GAP RTI

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
TalkAbout
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 18:05

GAP RTI

Post autor: TalkAbout »

Witam serdecznie. Mam takie problem. Dowiedziałem się dziś że odszkodowanie z GAPu jakie dostanę z firmy ubezpieczeniowej to 1000 zł bo:

"Wartość rynkowa pojazdu określona przez Ubezpieczyciela AC jest wyższa od kwoty zdyskontowanej, w związku z powyższym Ubezpieczyciel wypłaci gwarantowane ubezpieczanie w kwocie 1000 zł.

I nie bardzo rozumiem dlaczego tak ma się stać to raz , a dwa powiedzcie mi proszę co to jest ta kwota zdyskontowana.
Zostały mi do zapłaty 4 raty czyli około 4500 zł a wartość samochodu na dzień dzisiejszy to była około 24 tysiące a wartość zakupu to było 68 tysięcy.
Wszędzie gdzie czytałem o tym GAPie mówią że należy mi się różnica z dnia zakupu a kwoty na dziś na dzień kradzieży lub kasacji samochodu.
A dziś BNP PARIBAS odstawia mi taki numer.
Z góry dziękuję Wam za wszelkie informacje i pomoc


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: GAP RTI

Post autor: Lui »

TalkAbout pisze:Wszędzie gdzie czytałem o tym GAPie mówią że należy mi się różnica z dnia zakupu a kwoty na dziś na dzień kradzieży lub kasacji samochodu.
A dziś BNP PARIBAS odstawia mi taki numer.
To zależy jaki miałeś GAP. Tak by było, gdyby to był GAP fakturowy, ale z tego co piszesz, to jest pewnie GAP finansowy. Tu doczytasz o różnicach: Ubezpieczenie GAP w leasingu (w części: Trzy rodzaje: fakturowy, finansowy, indeksowy)

Kwota zdyskontowana, to najprawdopodobniej pozostała do spłaty kwota leasingu.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
TalkAbout
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 18:05

Re: GAP RTI

Post autor: TalkAbout »

A jak się dowiedzieć jaki mam ten GAP.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: GAP RTI

Post autor: Jarosław Król »

TalkAbout pisze:A jak się dowiedzieć jaki mam ten GAP.
Pewnie wystawiona była jakaś polisa oraz załączone powinny być ogólne warunki ubezpieczenia.

Awatar użytkownika
TalkAbout
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 18:05

Re: GAP RTI

Post autor: TalkAbout »

Dziś dostałem taką odpowiedz od ubezpieczyciela
"Informuję, że wysokość świadczenia została wyliczona w sposób zgodny z warunkami ubezpieczenia, którym jest Pan objęty. Sposób jego obliczana został wskazany również w piśmie z decyzją.

Zgodnie z art. 1 pkt. 15 oraz pkt. 6 Szczególnych Warunków Ubezpieczenia Grupowego Leasingobiorców na Wypadek Straty Finansowej GAP SHORTFALL o indeksie RCI/GAPSF_5_1.0/2015 (dalej: SWU):

· Strata finansowa GAP Shortfall - kwota stanowiąca różnicę pomiędzy Kwotą zdyskontowaną, a Wartością rynkową Pojazdu;

· Kwota zdyskontowana – zobowiązanie Leasingobiorcy względem Leasingodawcy powstałe po wygaśnięciu Umowy leasingu Pojazdu wskutek Szkody całkowitej, równe sumie zdyskontowanych Rat leasingowych netto, wymaganych do zapłaty w dniu wygaśnięcia Umowy leasingu z ww. przyczyny (zgodnie z pierwotnym harmonogramem), oraz opcji wykupu (Wartości końcowej Pojazdu);

Z przedstawionych dokumentów oraz informacji uzyskanych od Leasingodawcy wynika, że:

Kwota zdyskontowana - 2 797,11 zł netto;

Wartość rynkowa Pojazdu – 27 723,58zł netto;

2 797,11 zł netto - 27 723,58zł netto = brak różnicy. O CO CHODZI ?????



Jednocześnie zgodnie art. 10 ust. 4 SWU Odszkodowanie GAP nie może być niższe niż 1.000,00 PLN.



Ubezpieczyciel przyznał więc świadczenie w gwarantowanej wysokości 1000 zł."

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: GAP RTI

Post autor: Jarosław Król »

Czyli jak napisał Lui, to nie jest GAP fakturowy, tylko finansowy.

Chronił tylko w przypadku gdyby odszkodowanie komunikacyjne nie pokryło pozostałych do końca leasingu rat

Awatar użytkownika
TalkAbout
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 18:05

Re: GAP RTI

Post autor: TalkAbout »

Dzieki za wszystkie odpowiedzi...

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: GAP RTI

Post autor: Lui »

TalkAbout pisze:Dzieki za wszystkie odpowiedzi...
Niestety mało pocieszające te odpowiedzi. :(

Dużo Cię kosztował ten GAP tak w ogóle? Bo finansowy powinien być tańszy od fakturowego, więc mam nadzieję, że chociaż na tym nie skroili.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ