Leasing auta używanego - procedura od strony sprzedającego

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
rafpol

Leasing auta używanego - procedura od strony sprzedającego

Post autor: rafpol »

Witam,
jestem posiadaczem samochodu który chce sprzedać. Kupujący też się znalazł jednak chce wziąść moje auto w leasing. Przy sprzedaży wystawię normalnie fakturę VAT tak żeby zainteresowany miał możliwość leasingowania go.
Moje pytanie brzmi - jakie procedury zwykle wykonuje bank który będzie odkupował mój samochód?
Jest jakaś wizja lokalna
Czy samochód może być sprzedany po obojętnie jakiej cenie czy musi być ona w jakiś sposób uzasadniona?
Ile zwykle trwa taka procedura?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing auta używanego - procedura od strony sprzedającego

Post autor: Jarosław Król »

rafpol pisze:Witam,
jestem posiadaczem samochodu który chce sprzedać. Kupujący też się znalazł jednak chce wziąść moje auto w leasing. Przy sprzedaży wystawię normalnie fakturę VAT tak żeby zainteresowany miał możliwość leasingowania go.
Moje pytanie brzmi - jakie procedury zwykle wykonuje bank który będzie odkupował mój samochód?
Jest jakaś wizja lokalna
Czy samochód może być sprzedany po obojętnie jakiej cenie czy musi być ona w jakiś sposób uzasadniona?
Ile zwykle trwa taka procedura?
Może być wizja lokalna, ale nie musi - to zależy od konkretnej firmy leasingowej.
Cena na fakturze musi być taka, za jaką kupi ten samochód firma leasingowa. Powinna być to wartość zbliżona do rynkowej +/- parę procent.

Po wydaniu zgody na leasing, dostajesz zamówienie od leasingodawcy, wystawiasz fakturę i wysyłasz ją do niego razem z innymi dokumentami niezbędnymi do przerejestrowania samochodu. Firm leasingowa rejestruje samochód i płaci Ci za niego. Wtedy wydajesz go leasingobiorcy.

Wszystko trwa około tygodnia - czasem szybciej jeśli wszystko idzie sprawnie, czasem dłużej jeśli są jakieś poślizgi.

Awatar użytkownika
rafol

Re: Leasing auta używanego - procedura od strony sprzedającego

Post autor: rafol »

Dziękuję
A co z ubezpieczeniem? Aktualne OC ważne jest do czerwca 2021 (AC wiadomo nie przechodzi). Samochód z 2017r

Awatar użytkownika
rafpol

Re: Leasing auta używanego - procedura od strony sprzedającego

Post autor: rafpol »

I drugie pytanie - czy żeby nowy leasingodawca procedował wniosek, samochód musi byc już w moim posiadaniu? Bo jeżeli bym wykupił i dopiero leasing mógł robić wyliczenia i się nie zgodził to ja bym miał przykrą sytuacje

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing auta używanego - procedura od strony sprzedającego

Post autor: Lui »

Ubezpieczenie nie przechodzi - będzie nowy pakiet.

Do decyzji najczęściej wystarczy sama faktura proforma, więc teoretycznie nie ma potrzeby, żeby mieć już auto formalnie u siebie. Tyle tylko, że taka decyzja też nie jest ważna w nieskończoność, więc trzeba wtedy dość sprawnie załatwić przeniesienie własności.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ