Wydanie dokumentów do rejestracji przed zapłatą za samochód?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
jozi_p

Wydanie dokumentów do rejestracji przed zapłatą za samochód?

Post autor: jozi_p »

Witam
Mam kupca na samochód. Kupiec bierze leasing. Firma leasingowa chce od mnie dokumenty do rejestracji - w tym tablice. Mają mi zapłacić dopiero jak zarejestrują samochód. Czy to normalna procedura? Mam się czegoś obawiać?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Wydanie dokumentów do rejestracji przed zapłatą za samochód?

Post autor: Lui »

Witaj,
To zupełnie normalne. Leasingodawca chce najpierw zarejestrować pojazd, żeby mieć pewność, że wszystko jest oki i dopiero wtedy płaci dostawcy, czyli Tobie.
W ten sposób unika ryzyka, że trafi na nierzetelnego albo nieuczciwego dostawcę, który np. dostałby kasę i zniknął lub coś w tym stylu….

Jeśli to jakiś normalny, bankowy leasingodawca to nie masz się czego obawiać.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
jozi_p

Re: Wydanie dokumentów do rejestracji przed zapłatą za samochód?

Post autor: jozi_p »

No i wszystko jasne. Dziękuję bardzo za info.

A przy okazji długo trwają takie formalności?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wydanie dokumentów do rejestracji przed zapłatą za samochód?

Post autor: Jarosław Król »

jozi_p pisze:A przy okazji długo trwają takie formalności?
Jeśli klient już podpisał umowę i wpłacił czynsz inicjany, to jest to kwestia tylko przerejestrowania, a po przerejestrowaniu auto jest ubezpieczane i wychodzi do Ciebie przelew. Technicznie to może być kwestia zaledwie dwóch dni, ale w praktyce zależy od ludzi. No, ale nie jest to coś co się długo ciągnie.


ODPOWIEDZ