Kompetencje pracowników firm leasingowych

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Hoover »

Lui pisze:
Ronin pisze:Hoower, zdziwił bym cię. Tylko że by być na swoim to trzeba mieć trochę odwagi i chęci do pracy.
Hoover najwyraźniej ma jakieś traumatyczne doświadczenia. :D
Nie traumatyczne. Po prostu tylko doświadczenia.
Dobrze niech będzie, że są wyjątki.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: GBoy »

Dobrze niech będzie, że są wyjątki.
To niby nie to samo co brokerzy, ale tez jakas forma posrednictwa. Ja mam codziennie do czynienia z komisami samochodowymi, ktore sprzedaja nasz leasing i konkurencji tez. Tyle co mam do powiedzenia na ten temat:
Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:

Wiem tez, ze nigdy w zyciu nie kupie samochodu z komisu. :mrgreen: 8-)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Spayker »

Witam na forum i pozdrawiam fanów Kultu. :) ;) 8-)

Melduje się niekompetentny pracownik firmy leasingowej. 8-) :D

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: KOLEC »

Wbrew zapowiedziom Komisja Nadzoru Finansowego nie kwapi się, żeby objąć kontrolą rynek doradców finansowych. - Nie chcemy powiększać bezrobocia w branży finansowej - tłumaczy KNF.
co wy na to?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Michał Krupiński »

KOLEC pisze:
Wbrew zapowiedziom Komisja Nadzoru Finansowego nie kwapi się, żeby objąć kontrolą rynek doradców finansowych. - Nie chcemy powiększać bezrobocia w branży finansowej - tłumaczy KNF.
co wy na to?
A co mi tam - napisze se... :)

Ja uważam, że stało się bardzo dobrze i mam nadzieję, że nikt, nigdy do tego szkodliwego (moim zdaniem) pomysłu nie wróci.
Wymóg egzaminu dla doradców finansowych jest moim zdaniem strasznie szkodliwy. Przede wszystkim tworzy szereg patologii, a niczego nie rozwiązuje. Nie ma takiego egzaminu i takiej metody kształcenia, która zagwarantuje, że doradca będzie doradzał zawsze dobrze. Przed nieuczciwością też to nie uchroni w żaden sposób.

Dodatkowo ograniczy dostęp do zawodu wielu ludziom, ograniczy konkurencję, itd. Już teraz kilka instytucji ostrzy sobie zęby, żeby zgarnąć miliony za możliwość przeprowadzania takich egzaminów, a pewnie 10 razy tyle firm ostrzy sobie zęby, żeby zarabiać kolejne miliony na robieniu kursów przed tymi egzaminami.
Najlepiej jeszcze wprowadzić przepis, żeby to sami doradcy decydowali o tym kto zasługuje na bycie doradcą i mamy wypisz wymaluj sytuację jak na rynku prawniczym, gdzie koterie autorytarnie decydują o tym kto może być dopuszczony do cycka, a kto takiej szansy będzie pozbawiony.

Jak wygląda rynek usług prawniczych w tym kraju wie każdy, kto był skazany na wątpliwą konieczność korzystania z tego typu usług - drożyzna, odległe terminy, żenujące zaangażowanie ze strony wielmożnych panów prawników za których wszystko robią jacyś praktykanci. Z drugiej strony to może i lepiej, bo ci praktykanci często wiedzą i umieją więcej od tych prawników, których brak konkurencji nie motywuje do podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy na temat tego co się dzieje i zmienia.
Oczywiście są wyjątki.

Jest jeszcze strona klienta. Klient musi wiedzieć, że nie ma takiego doradcy, który mu zagwarantuje sukces finansowy. Robienie egzaminów zrobi klientom wodę z mózgu i da złudne poczucie bezpieczeństwa, że doradza im ktoś super mądry i wiarygodny. Nie ma nic gorszego moim zdaniem.
KLIENT MUSI WIEDZIEĆ, że ostatecznie to on PODEJMUJE DECYZJE i ponosi tego KONSEKWENCJE. Doradców warto słuchać, ale trzeba mieć WŁASNY ROZUM! :) Egzamin państwowy jeszcze bardziej wyeliminuje u klientów potrzebę myślenia.

Edukacja, edukacja, podnoszenie świadomości... Tylko to może ustrzec ludzi przed pokusą podejmowania nieprzemyślanych decyzji, których motywacją jest zachłanność.
Żaden egzamin tego nie zmieni - wręcz odwrotnie.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Hoover »

Leasing i tak nie podpada pod KNF. ;)


ODPOWIEDZ