Kompetencje pracowników firm leasingowych

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Ronin
PRO
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2009, o 14:43

Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Ronin »

A z czego by żyli handlowcy, doradcy, sprzedawcy (jak zwał tak zwał) gdyby Klienci mogli tak wszystko łatwo sami sprawdzić ? Biznes polega na radzeniu sobie, tutaj kontrahent nie jest tak chroniony jak konsument. Nikt nie wysyła klientowi notatki załączonej do oferty "jesteśmy drożsi od X, Y, Z a to mamy do bani..."


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Wątek został wydzielony z tematu:
Odpowiednik RRSO w leasingu?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Odpowiednik RRSO w leasingu?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Ronin pisze:A z czego by żyli handlowcy, doradcy, sprzedawcy (jak zwał tak zwał) gdyby Klienci mogli tak wszystko łatwo sami sprawdzić ? Biznes polega na radzeniu sobie, tutaj kontrahent nie jest tak chroniony jak konsument. Nikt nie wysyła klientowi notatki załączonej do oferty "jesteśmy drożsi od X, Y, Z a to mamy do bani..."
Bo to tak jak ten kontrahent z reguły wszystko sprowadza do kosztu całkowitego. Jakby tylko to było ważne. Ciężko jest się nawet wykazać wiedzą i umiejętnościami przed taką wymagającą klyjentelom. :ugeek:

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Odpowiednik RRSO w leasingu?

Post autor: rooster »

A z czego by żyli handlowcy, doradcy, sprzedawcy (jak zwał tak zwał) gdyby Klienci mogli tak wszystko łatwo sami sprawdzić ?

Ale klienci moga przeciez wszystko sami sprawdzic. Nic ani nikt nie stoi im na przeszkodzie.

Awatar użytkownika
Adv

Re: Odpowiednik RRSO w leasingu?

Post autor: Adv »

Już nie przesadzajcie z tą wiedzą handlowców ("doradców"). Rzadko kiedy wiedzą coś więcej od takiego laika jak ja, który miał to szczęście, że podpisał w życiu kilkadziesiąt umów leasingu (jako klient).
Najgorsze jest to, że bardzo często sami nie wiedzą co sprzedają. Zadać im jakieś pytanie z warunków umowy to dopiero nerwowo sami ją zaczynają czytać, żeby coś odpowiedzieć, a odpowiedź jest zazwyczaj denna.
Na szkoleniu pewnie powiedzieli tylko jak urabiać klienta, a nie tego co jest w umowie. ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Odpowiednik RRSO w leasingu?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Adv pisze:Już nie przesadzajcie z tą wiedzą handlowców ("doradców"). Rzadko kiedy wiedzą coś więcej od takiego laika jak ja, który miał to szczęście, że podpisał w życiu kilkadziesiąt umów leasingu (jako klient).
Najgorsze jest to, że bardzo często sami nie wiedzą co sprzedają. Zadać im jakieś pytanie z warunków umowy to dopiero nerwowo sami ją zaczynają czytać, żeby coś odpowiedzieć, a odpowiedź jest zazwyczaj denna.
Na szkoleniu pewnie powiedzieli tylko jak urabiać klienta, a nie tego co jest w umowie. ;)
W każdej branży zdarzają się niekompetentni pracownicy. Leasing niczym się tu nie różni, ale to nie znaczy, że wszyscy są tacy. :roll:

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Odpowiednik RRSO w leasingu?

Post autor: Hoover »

Rzadko kiedy wiedzą coś więcej od takiego laika jak ja, który miał to szczęście, że podpisał w życiu kilkadziesiąt umów leasingu (jako klient).

Podpisałeś kilkadziesiąt umów leasingu czyli pewnie reprezentujesz sporą firmę. I chcesz powiedzieć, że nigdy nie spotkałeś się z pracownikiem firmy leasingowej, który wiedział więcej od ciebie?
Nikt nie dal wam stałego doradcy albo handlowca, który zajmuje się waszą firmą?

Albo masz pecha, albo zmień firmę leasingową.

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Odpowiednik RRSO w leasingu?

Post autor: Hoover »

Rzadko kiedy wiedzą coś więcej od takiego laika jak ja, który miał to szczęście, że podpisał w życiu kilkadziesiąt umów leasingu (jako klient).

Podpisałeś kilkadziesiąt umów leasingu czyli pewnie reprezentujesz sporą firmę. I chcesz powiedzieć, że nigdy nie spotkałeś się z pracownikiem firmy leasingowej, który wiedział więcej od ciebie?
Nikt nie dal wam stałego doradcy albo handlowca, który zajmuje się waszą firmą?

Albo masz pecha, albo zmień firmę leasingową.

Awatar użytkownika
adv

Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: adv »

Hoover pisze:
Rzadko kiedy wiedzą coś więcej od takiego laika jak ja, który miał to szczęście, że podpisał w życiu kilkadziesiąt umów leasingu (jako klient).

Podpisałeś kilkadziesiąt umów leasingu czyli pewnie reprezentujesz sporą firmę. I chcesz powiedzieć, że nigdy nie spotkałeś się z pracownikiem firmy leasingowej, który wiedział więcej od ciebie?
Nikt nie dal wam stałego doradcy albo handlowca, który zajmuje się waszą firmą?

Albo masz pecha, albo zmień firmę leasingową.
Dobrze wyczuwam sarkazm?
Znam jednego dobrego przedstawiciela z którym miałem przyjemność podpisywać kilka umów. Niestety odszedł do innej firmy.
Kontaktował się ze mną i nawet chętnie bym za nim poszedł do konkurencji, ale z pewnych względów nie odpowiada mi firma, w której teraz pracuje.
O innych szkoda mi nawet pisać. To ludzie niepoważni, bo tylko tak można nazwać kogoś kto nawet nie przeczytał umowy dotyczącej usługi, którą sprzedaje.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Lui »

adv, Wydaje mi się, że trafiałeś na żółtodziobów. Pracując w dziale handlowym firmy leasingowej musisz znać OWUL, choćby dlatego, że każdego dnia padają pytania na ten temat ze strony klientów.
Gwarantuje Ci, że każdy handlowiec choćby z tego powodu przeczytał OWUL wielokrotnie.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Hoover
PRO
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2009, o 16:42

Re: Kompetencje pracowników firm leasingowych

Post autor: Hoover »

Gwarantuje Ci, że każdy handlowiec choćby z tego powodu przeczytał OWUL wielokrotnie.

Otóż to.
Adv, a może ty miałeś do czynienia z jakimś pośrednikiem (niezależnym doradcą)? Oni faktycznie nie mają pojęcia co sprzedają. Byle tylko poszło, a później to i tak nie ich zmartwienie.


ODPOWIEDZ