Nowe auto w tych czasach a skarbowka

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Postman UK

Nowe auto w tych czasach a skarbowka

Post autor: Postman UK »

Witam
Pierwszy raz pisze na forum.pracuje od przeszlo 20 lat w UK .w 2020 zalozylem w PL spolke z o.o. niestety gastronomia i przyszedl Covid.Zawiesilem w zeszlym roku.Przechodze ciezka chorobe ale jestem sprawny moge pracowac i planuje powrot do PL.Mam gotowke na auto do 140 tys ale ze wzgledu na wczesniejsze problemy ze skarbowka i obecne przepisy podatkowe dot. pracujacych w Wielkiej Brytanii wole chuchac na zimne i nie chce kupowac auta za gotowke.O czym mysle to leasing ale rozwazam takie opcje w glowie zeby sie nie zderzyc ze skarbowka:
1. mam angielskie prawko 10 lat.
2. moja spolka jest zawieszona i nie wykazuje obrotow.
3.leasing auta na mojego przyjaciela ktory ma JDG (nie ma prawa jazdy )czy potem mozna zrobic cesje na spolke jak sie ja odwiesi ? i czy sie to oplaca?
4.dzisiaj dzwonili z banku w PL ze moga dac mi kredyt.Ale od lipca wchodza przepisy ze skarbowka moze sobie wejsc na konto w kazdej chwili.
5. poczekac az wroce do PL zaczac dzialac i starac sie o leasing?
Prosze o luzne pomysly
Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej