Najem długoterminowy a leasing z wysokim nieobowiązkowym wykupem

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
akarak
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2018, o 12:01

Najem długoterminowy a leasing z wysokim nieobowiązkowym wykupem

Post autor: akarak »

Jako, że jestem jeszcze dość zielony w temacie wynajmu/leasingu samochodów, pozwole sobie zadać kilka pytań:

Jakie sa róznice pomiędzy wynajmem długoterminowym a leasingiem z wysokim nieobowiązkowym wykupem?

Wiem ze przy wynajmie obowiązuje limit kilometrów, trzeba podac w miarę dokładna specyfikacje auta, ze za uszkodzenia auta placi sie jakies kary (slyszalem ze to jakie kosmiczne pieniadze , ale jak bardzo kosmiczne? rząd 100-200 PLN czy raczej 1k-2k PLN - nie wiem jak to jest w leasingu kiedy auto zwracam).

Czy przy wynajmie w kwocie raty zawarte sa zawsze ubezpiecznie i serwis?


Pytam o to wszystko po na początku roku bedę chciał zfinansowac samochod za pomoc jednego z wymienionych sposobow. Czytalem Wasze poradniki i mysle ze dla mnie idealnie pasuje wynajem ( do 10k rocznie, auto i tak zmieniam srednio co 5 lat i tak naprawde to moglbym go wziać tez w leasing wiec nie biore czegos na co mnie nie stac).

Celem jest wziecie auta bez wplaty wlasnej, na jak najnizsza rate i oddanie go po 4-5 latach.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najem długoterminowy a leasing z wysokim nieobowiązkowym wykupem

Post autor: Lui »

Jeśli z założenia znie masz zamiaru z jakiegoś powodu wykupować samochodu, to branie leasingu z wysokim wykupem jest raczej pozbawione sensu.

Wynajem długoterminowy to tak naprawdę też leasing operacyjny, tylko że wykup jest ustawiony bliżej realnej wartości rynkowej samochodu w momencie zakończenia kontraktu, a to oznacza, że finansowa część raty powinna być niższa.

Jednak sumarycznie, licząc korzyści z wykupu i sprzedaży samochodu, wynajem zazwyczaj, a raczej prawie zawsze wychodzi drożej niż leasing (całościowo). Ale to też zależy od warunków oferty, modelu samochodu itd. Dlatego nie ma jednej odpowiedzi co lepiej, bo zbyt wiele spraw ma wpływ na opłacalność lub jej brak.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ