm leasingowych mogli w łatwy sposób skorzystać ze środków unijnych. Obecnie już nie tylko przedsiębiorcy korzystający z dotacji UE sięgają po pożyczkę, a fundusze leasingowe coraz bardziej stawiają na ten "nietypowy" sposób finansowania.
...
Czytaj dalej: Pożyczka leasingowa - charakterystyka oferty
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Pożyczka oferowana przez firmy leasingowe. Czym jest ten produkt i komu może posłużyć?

Post autor: Jarosław Król »

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania dotyczące pożyczki, to proszę śmiało pisać w tym wątku.

Awatar użytkownika
michal
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2009, o 11:57

Re: Pożyczka oferowana przez firmy leasingowe. Czym jest ten produkt i komu może posłużyć?

Post autor: michal »

rozumiem po co rolnikowi lub lekarzowi pożyczka, dla nich taki produkt ma uzasadnienie

ale po co pożyczka na samochody ciężarowe? zakup na fakturę VAT marża?
dla firmy transportowej, płatnika VAT, leasing będzie lepszy

Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2019, o 21:11

Re: Pożyczka oferowana przez firmy leasingowe. Czym jest ten produkt i komu może posłużyć?

Post autor: Zordon »

Leasing operacyjny a pożyczka leasingowa
Witam wszystkich, na wstępie chciałem napisać, że Państwa strona to najlepsze źródło wiedzy o leasingu. Z propozycji, które otrzymywałem od Was, korzystałem kilkakrotnie przy wyborze leasingu operacyjnego na samochody.
Aktualnie zamierzam sfinansować samochód o wartości ok 200000 zł brutto. Samochód nowy, od dilera, interesuje mnie okres około 5 letni. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą przedmiotowo zwolnioną z VAT. Ku mojemu zdziwieniu jeden z pośredników zaproponował mi pożyczkę leasingową jako atrakcyjniejszą od dotychczas wybieranego przeze mnie leasingu operacyjnego. Czy w moim przypadku jest to faktycznie wariant korzystniejszy? Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób mogę porównać korzyści finansowe w tym konkretnym przypadku?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Pożyczka oferowana przez firmy leasingowe. Czym jest ten produkt i komu może posłużyć?

Post autor: Michał Krupiński »

Zordon pisze:Ku mojemu zdziwieniu jeden z pośredników zaproponował mi pożyczkę leasingową jako atrakcyjniejszą od dotychczas wybieranego przeze mnie leasingu operacyjnego. Czy w moim przypadku jest to faktycznie wariant korzystniejszy? Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób mogę porównać korzyści finansowe w tym konkretnym przypadku?
Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że pożyczka leasingowa jest lepszym rozwiązaniem dla nievatowców niż leasing operacyjny.
Co prawda pożyczka leasingowa jest zwolniona z VAT, ale i tak musi ona sfinansować VAT zawarty w cenie samochodu, czyli zaciąga się ją od ceny brutto auta. W leasingu operacyjnym dostaje się faktury z VATem, ale liczone od ceny netto pojazdu. Co prawda VAT w leasingu naliczany jest także od marży finansującego, ale biorąc pod uwagę, że jest ona zazwyczaj trochę niższa niż przy pożyczce, to sumarycznie wychodzi mniej więcej na to samo.

Natomiast są inne wady - przy pożyczce trzeba amortyzować pojazd (nie każdemu to pasuje), no i nie ma możliwości takiej jaką daje wykup prywatny przy leasingu, czyli możliwości sprzedania auta po pół roku od wykupu bez podatku - dla niektórych to bardzo ważna cecha leasingu. Chodzi o to: Jak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Gdybyś chciał sfinansować to auto w krótszym okresie niż 5 lat, to tym bardziej leasing operacyjny byłby korzystniejszy - ponieważ jednak interesuje Cię okres równy czasowi amortyzacji nowego auta, to tutaj powiedzmy, że nie ma jakiejś większej przewagi nad pożyczką.

Podsumowując - wszystko zależy od konkretnej sytuacji, ale na ogół pożyczka nie daje jakiejś konkretnej przewagi nad leasingiem operacyjnym dla nievatowca przy finansowaniu nowego samochodu.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ