Leasing na spółkę z o.o. a późniejszy wykup na osobę prywatną

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
BartekP
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2021, o 10:43

Leasing na spółkę z o.o. a późniejszy wykup na osobę prywatną

Post autor: BartekP »

Prowadzę firmę w formie spółki z o.o. (jestem udziałowcem), chciałbym wziąć leasing operacyjny na samochód na moją spółkę. Jakie mam możliwości (i czy w ogóle) aby po zakończeniu leasingu (albo niedługo przed) samochód stał się moją prywatną własnością?

Teoretycznie mógłbym kupić od spółki samochód ale wtedy będzie obowiązywać cena rynkowa pojazdu, co przy niskiej cenie wykupu od leasingodawcy będzie to mocno nieopłacalne.

To co przychodzi mi do głowy to cesja na osobę prywatną jako leasing konsumencki, ale czy taka opcja jest w ogóle możliwa?

W ostateczności pod koniec leasingu mógłbym założyć działalność gospodarczą, następnie zrobić na nią cesję a potem zrobić wykup na osobę prywatną. Wydaje mi się to jednak ryzykowne.

Prosiłbym o komentarz w tej sprawie osób bardziej doświadczonych i obeznanych z tematem.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Leasing na spółkę z o.o. a późniejszy wykup na osobę prywatną

Post autor: Lui »

BartekP pisze:To co przychodzi mi do głowy to cesja na osobę prywatną jako leasing konsumencki, ale czy taka opcja jest w ogóle możliwa?
Praktycznie niewykonalne.
BartekP pisze:W ostateczności pod koniec leasingu mógłbym założyć działalność gospodarczą, następnie zrobić na nią cesję a potem zrobić wykup na osobę prywatną. Wydaje mi się to jednak ryzykowne.
Ryzykowne raczej nie powinno być, gdyż cesja jest legalną operacją. Tylko trzeba sprawdzić na ile minimalnie czasu do końca leasingodawca zgodzi się na cesję. Bo nie każdy pozwala na cesję jak do końca umowy został krótki okres.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ