[Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
6%
Wszystko w porządku
2
13%
Przeciętnie
4
25%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
9
56%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: administracja »

Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
ORIX Polska
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
kris
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2009, o 22:25

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: kris »

Mam u nich kilka umów. Bardzo fajna firma. Niestety nie są najtańsi. Jednak od strony operacyjnej i obsługi klienta SUPER. Bardzo elastyczni. Może dlatego że są średniej wielkości firmą w Polsce zwracają większą uwage na utrzymanie klienta. Mam kilka umów leasingowych w różnych firmach, ale chyba z Orixem najlepiej mi się współpracuje.

Awatar użytkownika
lis.monika@op.pl
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2010, o 15:36

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: lis.monika@op.pl »

kris pisze:Mam u nich kilka umów. Bardzo fajna firma. Niestety nie są najtańsi. Jednak od strony operacyjnej i obsługi klienta SUPER. Bardzo elastyczni. Może dlatego że są średniej wielkości firmą w Polsce zwracają większą uwage na utrzymanie klienta. Mam kilka umów leasingowych w różnych firmach, ale chyba z Orixem najlepiej mi się współpracuje.
Chcę podpisać umowę leasingową na samochód osobowy z firmą Orix, jednak zupełnie nie znam tej firmy, czy była by możliwość skontaktowania się z Panem telefonicznie, aby zapytać o współpracę z tą firmą?

Awatar użytkownika
gawozo
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 14:09

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: gawozo »

Mimo chęci nie mogę wyrzić się zbyt pozytywnie na temat Orix. Otrzymałem ofertę, która po podpisaniu umowy okazała się całkiem inna ot propozycji jakie były ustalone na początku. Firma bez mojej zgody dodała własne ubezpieczenie i w dodatku totalnie zawyżone. Oferta przedstawiona została na leasing 3 letni wraz z ubezpieczeniem komunikacyjnym OC I AC na 3 lata plus 4 rok gratis.
Niestety po podpisaniu umowy otrzymałem FV uzupełniającą. Drobnym maczkiem zaznaczona inna forma ubezpieczenia.
Czyste oszystwo i wyłudzanie pieniędzy od klientów.

Awatar użytkownika
koniuszko
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2012, o 22:35

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: koniuszko »

gawozo, czy moglibysmy się jakoś skontaktować? interesują mnie te zapisy w umowie z Orixem/
dostałem podobną propozycję i zastanawiam się na co zwrócić szczególną uwagę/ pozdr.

Awatar użytkownika
adp
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 11:55

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: adp »

Chcialbym ostrzec przed ta firma. Takiego pokazu niekompetencji jeszcze nie widzialem. Sam mecze sie u nich z dwoma umowami leasingu i moze dzieki temu ostrzezeniu ktos uniknie powtorki z moich klopotow.

Pierwszy przyklad: chcac dokonac wczesniejszego wykupu powiedziano mi ze minimalny okres leasingu wynosi 2 lata a nastepnie przedstawiono mi informacje ze wykup jest mozliwy po 26 miesiacach. Interwencje u opiekuna klienta i kierownika jej dzialu nic nie daly. U Orix dwa lata trwaja 26 miesiecy.

Drugi przyklad: w przypadku przejecia leasingu Orix, wartosc wykupu oblicza od wartoci poczatkowej pierwszego leasingobiorcy a okres trwania leasingu od daty przejecia leasingu. To logicznie niespojne. Jelsi przejecie leasingu traktuje sie jako nowy leasing to powinno to oznaczac ze data przejecia leasingu jest rozstrzygajaca zarowno dla okreslenia okres trwania leasingu oraz wartosci poczatkowej leasingu od ktorej Orix wylicza swoje prowizje.

Jakosc obslugi leasingobiorcow jest zenujaca. Kierownik dzialu odpowiedzial na pierwszy emial z skarga na jakosc obslugi klienta, po drugiej skardze, przestal wogole odpowiadac na jakiekolwiek maile. Dla jasnosci, wszystkie raty leasingowe sa oplacane w terminie. Po 9 miesiacach bezskutecznych pytan na temat wczesniejszego wykupu auta, stracilem nadzieje ze tam ktokolwiek pamieta ze ich wlasne pensje pochodza z prowizji placonych przez klientow.

Przyklady bezsesownych zachowan i razacej niekompetencji w firmie Orix moge mnozyc a kazdy z nich udowodnic. Jesli na forum dziala jakis posrednik Orix nie bede mial problemu z podaniem numeru umowy ktory umozliwi moja indentyfikacje w dokumentacji Orix. To co napisalem jest prawda i powtorzylbym to samo na kazdym forum, nawet przed sadem. Ta firma jest skrajnie niekompetenta. Zaluje ze zostalem ich klientem.

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Tomasz Piotrowski »

w przypadku przejecia leasingu Orix, wartosc wykupu oblicza od wartoci poczatkowej pierwszego leasingobiorcy a okres trwania leasingu od daty przejecia leasingu. To logicznie niespojne.
To, że wartość wykupu bierze się od wartości początkowej pierwszej umowy jest dość oczywiste.

Co do minimalnego okresu to nie jest wina Orix tylko przepisów podatkowych. Firmy leasingowe wymagają, żeby przejęte umowy trwały co najmniej 24 miesiące, żeby niepotrzebnie nie zdawać się na łaskę lub niełaskę skarbówki.

Może przepisy się niedługo zmienią i wtedy nie będzie problemu, ale do tego momentu nie ma się co dziwić, że leasingodawcy chuchają na zimne.
Akurat wczoraj o tym było na forum - polecam, żebyś wiedział o co chodzi:
Cesja leasingu będzie nareszcie podatkowo uregulowana?

Awatar użytkownika
adp
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 11:55

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: adp »

Tomek_P pisze: To, że wartość wykupu bierze się od wartości początkowej pierwszej umowy jest dość oczywiste.

Co do minimalnego okresu to nie jest wina Orix tylko przepisów podatkowych. Firmy leasingowe wymagają, żeby przejęte umowy trwały co najmniej 24 miesiące, żeby niepotrzebnie nie zdawać się na łaskę lub niełaskę skarbówki.

Może przepisy się niedługo zmienią i wtedy nie będzie problemu, ale do tego momentu nie ma się co dziwić, że leasingodawcy chuchają na zimne.
Akurat wczoraj o tym było na forum - polecam, żebyś wiedział o co chodzi:
Cesja leasingu będzie nareszcie podatkowo uregulowana?
Dziekuje za odpowiedz i linka. Wiem o niejasnosciach z przejeciem leasingu i nie mam za zle Orix sie chce sie chronic przed skarbowka. Rozumiem ze firma leasingowa po przejeciu leasingu liczy minimalny okres leasingu od nowa. Rozumiem rowniez ze wartosc wykupu jest liczona od wartosci poczatkowej nabycia rzeczy. Wynika to wprost z umowy leasingowej. Moze moj wczesniejszy post byl niejasny.

To w czym praktyka Orix jest razaco nierzetelna polega na obliczaniu prowizji liczonej od wartosci poczatkowej przedmiotu leasingu. Warunki umowy mowia ze wartosci prowizji za wczesniejszy wykup jest liczona od "wartosci poczatkowej przedmiotu". Dla celow tej obliczenia tej prowizji Orix patrzy na wartosc przedmiot pierwszego leasingodowacy, sprzed przejecia leasingu, a dla celow obliczania minimalnego okresu trwania przejetego leasingu traktuje przejety leasing jako nowy leasing. Opiekun klienta potwierdzil mi nawet ze wewnetrznie w ksiegowosci przejecie leasingu jest traktowane, jesli chodzi o amortyzacje srodka, jako nowy leasing. Uwazam za skrajnie nierzetelne w takiej sytuacji stanowisko ze dla celow wlasnej prowzji, bez jednoznacznych zapisow umowy, Orix patrzy na historyczna wartosc choc wszedzie indziej, nawet dla celow amortyzacji, uznaje przejety leasing za nowy leasing.

Na kwestie zwiazanego z tym ze firma nie potrafi poprawnie policzyc terminu 2 lat (w co nie uwierzylbym ze jest mozliwe gdyby mnie to samego nie spotkalo) oraz ma fatalna obsluge klienta (hm, moze mialem pecha mieszkania w nieodpowiednim rejonie, ktos powyzej wyrazil sie pozytywnie wiec moze poza wawa sa bardziej kompetentni) juz brak mi komentarza. Jestem radca prawnym, wiem jakie mam prawa, jednak brutalny fakt jest taki ze nie moge odmowic im zaplaty tej prowizji poniewaz nie przeniosa na mnie wlasnosci auta powolujac sie na nieuregulowane wszystkich naleznosci a ewnetualny proces jaki bym im wytoczyl potrwalby lata. Zreszta po przejsciach z tymi "profesjonalistami" zaplacilbym im cala prowizje juz najchetniej pare miesiecy temu gdyby tylko wyrazili zgode na wczesniejszy wykup z czym tez jest problem.

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 557
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Spayker »

Prowizję o której piszesz kto ma płacić? Nowy leasingobiorca czy stary?

Awatar użytkownika
adp
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 11:55

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: adp »

Spayker pisze:Prowizję o której piszesz kto ma płacić? Nowy leasingobiorca czy stary?
prowizje od wczesniejszego wykupu placi zawsze ten leasingobiorca ktory wykupuje auto. wedlug Orix, dla przejmujacego leasingobiorcy wartosc przedmiotu leasingu okresla sie na dzien przejecia. ktos naiwny moglby sobie pomyslec ze wszystkie prowizje liczone w regulamienie Orix od wartosci poczatkowej przedmiotu leasingu beda liczone od wartosci z dnia przejecia. otoz od tej zasady jest wyjatek (tajny poniewaz nie ma go w regulaminie) ze jezeli chodzi o zaplate prowizji Orix to Orix oczekuje ze wartosc przejmuje powinien zaplacic przyjmujac wartosci przedmiotu leasingo dla pierwszego leasingobiorcy. zapewne to zupelny przypadek ze w ten sposob zawsze kwota prowizji wyjdzie wyzsza. to nie pierwszy przypadek naciagania klientow przez Orix na oplatach (rada dla tych ktorzy biora u nich leasing aby nigdy nie decydowali sie na ubezpieczenie auta u Orix, cena ubezpieczenia jaka mi przedstawili byla ponad 600 zl wyzsza niz to samo ubezpieczenie u mojego brookera, ciekawe do kogo trafia ta nadwyzka placona przez naiwnych klientow; dla tych ktorzy zdecyduje sia na wlasne ubezpieczenie Orix tez ma niespodzianke: oplate ze to ze ubezpieczasz sie sam!) ale przyklad z podwojnym okreslaniem wartosci poczatkowej auta, wedlug wyzszej kwoty dla celow prowizji za wczesniejszy wykup, oraz wedlug kwoty przejecia dla wszystkich innych celow, jest najbardziej razacy, szczegolnie ze w umowie nie ma na ten temat ani slowa.

Niezaleznie od tego, przy przejeciu leasingu tez jest prowizja. Chyba wiekszosc jesli nie wszystkie firmy jakas prowizje w przypadku przejecia leasingu naliczaja. Prowizje za przejecie leasingu Orix naliczy dodatkowo, liczy ja od wartosci poczatkowej dla pierwszego leasingodawcy, czyli kwoty wyzszej.

Gdyby przynajmniej za te wszystkie prowizje i ukryte oplaty byli jakos sensowni we wspolpracy, latwiej byloby to przelknac. Tymczasem takiej arogancji wobec klienta jeszcze nie spotkalem. Swojego pracownika wyrzucilbym za takie zachowanie z pracy. Tymczasem, w Orix nawet kierownik dzialu jest na tyle bezczelny ze ignoruje maile z prosba o podanie kontaktu do swojego przelozonego.


ODPOWIEDZ