Potrzebna pomoc - szybki leasing - czas do końca czerwca

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
MrGekko
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2017, o 22:16

Potrzebna pomoc - szybki leasing - czas do końca czerwca

Post autor: MrGekko »

Witajcie!

Muszę kupić samochód w leasingu, muszę to zrobić jeszcze w czerwcu (lub przynajmniej podpisać umowę i dokonać wpłaty początkowej) - m.in. chodzi o sprawy podatkowe.

Nie wiem jeszcze jaki samochód :) - dużo zależy to od tego jaki leasing mogę uzyskać, do tego będę dopasowywał auto. Szczegóły opiszę poniżej, ale jeśli jest lepsze miejsce na forum, pokierujcie proszę gdzie to zamieścić.

1. Priorytetem jest niska całkowita opłata miesięczna (rata, wszelkie niezbędne inne opłaty, ubezpieczenia itp.) - ideałem byłoby około 800-850 zł netto, ale myślę, że brałbym pod uwagę oferty do 950-1000 zł netto.
2. Okres leasingu - 4-8 lat, generalnie bez większego znaczenia
3. Wpłata początkowa - 5-10%, zależnie od ceny samochodu, kwotowo to okolice 8-15k
4. Wartość wykupu - dowolna, z uwzględnieniem punktu 1., czyli pewnie jak największa

Wstępne założenia odnośnie samochodu:
1. Rocznik: 2013-2017
2. Klasa: najchętniej jakiś SUV, może być z tych mniejszych, jeśli nie to sedan lub w ostateczności kombi, coś zbliżonego do klasy premium, przykładowo BMW X3, Audi Q5, Passat B8, Mazda 6, Ford Mondeo MK5... silnik benzyna, raczej automat, moc 150KM+ (czym większy samochód tym więcej); upraszczając - czym wyższy komfort i moc, tym lepiej
3. Cena: powtórzę się, ale priorytetem jest niska rata miesięczna... cena samochodu może być 80k jak i 130k, pod warunkiem, że uda się utrzymać niską ratę

Firma biorąca leasing:
1. jednoosobowa działalność gospodarcza
2. istnieje od 3 lat, żadnych opóźnień w opłatach, wszelkie rejestry czyste
3. właściciel - ja ;) - w BIK 5 gwiazdek (547 punkty) - raport sprzed kilku dni

Z nowych samochodów z ofert od dealerów wstępnie zainteresowały mnie:
- Passat B8, highline, 2.0TSI, 220KM, DSG - około 125k brutto
- Passat B8, highline, 1.8TSI, 180KM, DSG - około 115k brutto
ale przy Volkswagen Business Care (10% opłata wstępna, 48m-cy, około 50% wykup) nie jestem w stanie osiągnąć interesującej mnie wysokości miesięcznej raty (dane z kalkulatora na stronie).

Jest jeszcze dość fajny Tiguan 2.0TSI 180KM DSG, ale tu już wychodzi około 135k brutto. Mam też ciekawą ofertę na Skoda Superb III, ale podobna sytuacja z wysokością raty.

Ale jak pisałem wcześniej - jak najbardziej wchodzą w grę samochody używane - wolałbym np. 3letnie Q5 czy X3 niż nowego Passata.


Po tym przydługim wstępie przechodzę do sedna :) Czy ktoś jest w stanie pomóc mi oszacować ile mogę wydać na samochód, gdzie szukać leasingu (ciężko wysłać zapytanie, nie znając przedmiotu leasingu) - tak, aby kupić jak najlepszy samochód płacąc przy tym jak najniższą ratę :)
W sumie najważniejsze jest dla mnie oszacowanie maksymalnej kwoty jaką mogę wydać na samochód - wtedy będę mógł szukać już konkretnych samochodów.

pozdrawiam
MrGekko


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Potrzebna pomoc - szybki leasing - czas do końca czerwca

Post autor: Michał Krupiński »

MrGekko pisze:1. Priorytetem jest niska całkowita opłata miesięczna (rata, wszelkie niezbędne inne opłaty, ubezpieczenia itp.) - ideałem byłoby około 800-850 zł netto, ale myślę, że brałbym pod uwagę oferty do 950-1000 zł netto.
2. Okres leasingu - 4-8 lat, generalnie bez większego znaczenia
3. Wpłata początkowa - 5-10%, zależnie od ceny samochodu, kwotowo to okolice 8-15k
4. Wartość wykupu - dowolna, z uwzględnieniem punktu 1., czyli pewnie jak największa
Wydaje mi się, że nie będzie łatwo połączyć te parametry w jedną całość.
Chcąc mieć niską ratę trzeba zdecydować się na długi okres leasingu i wysoki wykup. No, ale właśnie - im dłuższy okres, tym ten maksymalny wykup też będzie mniejszy.
Dla przykładu - przy 36 miesiącach można zastosować nawet jakieś 50-55% wykupu (w zależności od marki i modelu samochodu, no i też nie każda firma leasingowa coś takiego umożliwi, a jedynie te, które zajmują się wynajmem długoterminowym), a przy 59 miesiącach będzie to już 35-40% maksymalnie.

I teraz przy samochodzie za 100 tys. netto i wpłacie 10% rata netto wyjdzie gdzieś około:
59 miesięcy i 40% wykupu - 1150 zł netto
36 m i 55% w - 1300 zł netto
i jest to tylko gołe finansowanie, bez wliczonego ubezpieczenia. Jeśli miałoby być wliczone do raty to koszt netto musiałby wzrosnąć o jakieś 300-350 zł (w zależności od konkretnej oferty ubezpieczenia).

Pozostaje zatem raczej znaczne obniżenie wartości samochodu. Dla auta o wartości 70000 tys. netto i wpłacie 15% (10,5 tys. netto) będzie to wychodziło około:
59 miesięcy i 40% wykupu - 700 zł netto
36 m i 55% w - 800 zł netto
Koszt ubezpieczenie pewnie gdzieś około 250 zł miesięcznie.

W przypadku samochodów używanych nie da się praktycznie zastosować aż tak wysokich wykupów - więcej o tym w artykule: Leasing samochodu używanego z wysokim wykupem, więc znowu rata wzrośnie co oznacza konieczność wybrania jeszcze tańszego auta, żeby pozostać w widełkach.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
MrGekko
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2017, o 22:16

Re: Potrzebna pomoc - szybki leasing - czas do końca czerwca

Post autor: MrGekko »

Witam!

Dziękuję za pochylenie się nad moim problemem :) Bardzo mi to pomoże w doprecyzowaniu planu działania. Pozwolę sobie jeszcze dopytać o kilka szczegółów.

1. Jeśli zdecydowałbym się na samochód od dealera i wyższą ratę - jak najskuteczniej znaleźć dobrą ofertę leasingu? Po lekturze forum uznaję, że te oferowane w salonach (np. VW Business Care) są dalekie od ideału, a do tego maksymalny okres leasingu to 48 m-cy.

2. samochody używane - jakich okresów leasingu i wartości wykupu mogę oczekiwać dla roczników:
- 2012,
- 2013,
- 2014,
- 2015
- 2016
Czy obowiązuje zasada "wiek samochodu + okres leasingu = max 8 lat" czy mogę liczyć na więcej?
Miałem np. ofertę z BZ WBK Leasing na samochód z 2014 o wartości około 60k netto, na 59 m-cy z wpłatą 20% i wykupem 20%. Niestety samochód się sprzedał zanim zdążyłem go obejrzeć :( Ale czy takie warunki to standard, czy raczej maximum tego co da się wyciągnąć - zwłaszcza jeśli chodzi o wielkość wykupu.

pozdrawiam,
MrGekko

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Potrzebna pomoc - szybki leasing - czas do końca czerwca

Post autor: Lui »

MrGekko pisze:Czy obowiązuje zasada "wiek samochodu + okres leasingu = max 8 lat" czy mogę liczyć na więcej?
Najczęściej obowiązuje właśnie taka zasada, ale są także wyjątki, że jest max 10 lat, ale to jest w ofercie raczej mniej "prestiżowych" firm, a co za tym idzie warunki umowy są gorsze. Coś za coś.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ