Obliczanie marży oferty i raty

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Michas2121
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2016, o 12:40

Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Michas2121 »

Witam,
To mój pierwszy post także witam wszystkich. Mam dwa problemy. Muszę sobie porównać oferty leasingu kiedy mam podane raty, wartość zakupu netto i wartość wykupu (brak wpłaty początkowej) oraz okres leasingu. Chciałbym zapytać i poprosić o w miarę proste wytłumaczenie jak obliczyć marżę tych ofert, są one zarówno w złotówkach jak i w euro. Mój drugi problem to w jaki sposób po obliczeniu marży obliczyć raty.
Bardzo proszę o pomoc.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Jarosław Król »

Sądzę, że kalkulator powinien rozwiązać problem: https://www.fmleasing.pl/porady/leasing ... arka-ofert

Można zarówno obliczyć marżę, a w drugiej zakładce obliczyć ratę na podstawie założonej marży.

Awatar użytkownika
Michas2121
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2016, o 12:40

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Michas2121 »

A widziałem ten kalkulator .Jest ok tylko problem w tym że muszę przedstawić obliczenia w excelu i jeszcze nie do końca rozumiem jak obliczyć IRR. Byłbym bardzo wdzięczny za instrukcje jak to poobliczać w excelu.


Awatar użytkownika
Michas2121
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2016, o 12:40

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Michas2121 »

Super. Dzięki. Udało się

Awatar użytkownika
Agamiska

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Agamiska »

Witam,

Hej czy może mi ktoś wytłumaczyć jak kalkulator wylicza marżę leasingodawcy. Za nic nie mogę do tego dojsc :roll:

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Jarosław Król »

Agamiska pisze: 9 cze 2022, o 21:28 Witam,

Hej czy może mi ktoś wytłumaczyć jak kalkulator wylicza marżę leasingodawcy. Za nic nie mogę do tego dojsc :roll:
Procentowo czy kwotowo?

Awatar użytkownika
Agamiska

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Agamiska »

Jarosław Król pisze: 9 cze 2022, o 21:48
Agamiska pisze: 9 cze 2022, o 21:28 Witam,

Hej czy może mi ktoś wytłumaczyć jak kalkulator wylicza marżę leasingodawcy. Za nic nie mogę do tego dojsc :roll:
Procentowo czy kwotowo?
Dzięki za zainteresowanie. I tak i tak jak to jest wyliczane w sensie technicznym

Awatar użytkownika
Agamiska

Re: Obliczanie marży oferty i raty

Post autor: Agamiska »

Witam,,

Czy ktoś pomoże w powyższym temacie? Chodzi mi o to w jaki sposób wyliczana jest marża leasingodawcy


ODPOWIEDZ