Wykup leasingu w całości.

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
19szary77@wp.pl

Wykup leasingu w całości.

Post autor: 19szary77@wp.pl »

Witam. Mam pytanie. Chcę kupić kłada który jest jeszcze w leasingu. Właściciel ma 16500 do spłaty i razem idziemy do banku spłacić go w całości. Jak rozwiązać sytuację bez obawy o dalsze roszczenia z jakiejkolwiek strony. Dziękuję.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wykup leasingu w całości.

Post autor: Jarosław Król »

19szary77@wp.pl pisze:Witam. Mam pytanie. Chcę kupić kłada który jest jeszcze w leasingu. Właściciel ma 16500 do spłaty i razem idziemy do banku spłacić go w całości. Jak rozwiązać sytuację bez obawy o dalsze roszczenia z jakiejkolwiek strony. Dziękuję.
Po spłaceniu umowy, leasingobiorca dostanie fakturę wykupową i następnie sprzedaje Tobie. Sam fakt, że dostanie taką fakturę oznacza, że leasing został spłacony.

Pytanie tylko czy może już wykupić tego quada, bo umowa powinna trwać minimum 40% czasu amortyzacji. Poza tym za przedterminowe zakończenie umowy naliczana jest opłata manipulacyjna. Czy ten człowiek sprawdził już to wszystko? Poza tym to raczej nie działa aż tak sprawnie, że pójdziecie razem do biura firmy leasingowej i załatwicie wszystko od ręki. Najpierw leasingobiorca musi wystąpić o przedterminowe zakończenie, wtedy dostaje propozycję kwotową (symulację) zakończenia. Potem płaci przelewem na konto i dopiero wtedy dostaje fakturę wykupową i dokumenty do rejestracji. To wszystko zazwyczaj trwa co najmniej kilka dni.

Awatar użytkownika
19szary77@wp.pl
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2019, o 16:36

Re: Wykup leasingu w całości.

Post autor: 19szary77@wp.pl »

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Tak właściciel już taka symulacje dostał wszystkie dokumenty załatwił. Kolega jest z Łodzi a spotykamy się w innym banku udzielajacego leasing i tam będziemy finalizowac sprawę. Mam jeszcze krodkie pytanie on powiedział że faktura będzie na mnie czy nie będę w przyszłości obligowany do płacenia jakiegoś podatku VAT.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wykup leasingu w całości.

Post autor: Jarosław Król »

19szary77@wp.pl pisze:faktura będzie na mnie czy nie będę w przyszłości obligowany do płacenia jakiegoś podatku VAT.
Jeśli kupujesz to na siebie prywatnie, to nie.


ODPOWIEDZ