Witamy po tygodniu przerwy

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: administracja »

Witamy po tygodniu przerwy.
W dniu dzisiejszym na forum będą trwały prace administracyjne.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Później pojawi się też informacja co dokładanie się wydarzyło.

Na szczęście jesteśmy z powrotem! :)
Zniknięcie forum na 8 dni spowodowane było awarią po stronie dostawcy usług hostingowych. Początkowo wydawało się, że potrwa to tylko chwilę. Niestety sprawa zaczęła się niebezpiecznie wydłużać, a ze strony dostawcy zaczęły do nas docierać coraz mniej konkretne, a tym samym coraz bardziej niepokojące nas informacje. Nikt nie był w stanie podać nam konkretnego terminu.

Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie hostingu i uruchomieniu forum na innym serwerze. I całe szczęście, bo do tej pory forum nie byłoby dostępne. Na szczęście dysponowaliśmy własnym back-upem bazy danych z dnia poprzedzającego awarię, więc straty są minimalne. Wystarczyło tylko znowu "trochę" posiedzieć nad instalacjami.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Podejmujemy właśnie działania, żeby taka sytuacja nie mogła się już więcej powtórzyć.
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Mistrz
Posty: 25
Rejestracja: 6 lip 2009, o 15:11

Re: Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: Mistrz »

Już się martwiłem :)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Człowiek wraca z urlopu, a tu taka przykra niespodzianka. :(
Cieszę się, że już wszystko oki. :D

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: Michał Krupiński »

Dajcie spokój... :evil:
Nawet sobie nie wyobrażacie jak się wkurzyłem.

Całe szczęście, że dosłownie dzień przed wysypem hostingu zrobiony był back-up na kompa.
Dzięki temu straciliśmy tylko kilka wpisów i niestety ze 3-4 zarejestrowanych użytkowników... :(

No i straciliśmy czas na niestety zwodzenie nas przez dotychczasowego providera. Dopiero wczoraj podjęliśmy męską decyzję, że dłużej już nie czekamy i zmieniamy hosting. No i zaczęliśmy wszystko stawiać od nowa... :evil:
Ale trudno - life is brutal. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

Re: Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: administracja »

Zniknięcie forum na 8 dni spowodowane było awarią po stronie dostawcy usług hostingowych. Początkowo wydawało się, że potrwa to tylko chwilę. Niestety sprawa zaczęła się niebezpiecznie wydłużać, a ze strony dostawcy zaczęły do nas docierać coraz mniej konkretne, a tym samym coraz bardziej niepokojące nas informacje. Nikt nie był w stanie podać nam konkretnego terminu.

Dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie hostingu i uruchomieniu forum na innym serwerze. I całe szczęście, bo do tej pory forum nie byłoby dostępne. Na szczęście dysponowaliśmy własnym back-upem bazy danych z dnia poprzedzającego awarię, więc straty są minimalne. Wystarczyło tylko znowu "trochę" posiedzieć nad instalacjami.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Podejmujemy właśnie działania, żeby taka sytuacja nie mogła się już więcej powtórzyć.
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl

Awatar użytkownika
Mantero

Re: Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: Mantero »

A możecie napisać, kto odpowiadał za poprzedni hosting?
Bo w tym samym czasie co Wy zniknęło mi jeszcze jedno forum z sieci. Tylko że oni się nie pojawili do tej pory.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Witamy po tygodniu przerwy

Post autor: Michał Krupiński »

Mantero pisze:A możecie napisać, kto odpowiadał za poprzedni hosting?
Bo w tym samym czasie co Wy zniknęło mi jeszcze jedno forum z sieci. Tylko że oni się nie pojawili do tej pory.
Może tak być, bo z tego co wiem podobny problem mają co najmniej dwa inne fora internetowe i pewnie iluś tam klientów mających serwisy www.
Z tego co wiem tam ktoś płacił nawet za dodatkowy back-up, do którego teraz nie ma dostępu. Wiem, że coś walczą, ale nie wiem co z tego im wyjdzie.
U nas po prostu było to szczęście, że back-up zrobiony był we własnym zakresie.

A hosting prowadziła niemiecka firma i to raczej nie jakaś mała. Ja już sam nie wiem czy oni mieli jakąś awarię i stracili dane i tylko mydlą oczy... Ciężko wyczuć... :roll:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ