Ryczałt vs leasing :)

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sereknr1
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2016, o 17:59

Ryczałt vs leasing :)

Post autor: sereknr1 »

Witajcie forumowicze, prowadzę małą działalność gospodarczą, z fiskusem rozliczam sie poprzez ryczałt zgłosił się do mnie klient abym wykonał dla niego maszynę jednakże ma jeden warunek ma ona być w leasingu. Czy ja jako mały przedsiębiorca rozliczający się w formie ryczałtu mogę wykonać taką usługę w leasingu? Dzieki za odp. Pozdrawiam

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pamiętaj, żeby przeczytać nasz poradnik o ryczałcie:
Leasing a ryczałt od przychodów ewidencjonowanych


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ryczałt vs leasing :)

Post autor: Jarosław Król »

Ty masz udzielić tego leasingu?
Jeżeli tak, to nie jest to usługa mogąca być świadczona przez ryczałtowca

Awatar użytkownika
sereknr1
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2016, o 17:59

Re: Ryczałt vs leasing :)

Post autor: sereknr1 »

Tak ja mam udzielić leasingu.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Ryczałt vs leasing :)

Post autor: Jarosław Król »

Napisałem, że nie można udzielać leasingu na ryczałcie, bo myślałem, że nie można świadczyć usług finansowych w tej formie opodatkowania, ale teraz patrzę, że wymienione w zakazie jest tylko pośrednictwo finansowe.

Więc chyba można, ale potwierdzę jeszcze jutro na 100%.

Awatar użytkownika
sereknr1
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2016, o 17:59

Re: Ryczałt vs leasing :)

Post autor: sereknr1 »

Ok czekam z niecierpliwością. Dzieki za pomoc :)

Awatar użytkownika
sereknr1
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2016, o 17:59

Re: Ryczałt vs leasing :)

Post autor: sereknr1 »

Jerry a słyszałeś może coś o ryczałcie połączonym z vatem? Ostatnio gdzieś spotkałem się z takim terminem i szukam jakiś dodatkowych info o tym zagadnieniu bo możliwe, że to rozwiązało by mój problem.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Ryczałt vs leasing :)

Post autor: Spayker »

Można być na ryczałcie i jednocześnie być vatowcem- jeżeli o to pytasz


ODPOWIEDZ