Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Krzysztof.
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2018, o 12:28

Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Krzysztof. »

Witam,
mam pytanie, właśnie otwieram firmę - sp. z o.o.
Chiałbym skorzystac z opcji leasingu (auto dostawcze do 3,5 t - ok. 100tyś netto)
Firmę otwieram razem z żoną, oboje mamy raczej nieciekawą historię kredytową, BIK itd.
Jak myślicie czy ktoś mimo tego udzieli mi leasingu?
Najlepiej byłoby obejśc się bez poręczyciela, chociaż nie jest to całkiem wykluczone.
Wkład własny (opłata początkowa czy jak to tam się nazywa) na poziomie jakieś 30-40 tys (tu juz podaję całą kwotę, jaką dysponuję na ten cel)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Jarosław Król »

Krzysztof. pisze:Jak myślicie czy ktoś mimo tego udzieli mi leasingu?
Duża wpłata własna to duży plus. Tak, jest możliwe uzyskanie leasingu nawet przy złej historii finansowej zarządu i wspólników, ale to zależy od całościowej oceny sytuacji. Tzn. mówię o leasingu, który będzie co prawda droższy niż "normalnie", ale nie będzie lichwą.

Wysoka wpłata własna bardzo ułatwia temat.

Czy samochód macie już wybrany? Jeśli tak, to można po prostu złożyć wniosek i zobaczyć co się wydarzy - decyzja circa 24-48 godzin.

Awatar użytkownika
Krzysztof.
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2018, o 12:28

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Krzysztof. »

Jeszcze się zastanawiamy nad 2 opcjami (jeżeli chodzi o auto), poza tym dopiero jesteśmy w trakcie zakładania firmy wiec narazie chyba i tak nic nie zrobię. Narazie chciałem się właśnie tylko dowiedzieć czy coś takiego jest w ogóle możliwe.
Wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale o leasingu myślę dopiero od niedawna, wcześniej miałem inny pomysł i nie bardzo sie w tym orientuje,
czemu muszę wybrać auto najpierw? jak wybiore już auto itd to składam wniosek u jakiegoś leasingodawcy (czy jak to się nazywa) i podaje mu cenę tego auta tak - o to chodzi (jeżeli tak to oba te auta cenowo wyglądają mniej więcej tak samo)?
Byłby Pan w stanie polecić jakieś konkretne firmy, do których jest w ogóle sens się odezwać ?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Jarosław Król »

Krzysztof. pisze:Wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale o leasingu myślę dopiero od niedawna, wcześniej miałem inny pomysł i nie bardzo sie w tym orientuje, czemu muszę wybrać auto najpierw?
Chodzi o to, że żeby dostać jakąś decyzję, to trzeba wpisać do wniosku konkretne auto - inaczej nikt tego nie rozpatrzy.
Potem od biedy można auto zmienić o ile parametry będą zbliżone. Ważny jest jednak także sprzedający. Inaczej traktowany jest autoryzowany salon jakiejś marki, a inaczej jakiś tam indywidualny importer, który sprzedaje auta w "stodole". Nie jest to co prawda kluczowe, ale także jest brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku.
Krzysztof. pisze:Byłby Pan w stanie polecić jakieś konkretne firmy, do których jest w ogóle sens się odezwać ?
Z polecaniem będę ostrożny, bo na osobach z kiepską historią handlowcy/pośrednicy potrafią zarabiać spore pieniążki sprzedając bardzo drogie oferty.
Dlatego jak już będziesz miał wszystko założone, to odezwij się do kolegi z forum Michała Krupińskiego, e-mail: michal@fmleasing.pl, to będzie mógł poprowadzić temat tak, żeby to było rozsądne finansowo.

Awatar użytkownika
Krzysztof.
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2018, o 12:28

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Krzysztof. »

SUPER, DZIĘKI WIELKIE za pomoc !!!

Awatar użytkownika
Krzysztof.
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2018, o 12:28

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Krzysztof. »

Witam ponownie, Panie Jarosławie, jeszcze jedno pytanie mam, jak bardzo ważne jest, że mam jeszcze jedną zaległość nadal niespłaconą?
Jest ona spłacana, jednak nadal będzie "wisieć" jeszcze przez jakiś czas.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Jarosław Król »

Krzysztof. pisze:Witam ponownie, Panie Jarosławie, jeszcze jedno pytanie mam, jak bardzo ważne jest, że mam jeszcze jedną zaległość nadal niespłaconą?
Jest ona spłacana, jednak nadal będzie "wisieć" jeszcze przez jakiś czas.
Nie ma to decydującego znaczenia. Więc luz.

Awatar użytkownika
Krzysztof.
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2018, o 12:28

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Krzysztof. »

Ok, super, ogarnę wszytskie formalności do końca i na pewno się do Was odezwę (do Pana Michała), jeszcze raz wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
basia567

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: basia567 »

Witam.
A jeśli jest taka sytuacja jeden z małżonków założył firmę a drugi ma złą historie kredytową i nie spłacone jeszcze zabowiązania, czy możliwe jest uzyskanie przez leasingu?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing na start dla firmy, członkowie firmy ze złą historią kredytową

Post autor: Jarosław Król »

basia567 pisze:Witam.
A jeśli jest taka sytuacja jeden z małżonków założył firmę a drugi ma złą historie kredytową i nie spłacone jeszcze zabowiązania, czy możliwe jest uzyskanie przez leasingu?
Jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, to małżonek także jest sprawdzany w BIK - jeśli jest zła historia, to z leasingiem bankowym będzie ciężko.


ODPOWIEDZ