Leasing wstępna wpłata a podatek dochodowy

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
koval

Leasing wstępna wpłata a podatek dochodowy

Post autor: koval »

Witajcie, na wstępie chcę powiedzieć, że właśnie rozpocząłem własną działalność i planuje pierwszy leasing samochodu, także nie jestem do końca obeznany :) Jak ma się pierwsza wpłata do podatku dochodowego? Czytałem różne informacje na ten temat ,wiem tyle, że ta wpłata może zostać wliczona w koszty firmy jednorazowo w miesiącu w którym decyduję się na leasing i wpłatę. W takim razie co w przypadku, gdy pierwsza wpłata w danym miesiącu będzie większa niż całkowity dochód? Czy pieniądze, które zmniejszają podatek 'przepadną' ? Jeśli tak to rozumiem, że nie warto decydować się na pierwszą wpłatę dużo większą niż ogólny dochód w miesiącu ?
Dzięki


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing wstępna wpłata a podatek dochodowy

Post autor: Jarosław Król »

koval pisze: 29 kwie 2021, o 00:05Czy pieniądze, które zmniejszają podatek 'przepadną' ?
Cześć,
Te pieniądze nie przepadną. W tym jednym miesiącu powstanie strata podatkowa, którą będziesz "odbrabiał" w kolejnych misiącach, czyli w kolejnym miesiącu lub miesiącach zapłacisz mniejszą zaliczkę na podatek dochodowy. Albo nie zapłacisz wcale aż do momentu kiedy przychody ponownie przewyższą koszty (czyli zniknie strata).

ODPOWIEDZ