Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: FmLeasing.pl »

Wszystko o leasingu w czasie pandemii koronawirusa:

Specjalnie utworzony dział na FmLeasing.pl, poświęcony sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa COVID-19 w kontekście rynku leasingu:
Leasing vs COVID-19

Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd. W obliczu zagrożenia epidemią i jej wpływem na losy obecnych i przyszłych leasingobiorców poświęcamy ten wątek, w którym będziemy zamieszczali kolejne publikacje oraz prowadzili dyskusję. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa.
...
Czytaj dalej: Problemy ze spłatą leasingu? Jak sobie poradzić podczas epidemii?
Inny punkt widzenia
...
Czytaj dalej: Dlaczego to może być dobry moment na wzięcie leasingu?
Sposobem na poprawę płynności w obecnym czasie może być leasing zwrotny posiadanego samochodu, ewentualnie jego sprzedać i leasing bądź najem długoterminowy innego.
...
Czytaj dalej: Sposoby ratowania płynności leasingiem zwrotnym i nie tylko
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: Jarosław Król »

mLeasing pozwala obniżyć ratę o 90% przez 6 miesięcy. O kolejnych firmach będziemy informować... Szczegóły: Problemy ze spłatą leasingu? Jak sobie poradzić podczas epidemii? w akapicie: Działania firm leasingowych – pomoc dla klientów (aktualizowane)

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: Jarosław Król »

RPP obniżyła stopy do 1%. Artykuł, do którego link jest w pierwszym poście, jest cały czas aktualizowany - jutro także będzie.


Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: Jarosław Król »

Stworzyliśmy oddzielny "dział", gdzie zsumowane są wszystkie publikacje i wzmianki dotyczące sytuacji - link w pierwszym poście tego tematu.


Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Re: Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: FmLeasing.pl »

Wiemy już, jak koronawirus wpłynął na rynek leasingu:
Rynek leasingu w czasie koronawirusa w liczbach
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl

Awatar użytkownika
Maxymilian

Re: Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: Maxymilian »

Handlowcy nie wiedzieli ile za ratę leasingu brać. Każdy zajeżdżał wypasioną furą w garniturku od Bossa. Żyć nie umierać. Kiedyś pociągnąłem takiego za jęzor i wypaplał że dodatkowo do średniej krajowej mają firmowe pseudo szkolenia za granicą, kilkunastotysięczne kwartalne premie, jakieś dodatkowe granty za wyrobienie jakiegoś targetu a za to wszystko płaciłem ja. Frajer przedsiębiorca. I bardzo dobrze że ich przydusiło. Może teraz trochę pokory będą mieli. Będzie walka o klienta z mniejszymi prowizjami i pulowymi kompaktowymi wozidełkami bo od tych dodatkowych grantów to im się w dupach poprzewracało.

Awatar użytkownika
Pracodawca

DOBRA RADA Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: Pracodawca »

Jak patrzę na to samoistne nakręcanie się w rodzaju na szczęście wszystko wskazuje na to, że najgorsze mamy już za sobą to nie wiem czy z debilem mam do czynienia czy z fantastą.
Polska jeszcze piku nie osiągnęła, cały świat trąbi że to dopiero preludium i pandemia dopiero się rozkręca a tu pseudo specjaliści od korona wirusa smarują że zagrożenie minęło.
Może warto zastanowić się o zmniejszeniu prowizji za leasing a nie kwiczeć że branżę leasingową czeka trudny okres. Może pozabierać te wypasione fury PH i ograniczyć się do samochodów pulowych, może skończyć z grantami typu: kilkunastotysięczne kwartalne premie, pseudo szkolenia za granicą i zabrać się do ciężkiej pracy.
Cały świat tnie koszta, obniżają pensje (ja też obniżyłem), a przedstawiciele leasingu mają się bardzo dobrze bo zawsze na ich apanaże zapłaci frajerski klient. Tylko kwiczeć potrafią że za mało kasy zedrą z klienta.
Ja już pozbyłem się leasingu. Z 10 w leasingu kupiłem 4 mniejsze wozidełka za kasę i przedstawiciele już nie wożą tyłków po galeriach handlowych w soboty ani nie robią wypadów na grilla w weekend do Mikołajek (no chyba że własnym samochodem) tylko mają samochody pulowe Yariski. Jak na jesieni znowu przydusi to mam czego się pozbyć a nie płacić frajerskich rat za auta co stały dwa miechy na parkingu.
I wszystko gra. Pracownicy nie siedzą na kuroniówce tylko mają pracę i powiem wam że już nie jeden mi dziękował że tak postąpiłem widząc swoich ziomali co 600 zł zasiłku biorą.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: DOBRA RADA Koronawirus i leasing - jak sobie radzić, jakie podejmować decycje itd.

Post autor: Lui »

Pracodawca pisze:frajerski klient
Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Marże w leasingu są bardzo niskie, bo ta branża jest bardzo konkurencyjna. Jeśli handlowiec nawet zarabia duże pieniądze tzn., że jest skuteczny i zawiera dużo transakcji. To nie powód do chamskich szykan, tylko raczej do szacunku. Poza tym to strasznie prymitywne tak zaglądać innym do portfela i piętnować za to, na co je wydają.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ