Problem z umową ?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
radomir
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022, o 15:49

Problem z umową ?

Post autor: radomir »

Witam.
Mam "drobny" problem z finalizacją umowy leasingowej a dokładnie:
Umowa na auto używane z wpłatą własną ..
Wniosek złożony i rozpatrzony pozytywnie niby wszystko ok.
W dn. 19.01.2022 wizyta u sprzedawcy ,oględziny auta i podpisanie umowy z dealerem.
W tym samym dniu spotkanie z przedstawicielem firmy leasingowej i podpisanie dokumentów.
Wpłata początkowa zrobiona 21.01.2022 i oczywiście zaksięgowana u finansującego.
Telefon od sprzedawcy z informacją o wysyłce dokumentów do rejestracji.
Na stronie sprzedawcy info że auto sprzedane.
W międzyczasie chyba 2 telefony od przedstawiciela że jakieś opóźnienie...
ostatni telefon 27.01.2022 z informacją że jeszcze tylko rejestracja i finał.
Dziś mamy 01.02. i cisza a wczoraj zmiana w ofercie sprzedającego że auto zarezerwowane......
Czy możliwe że firma leasingowa odstąpiła od finalizacji umowy bez informacji dla mnie ?
Nie mam zbytnio chęci na wydzwanianie do przedstawiciela....


Trochę chaotycznie opisałem ale myślę że wiadomo o co chodzi :D
Powiedzcie czy już zacząć się martwić że jednak coś nie tak czy jeszcze poczekać ?
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Problem z umową ?

Post autor: Jarosław Król »

Sądzę, że samochód jest w rejestracji albo ewentualnie nie dotarły jeszcze nawet dokumenty do przerejestrowania i przedstawiciel przestał odbierać, bo głupio mu tłumaczyć, że są opóźnienia.

NAtomiast wątpię, żeby nastąpiło odstąpienie od finalizacji.

Awatar użytkownika
radomir
Posty: 5
Rejestracja: 1 lut 2022, o 15:49

Re: Problem z umową ?

Post autor: radomir »

Najbardziej zastanawia mnie fakt że sprzedawca auta zmienił status pojazdu ze sprzedanego na zarezerwowany.
Co do przedstawiciela to ja nie dzwonię a nie że nie odbiera.
Żeby się specjalnie nie denerwować...
Do jutra się wstrzymam ale chyba nie będzie wyjścia i telefon naładowany na max i dzwonimy :D


ODPOWIEDZ