Szkoda całkowita dopłata czy nadpłata. Pomocy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Meen
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, o 23:47

Szkoda całkowita dopłata czy nadpłata. Pomocy

Post autor: Meen »

witam. Mam Pytanie odnośnie szkody całkowitej. Miałem wypadek, niestety prawdopodobnie będzie szkoda całkowita. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć orientacyjnie czy będę musiał dopłacić czy będę miał nadpłatę którą bank powinien mi zwrócić.
Poniżej podaje na jakim etapie jestem spłacania leasingu kwoty podaję netto.

Wartość auta podczas zakupu 74000
Pierwsza wpłata, 14,300
Ilość rat spłaconych 30 rat po 1128 zł = 33840 zł
pozostała ilość rat do spłacanie 30 po 1128 zł = 33840 zł
przyjmijmy że wartość auta na dzień dzisiejszy to 57 tyś zł

Bardzo proszę o pomoc.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Szkoda całkowita dopłata czy nadpłata. Pomocy

Post autor: Michał Krupiński »

Meen pisze:witam. Mam Pytanie odnośnie szkody całkowitej. Miałem wypadek, niestety prawdopodobnie będzie szkoda całkowita. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć orientacyjnie czy będę musiał dopłacić czy będę miał nadpłatę którą bank powinien mi zwrócić.
Poniżej podaje na jakim etapie jestem spłacania leasingu kwoty podaję netto.

Wartość auta podczas zakupu 74000
Pierwsza wpłata, 14,300
Ilość rat spłaconych 30 rat po 1128 zł = 33840 zł
pozostała ilość rat do spłacanie 30 po 1128 zł = 33840 zł
przyjmijmy że wartość auta na dzień dzisiejszy to 57 tyś zł

Bardzo proszę o pomoc.
Cześć,
Wykup wynosił 1%? Jeśli tak, to trzeba wziąć go pod uwagę w rozliczeniu. Zależy też, w której firmie leasingowej brałeś leasing, bo każda ma swoje zasady dyskontowania rozliczenia. Zazwyczaj pozostałe do spłaty raty pomniejszane są o WIBOR 1M, więc suma rat, która pozostała do spłaty po pomniejszeniu powinna wynieść mniej więcej ok. 32,5 + wykup 1% (jeśli taki był) daje ok. 33200 zł. Do tego dojdzie opłata manipulacyjna za szkodę całkowitą/wcześniejsze zakończenie umowy (różnie to jest robione), powinno to być ok. kilkuset złotych - więc powiedzmy, że będzie to ok. 34 tys. zł.

Jeśli ubezpieczyciel wypłaci 57 tys., to powinieneś dostać zwrot.

Ale podkreślam - każda firma leasingowa ma swoje zasady rozliczania, więc to jest orientacyjna kwota.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Meen
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, o 23:47

Re: Szkoda całkowita dopłata czy nadpłata. Pomocy

Post autor: Meen »

Jest to Getinleasing, wykup jest 1000zl

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Szkoda całkowita dopłata czy nadpłata. Pomocy

Post autor: Michał Krupiński »

Meen pisze:Jest to Getinleasing, wykup jest 1000zl
No to oni rozliczają pomniejszając pozostałe raty o Wibor 1M, czyli w przybliżeniu tak jak napisałem.
Jest jeszcze kwestia rozliczenia pozostałości (wraku). Czy ubezpieczyciel go zabiera?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Meen
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, o 23:47

Re: Szkoda całkowita dopłata czy nadpłata. Pomocy

Post autor: Meen »

Tego jeszcze nie wiem czy zabiera czy nie a jaka jest lepsza opcja jak to wyglada ?


ODPOWIEDZ