Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Pola

Re: Harmonogram spłat leasingowych

Post autor: Pola »

Nawet sam szablon umowy byłby dla mnie w zupełność satysfakcjonujący ;) , spróbuje może ktoś mi go udostępni.

P.S. Michael - Twoja pomoc jest nieoceniona ;) dziękuję za liste i podpowiedzi.
Pozdr.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: Michał Krupiński »

P.S. Michael - Twoja pomoc jest nieoceniona

Nie ma problemu. ;)
Daj znać co Ci się uda ustalić. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
rooster
PRO
Posty: 143
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:52

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: rooster »

NOMA 2
SGB- Trans-Leasing TL
Europejski Fundusz Leasingowy
BRE Leasing
Pekao Leasing
Fortis Lease Polska
Raiffeisen Leasing Polska
BZ WBK Finance & Leasing
Millennium Leasing
ING Lease
A tu takie, które wyleasingowały nieruchomości w ostatnie pół roku
ING Lease
Millennium Leasing
BZ WBK Finance & Leasing
BRE Leasing
Fortis Lease Polska
Raiffeisen Leasing Polska
Deutsche Leasing Polska
Europejski Fundusz Leasingowy

Mozna do tej listy dodac jeszcze Immoconsult Leasing



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Kolejne wpisy związane z Immoconsult zostały wydzielone:
Immoconsult Leasing Polska - leasing nieruchomości
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: Spayker »

Mozna do tej listy dodac jeszcze Immoconsult Leasing
To jeszcze LHI Leasing Polska. ;)

Awatar użytkownika
Pola

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: Pola »

Dziękuję za podpowiedzi odnośnie firm leasingowych.
...Kobieta zmienną jest... jak narazie postanowiłam sama zmierzyć się z tym zadaniem, tworząc symulację tranzakcji leasingu, co z tego wyjdzie? zobaczymy ;)
Mam już za sobą opracowany harmonogram opłat oparty na WIBOR'ze oraz ewidencję księgową. Chcę dodać jeszcze do umowy opłaty dodatkowe tj. ubezpieczenie mienia i podatek od nieruchomości. W tym momencie potrzebuje jednak porady specjalistów. Oto pytania:
1. Czy w/w opłaty dodatkowe powinny być ujęte w ratach leasingowych, czy osobno wyszczególnione na f-rze VAT ? (w umowie bedzie zapis, że takimi płatnościami obciążony jest korzystający)

2. Co stosuje się częściej w umowach leasingu nieruchomości kaucje gwarancyjną czy weksel in blanco, w celu zabezpieczenia majątku finansującego?

Jak narazie są to najpilniejsze dla mnie pytania, z góry dziękuje za odpowiedź :)

Pozdrawiam,
Pola

Awatar użytkownika
Beny
PRO
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2009, o 18:31

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: Beny »

1. Ubezpieczenie moze byc ujete w ratach leasingu, a moze byc tez fakturowane oddzielnie. Nie wiem jak z podatkiem

2. Weksel stosuje sie zawsze. Dodatkowe zabezpieczenia to juz roznie.

Awatar użytkownika
Gość

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: Gość »

Beny - podatek to już nie problem, poradze sobie z nim ;)

w takim razie jeśli oplaty dodatkowe mogą wchodzić w sklad opłat leasingowych, to czy sa one brane pod uwagę w harmonogramie spłat oraz czy kwalifikują się do części odsetkowej bo chyba nie kapitałowej..? chyba że wyróżnamy jeszcze inną część jak pozostale koszty?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Harmonogram spłat leasingowych (leasing nieruchomości)?

Post autor: Michał Krupiński »

1. Ubezpieczenie moze byc ujete w ratach leasingu, a moze byc tez fakturowane oddzielnie. Nie wiem jak z podatkiem

Podatki tego typu też można "doliczać" do rat.
w takim razie jeśli oplaty dodatkowe mogą wchodzić w sklad opłat leasingowych, to czy sa one brane pod uwagę w harmonogramie spłat oraz czy kwalifikują się do części odsetkowej bo chyba nie kapitałowej..? chyba że wyróżnamy jeszcze inną część jak pozostale koszty?
To jest przeważnie dodatkowa pozycja na fakturze, jako usługa finansowania ubezpieczenia, itd.

Są też sytuacje, że powiększana jest wartość początkowa przedmiotu leasingu o należne opłaty publiczno-prawne.
Nie mam jednak pewności czy można tak zrobić tylko z opłatami koniecznymi do tego, żeby umowa doszła do skutku (dotyczy to też ubezpieczenia), czy też o przyszłe, które wystąpią dopiero w czasie jej trwania.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ