Który leasingodawca (firma) jest najlepszy? Gdzie wziąć leasing?

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
xleasing.pl
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, o 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: xleasing.pl »

Masz rację doktor, nawet najgorsza firma może być nie do pokonania jeśli trafisz na ludzi którym zależy.
Zawsze człowiek gra kluczową rolę, niestety w całym tym bałaganie jedna mała rzecz zależy czasami od chęci 10 osób, witamy w korpo świecie

Apropos wypowiedzi - rafelosanti - przekazanie leasingu nie raz już klientom robiliśmy
O leasingu wiemy wszystko - leasing maszyn i samochodów


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

KOLEC pisze:
Z jednym się z Tobą natomiast zgodzę w 100%. Nie powinno się ssać "jednego cycka" i faktycznie - moim zdaniem - błędem jest finansowanie wszystkiego jak leci w jednej firmie leasingowej.
Proszę o rozwinięcie
Część argumentów była już poruszona.
Przede wszystkim chodzi o dywersyfikację ryzyka. :)
Przedsiębiorstwo, które ma przejściowe kłopoty z płynnością jest wtedy na łasce jednej firmy leasingowej.

Co do "taniości" oferty, to było to już poruszone. Przy dzisiejszych kosztach leasingu nie bardzo jest już z czego "schodzić". A najczęściej jest dokładnie odwrotnie - najlepiej zarabia się na stałych klientach, o których wiadomo, że z wygody/braku czasu/braku wiedzy nie chce się zmieniać dostawcy (w tym przypadku firmy leasingowej). Handlowiec, który zdaje sobie z tego sprawę z pewnością skorzysta z tej okoliczności i raczej jakoś szczególnie nie zadba o "taniość", a raczej wysokość swojej prowizji. :)
Efekt jest szczególnie widoczny w mniejszych miejscowościach, gdzie są przedstawiciele dwóch firm leasingowych na krzyż, z którymi wszyscy są od lat po imieniu i tak biorą u nich w ciemno ten leasing nie bardzo orientując się w realiach rynkowych.

No, ale jednak najważniejszy argument dla mnie za tym nie wiązać się wyłącznie z jedną firmą leasingową to jednak trudniejsza sytuacja w przypadku utraty płynności/zatorów płatniczych....
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
ajcila

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: ajcila »

Uit pisze:hej!

Dlatego warto korzystać z pomocy niezależnych doradców, którzy wiedzą, które firmy są najlepsze.






......ale gdzie szukać niezależnych doradców???

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Lui »

......ale gdzie szukać niezależnych doradców???
na tym forum :mrgreen:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
amberfinance.pl
Posty: 11
Rejestracja: 1 lip 2011, o 14:18

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: amberfinance.pl »

już się zgłaszam i niezależną pomocą służę! :)

po kilku miesiącach klecenia strony i podpisywania różnych umów zamieniłem swoje korporacyjne kamasze na własny biznes. i mam nadzieję, że dzięki wcześniejszemu doświadczeniu i wiedzy będę NIEZALEŻNY.

tylko co to znaczy, że pośrednik nie ma loyalki z żadną z firm leasingowych? czy, że nie narzucają mu budżetów do wykonania by dostać konkretne warunki (co gorsza kick back)? czy najnormalniej po ludzku zamiast odebrać swój duży procent u firmy x zaleci klientowi wybór oferty y bo ta jest lepsza dla DANEGO Klienta (mimo, że procent może być ciut większy)?

osobiście podpisałbym się pod każdym z tych warunków, ale jestem tu nowy więc pewnie się nie znam albo już ktoś na to pytanie odpowiedział ;)

ZGADZAM sie w pełni z jednym z przedmówców - nie ma się co bać pośrednika/brokera bo on bierze prowizję od firmy leasingowej, prowizję, która i tak byłaby wypłacona czy to w salonie samochodowym czy to handlowcowi tejże firmy. A NAPEWNO pośrednicy/brokerzy są bardziej niezależni i obiektywni niż handlowcy leasingowi :lol:
i CZĘSTO wiedza pośrednika/brokera jest większa niż poszczególnych handlowców, i to nie dlatego, że są mega mądrzy, bardziej chodzi o to, że mają wiedzę z różnych źródeł różnych firm.

PS. OWUL czytać zawsze i czytać zawsze ze zrozumieniem.
PS. a z tymi opłatami za infomracje o uzytkowaniku pojazdu (FOTORADARY etc) to masakra. Kochane firmy nie szalejcie proszę tak.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Lui »

To tylko moje wrażenie, że ostatnio administracja daje większe przyzwolenie na spam? :roll: ;)
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Michał Krupiński »

Lui pisze:To tylko moje wrażenie, że ostatnio administracja daje większe przyzwolenie na spam? :roll: ;)
Wrażenie masz prawdopodobnie dobre. :(
To znaczy bezczelny spam trzeba co chwilę archiwizować bo nie dałoby się w spokoju nic napisać na forum.
Problem jednak jest z takimi wypowiedziami auto-reklamującymi na trochę wyższym poziomie. Choć chyba czas też je archiwizować, żeby pokrzywdzeni nie byli ci, którzy udzielają się i pomagają na forum bez reklamowania swoich usług.

Co do pomocy i niezależności to ja przypominam, że z pytaniami można zwracać się na forum. Szczegóły w wątku Pomagamy w analizie ofert leasingu, umów, OWUL

To nie są porady w stylu "nasza oferta jest lepsza od tamtej, bo..." tylko poziom niezależności jest raczej sporo większy - pewnie niespotykany w żadnym innym miejscu. ;) :)
A co do poziomu wiedzy, to myślę, że zawartość forum może też coś o tym powiedzieć - sądzę, że nie jest z tym najgorzej. :D :mrgreen:
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Naciągniety

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Naciągniety »

Niestety czytanie umów leasingowych i warunków ogólnych często nie jest wystarczające do wyboru odpowiedniej firmy. Ostatnio zdradziłem swojego leasingodawcę i dałem się skusić na "super" ofertę EFL. Umowa niby ok ale kilka niuansów wyszło na jaw dopiero przy pierwszych fakturach. Np. opłata za rejestrację pojazdu zawyżona dwukrotnie, sposób obliczania Wiboru tak sformułowany, że nikt nie jest w stanie tego sprawdzić, dodatkowa opłata 250 zł za skorzystanie z promocyjnego pakietu ubezpieczeniowego u dealera, zagadkowe geometryczne dyskontowanie rat przy chęci wcześniejszego zakończenia umowy itd. Jest jeszcze parę innych kwiatków, a przede wszystkim arogancja pracowników. Nigdy więcej tej firmy.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Spayker »

Naciągniety pisze:Niestety czytanie umów leasingowych i warunków ogólnych często nie jest wystarczające do wyboru odpowiedniej firmy.
Tabela opłat i prowizji jest równie ważna jak OWUL, a tam są wszystkie opłaty, którymi zostałeś zaskoczony.
Naciągniety pisze:Ostatnio zdradziłem swojego leasingodawcę
Możesz zdradzić nazwę tego leasingodawcy, bo nie chce mi się wierzyć, że nie ma on w swoim cenniku opłaty za rejestrację i zewnętrzne ubezpieczenie.

Awatar użytkownika
Agio
PRO
Posty: 19
Rejestracja: 7 paź 2010, o 14:08

Re: Najlepsza firma leasingowa?

Post autor: Agio »

Możesz zdradzić nazwę tego leasingodawcy, bo nie chce mi się wierzyć, że nie ma on w swoim cenniku opłaty za rejestrację i zewnętrzne ubezpieczenie.
ING Lease - za rejestracje jest opłata, ale za ubezpieczenie zewnętrzne nie ma - sam byłem zdziwiony, że nie pobieramy :-)


ODPOWIEDZ