Prośba do odświadczonych lesingobiorców

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
marcinglivice

Re: Prośba do odświadczonych lesingobiorców

Post autor: marcinglivice »

Mam 4 lata leasing w Getin Leasing. Do tej pory żadnych problemów, niestety miesiąc temu zaczęły się schody, teraz mogę tylko stanowczo odradzić korzystanie z usług Getin.

Po pierwsze, przez 3 lata koszt wznowienia ubezpieczenia obcego brutto wynosił 122 złote. Kilka dni temu dostałem fakturę za kolejne wznowienie na 306 złotych (!!!). Dlaczego podwyżka o 150%? Nie wiadomo. Getin może w dowolny sposób podnosić opłaty, a klient nie jest w żaden sposób przed tym zabezpieczony. Bo skoro można podnieść opłatę o 150% to można też o 1000% albo i więcej.

Getin Leasing po cichu wprowadził usługę "asysta szkodowa", która na pierwszy rzut oka wydaje się udogodnieniem, mającym ułatwić procedurę zgłoszenia szkody i naprawy pojazdu. W rzeczywistości to niby udogodnienie jest pretekstem do wyciągnięcia nowej opłaty 399 zł + VAT. O asyście szkodowej mało kto wie, dowiaduje się za to po fakcie, po zgłoszeniu szkody.
Miesiąc temu podczas przeglądu okresowego autoryzowany serwis odkrył, że jeden z kabli został przegryziony przez kunę. Zamówili nowy, a ponieważ koszt sięgał 1500 złotych, skorzystałem z AC Pzu. Jakież było moje zdziwienie, gdy kilka tygodni później Getin Leasing przysłał fakturę na ponad 500 złotych za "zgodę na wypłatę odszkodowania". Wszystko dlatego, że nie wiedziałem (bo niby skąd) o nowo wprowadzonej asyście szkodowej, której w momencie podpisywania umowy leasingu w ogóle nie było.

Banksterka kwitnie, a Getin Leasing wiedzie w niej prym. Niestety jedyne co mogę zrobić, to stanowczo odradzić leasing w tej firmie. Obowiązuje tam zasada golenia klienta do gołej skóry. Polityka krótkowzroczna, na mnie zarobią kilkaset złotych, ale stracą znacznie więcej bo już nigdy nie skorzystam z żadnych usług tej instytucji.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Gdańsk

Re: Prośba do odświadczonych lesingobiorców

Post autor: Gdańsk »

Nigdy Getin lub Idea, najpierw świecą się oczy z radości potem z płaczu. Wszystko ukryte w umowach których klient nie widzi.

Można spróbować w EFL lub WBK też dali mi dobre warunki.

Awatar użytkownika
veronagdansk@gmail.com

Re: Prośba do odświadczonych lesingobiorców

Post autor: veronagdansk@gmail.com »

Witam Wszystkich, GETIN LEASING TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Ja się przyłączam się do odradzania Getin Leasing i trzymania się z daleka.
Opisuję swój aktualny przypadek na wielu forach aktualnie,szkoda że nie poczytałem przed podpisaniem umowy.
Uczulam Wszystkich odnośnie manipulacji, jaką stosuje Getin Leasing odnośnie ubezpieczenia.
Nie znajdziecie problemu w umowie bo go tam nie ma,jest w postaci tzw. * (gwiazdki) ogólne warunki umowy.
A gwiazdki dla Getinu to później rzecz święta.
UWAGA !!!!! w czym problem
Po pierwsze.
Ubezpieczenie jest na Leasing a wszelkie konsekwencje na Użytkownika.Jeżeli wmawiają Wam, że przecież można negocjować stawki,to pamiętajcie na kogo jest ubezpieczenie ,na Leasing czyli nie ma zniżek(paranoja)
Przy szkodach lecą Wam zniżki bo jesteście wpisani jako użytkownicy.
Na wała takie ubezpieczenie ????
Pamiętajcie że na ponad 30 dni przed końcem ubezpieczenia,musicie przesłać informacje że chcecie zgodę na ubezpieczenie poza Getinem,opłata 249 zł + vat (jakieś pytania ????)
Następnie nie wiele i tak można zrobić, bo to jest ściema Getinu.
Ciekawe jest to, że jak braliśmy leasing, to nie było problemu że przedstawiliśmy ofertę niezależnego Agenta,szybko dostosowali składkę.
Teraz przesłano mi druk oferta ubezpieczenia indywidualnego(do trwającej umowy leasingu)
AAAA żeby nie zapomnieć,jak tego nie zrobicie to dostajecie ubezpieczenie z automatu,wiadomo że bez zniżek,ponieważ na leasing(sami sobie wystawiają,niech żyją kretyni klienci, którzy nie czytają ogólnych warunków umowy z gwiazdka oraz for internetowych)
Jeszcze jesteście straszeni, że jak nie zapłacicie w terminie,to doliczą vat !!!! Jestem już zagotowany na nich,właśnie chce się dowiedzieć na podstawie jakiego przepisu wolną im to zrobić.
Nie mogę za bardzo narzekać na naszego Opiekuna Panią Beatę z Gdańska,tylko widzę że jak to w takiej firmie,wiecie bardzo dużo może :-) Opiekun swoje a firma swoje.
Reasumując to zapytajcie przed podpisaniem umowy o szczegóły dotyczące ubezpieczenia.Jak to będzie wyglądało w 2 i 3 roku na kontynuacji.Nie dajcie się zwieść że będzie dobrze,nie będzie.
Uczulam Wszystkich.Nie wiem jak to jest w innych firmach,wiem jedno już teraz się dowiem.
Nie uważajcie też, że ludzie na forach opisują tylko swoje emocje,też tak kiedyś myślałem.
Czytajcie,czytajcie i jeszcze raz czytajcie.
Słowo powiedziane się nie liczy.Wszystko na piśmie.
Jeszcze jedno,na wszystkie rzeczy które potrzebujecie,wszelkie zgody dotyczące samochodu,wpisy do dowodu rejestracyjnego,wyjazd za granice EU + reszta świata osobno + doubezpieczenie,możecie wystąpić dopiero, po podpisaniu umowy, jak otrzymacie dostęp do banku kierowcy.Zapoznajcie się z tabelą opłat i prowizji (czyli cennikiem leasingu) koszty wielu rzeczy to prawdziwa masakra i przegięcie pały.Wielu sobie z tego nie zdaje sprawy dopóki nie poczuje na własnej skórze.
p.s.szukajcie sobie firm leasingowych, które mają ubezpieczenie dealerskie tzw.wielolatek ze stała kwota na 3 lata,wielu tego nie oferuje chociaż mogą.Nie zrobię nikomu reklamy,ponieważ jestem tylko lesingobiorcą.
Dla chętnych ,kontakt do mnie Sławek veronagdansk@gmail.com


ODPOWIEDZ