Wykup samochodu z leasingu VW na inną firmę leasingową

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Bartek84

Wykup samochodu z leasingu VW na inną firmę leasingową

Post autor: Bartek84 »

Niedługo kończy mi się leasing samochodu z wysokim wykupem w VW. Myślałem o wykupie go przez inną firmę leasingową w leasingu tradycyjnym, ale w regulaminie jest napisane, że samochodu nie może wykupić żaden podmiot trzeci. Czy można więc wykupić to auto dla siebie, ale przez firmę leasingową? (nie mam odpowiedzi z VW). Czy może pozostaje mi jedynie opcja wykupu samochodu i leasingu zwrotnego? Czy leasing zwrotny jest udzielany na gorszych warunkach niż "zwykły"?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wykup samochodu z leasingu VW na inną firmę leasingową

Post autor: Jarosław Król »

Bartek84 pisze:Niedługo kończy mi się leasing samochodu z wysokim wykupem w VW. Myślałem o wykupie go przez inną firmę leasingową w leasingu tradycyjnym, ale w regulaminie jest napisane, że samochodu nie może wykupić żaden podmiot trzeci. Czy można więc wykupić to auto dla siebie, ale przez firmę leasingową? (nie mam odpowiedzi z VW). Czy może pozostaje mi jedynie opcja wykupu samochodu i leasingu zwrotnego? Czy leasing zwrotny jest udzielany na gorszych warunkach niż "zwykły"?
Teoretycznie może od nich kupić inna firma leasingowa i dać Tobie w leasing. Dla przykładu samochody z wynajmu długoterminowego Volkswagen Leasingu trafiają do sprzedaży, np.: w programie Das Welt Auto i nowi nabywcy często biorą je w leasing poprzez innych leasingodawców, a sprzedającym, który wystawia fakturę sprzedaży jest Volkswagen Leasing. Więc formalnie nie ma przeszkód. Pytanie tylko, czy poszliby na rękę, żeby porozumieć się z Tobą, żeby to auto było "dla Ciebie", a nie trafiło do ogólnej sprzedaży.

Znając VW Leasing obawiam się, że może to być niewykonalne, a poza tym zapewne i tak wiązałoby się z oddaniem do nich samochodu na spory okres czasu.

Można samemu wykupić i wziąć w leasing zwrotny - nie powinno być jakiegoś wielkiego problemu z taką sytuacją. Warunki przyznania leasingu zwrotnego mogą być bardziej restrykcyjne, czyli trzeba mieć przyzwoitą zdolność, ale warunki finansowe powinny być zbliżone do normalnego leasingu samochodów używanych.

ODPOWIEDZ