Doubezpieczenie GAP Finansowe, Indeksowe

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
makave
Posty: 5
Rejestracja: 9 lut 2017, o 22:18

Doubezpieczenie GAP Finansowe, Indeksowe

Post autor: makave »

Witam,

Kupiłem auto w leasingu i mam też wykupione ubezpieczenie GAP fakturowy. Niestety ono nie rozwiązuje sprawy w przypadku kradzieży/szkody całkowitej, szczególnie w pierwszym roku użytkowania.

Jeśli auto zostanie mi ukradzione w pierwszym roku użytkowania ubezpieczyciel wypłaci pełne odszkodowanie (zapis w umowie) natomiast leasingodawca będzie wymagał wartości księgowej (jak zapisane w OWU niezamortyzowana wartość przedmiotu leasingu na koniec miesiąca poprzedzającego zaistnienie szkody całkowitej). Oczywiście całkowita kwota amortyzacji jest wyższa od wartości fakturowej auta, bo jest powiększona o marżę leasingodawcy. I ta marża leasingodawcy to niestety dosyć duża suma.

Czy można gdzieś ubezpieczyć auto dodatkowo najlepiej o GAP finansowy (od tej straty) względnie o GAP indeksowy 10%/20% ? Kilka telefonów póki co nie dało rezultatu niestety (w większości miejsc jest to GAP fakturowy)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
palacz

Re: Doubezpieczenie GAP Finansowe, Indeksowe

Post autor: palacz »

Autoprotect nie ma czasem gapy finansowego?

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Doubezpieczenie GAP Finansowe, Indeksowe

Post autor: Spayker »

makave pisze:Oczywiście całkowita kwota amortyzacji jest wyższa od wartości fakturowej auta, bo jest powiększona o marżę leasingodawcy.
W jaki sposób amortyzacja może być powiększona o marżę?

Awatar użytkownika
makave
Posty: 5
Rejestracja: 9 lut 2017, o 22:18

Re: Doubezpieczenie GAP Finansowe, Indeksowe

Post autor: makave »

Palacz sprawdzę,

Spayker, a jak ma nie być? Jaki byłby inny sens GAP finansowego?

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Doubezpieczenie GAP Finansowe, Indeksowe

Post autor: Spayker »

makave pisze:Spayker, a jak ma nie być? Jaki byłby inny sens GAP finansowego?
Rozliczenie może być powiększone o marżę, ale nie amortyzacja, to miałem na myśli.


ODPOWIEDZ