[Ankieta] Opinie i komentarze o VB Leasing (wcześniej Idea Getin Leasing)

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
9%
Wszystko w porządku
2
18%
Przeciętnie
2
18%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 139
Rejestracja: 16 lut 2010, o 08:44

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Wolny »

Getin tam nie ma literki "g" na końcu! ;)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
nostromo
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2013, o 20:51

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: nostromo »

Plusy:
- przyzwoite warunki finansowania
- w miarę przejrzysta umowa

Minusy:
- konsultant, który załatwiał wszystkie formalności - niekompetentny, zachowywał się jakby to był sprzedawał pierwszy leasing w zyciu (pomimo przechwałek, że siedzi w tym wiele lat) i nie umiał dogadać się z dealerem

Awatar użytkownika
slazak

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: slazak »

Przestrzegam wszystkim przed podpisaniem umowy leasingowej w tej firmie. Umowa leasingu jest tak stworzona, że korzystający nie ma żadnej możliwości wypowiedzenia umowy. Nawet jeśli powodem wypowiedzenia umowy byłoby niewywiązanie się z umowy przez leasingodawcę.
Podpisałem umowę leasingu 5 pojazdów w tej firmie. Protokół zdawczo odbiorczy pojazdów został podpisany dnia 8 lutego. Dokumenty wysłane zostały dopiero 19 lutego w nocy, a odebrałem je dopiero 20 lutego! 12 dni zwłoki (powinienem otrzymać pojazdy gotowe do pobierania pożytku z ich użytkowania od dnia podpisania protokołu zdawczo odbiorczego). 14 marca skończyła się ważność dowodów rejestracyjnych pojazdów (pojazdy były nowe, więc dostały tymczasowe dowody na okres jednego miesiąca). I od 14 marca rozpoczęło się moje bieganie do Idea Banku, do placówki Idea Leasing w Warszawie i kontakt z nimi telefoniczny. Wysyłałem również wezwania do wydania tych dowodów. W placówce otrzymywałem informację, że zajmuję się takimi sprawami "rejestrator" i oni nie mogą przyjąć ode mnie dowodów miękkich i przekazać ich rejestratorowi, aczkolwiek przekażą mu moją prośbę o kontakt. Oczywiście wszystko na nic. Przez prawie 3 miesiące próbowałem wydębić te dokumenty, a pojazdy stały nieużywane! W tym czasie najpierw walczyłem o to, aby w ogóle wydali mi umowy leasingu (podpisuje się dwie wersje umowy leasingu na miejscu i czeka, aż Idea Leasing jedną odeśle do użytkującego). Wiele pism, wezwań, telefonów i w końcu dotarły. Ale jak się okazało jednej z umów nie ma w ogóle, a w reszcie są braki (tu podpisu nie ma, tam nie ma faktury, tam protokołów, a w jednej upoważnienia do użytkowania). W końcu 6 maja wypowiedziałem umowy leasingu z winy nie wywiązania się z umowy ze strony Idea Leasing. Dnia 16 maja dostałem odpowiedź, w której Idea Leasing informuje mnie, że nie uznaje mojego wypowiedzenia za skuteczne. Dnia 20 maja Idea Leasing wypowiada mi umowy Leasingu z mojej winy, bo nie płaciłem rat leasingowych pojazdów, których nie mogłem użytkować! Sprawa wylądowała w sądzie, a Idea Leasing ani myśli polubownie załatwić sprawy. Dlatego właśnie nie polecam wiązania się jakimikolwiek umowami z tą firmą!
W razie czego pozostawiam kontakt, gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i chciał w jakiś sposób połączyć siły, lub gdyby jakiś jeszcze dziennikarz chciał, abym udzielił mu wywiadu w tej sprawie. mailto: leasingidea@wp.pl

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Lui »

Nic nie tłumaczy burdelu w papierach o ile piszesz prawdę, ale to nie jest chyba jeszcze powód, żeby przestać płacić raty. :roll:
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
zylek
Posty: 2
Rejestracja: 4 lut 2014, o 15:13

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: zylek »

W miarę jestem zadowolony. Nie było niespodzianek w stylu dodatkowe ubezpieczenie bez zamawiania itp. Generalnie jak było w OWU i w cenniku , tak było w realu.

Jeden mały minus za brak zwrotu od 1,5 miesica niewielkiej nadpłaty (przy ostatnim przelewie omsknął mi się palec i posłałem za dużo. Kwota nie wielka, ale powinno być rozliczone szczególnie, że wszystko jak w zegarku regulowałem.

Awatar użytkownika
Mania

ZŁODZIEJSKIE PRAKTYKI GETIN LEASING S.A.

Post autor: Mania »

Witam .
Ostrzegam wszystkich chcących wziąć leasing w GETIN LEASING S.A. - TO NAJBARDZIEJ PAZERNA FIRMA Z PRAKTYKAMI
WYCIĄGANIA PIENIĘDZY ZA WSZYSTKO CO MOŻLIWE- WYSTARCZY PRZECZYTAĆ UCHWAŁĘ ZARZĄDU NR 193/2013 Z DNIA 13-12-2014
TABELA OPŁAT, PO DRUGIE STRASZĄ CIĄGLE PRZY OPÓŹNIENIACH , WYSYŁAJĄ UPOMNIENIA ZA UPOMNIENIEM , OCZYWIŚCIE
KAŻDE PŁATNE I TO SŁONO!!! OBSŁUGA NICZYM ZE STALINOWSKICH METOD- STRASZĄ MŁODE PINDY TELEFONICZNIE.
BRAK ZROZUMIENIA I LICHWIARSKIE KOSZTY -- UWAŻAJCIE !!!


----------
// UWAGI MODERATORSKIE
Treść wpisu sugeruje, że umieszczający go leasingobiorca może być nierzetelnym płatnikiem = Nie bierzcie na serio opinii osób, które nie płacą rat w terminie

Awatar użytkownika
WildRider

Re: ZŁODZIEJSKIE PRAKTYKI GETIN LEASING S.A.

Post autor: WildRider »

Niestety,ale mogę potwierdzić powyższe obwieszczenie.Sam miałem nieprzyjemną sytuację z tą firmą,a mianowicie z powodu opóźnienia wpłaty przez klienta nie mogłem na czas dokonać wpłaty do w/w firmy. W ciągu tygodnia(bo tyle trwało opóźnienie) odebrałem siedem telefonów i dwa pisma;pierwsze dwie rozmowy były względnie normalne-zadzwoniła Pani z pytaniem o opóźnienie-wyjaśniłem wszystko i poinformowałem,że w ciągu paru dni ureguluje należność,na co ona przystała i "odnotowała" to.Drugi telefon następnego dnia był taki sam z takim samym pytaniem i takim samym przebiegiem rozmowy z tym,że na koniec usłyszałem,że "żadna ze stron nie chciałaby mieć nieprzyjemności". A później to już z górki; Co to ma być?! Rozwiążemy umowę i nałożymy koszty! Sprawa pójdzie do sądu! W trybie natychmiastowym należy zapłacić! Tłumaczenia ich nie obchodzą itp. Pisma przyszły po sobie dzień po dniu oba oczywiście płatne. Po tygodniu należność uregulowałem i problemy się skończyły,ale powiedziałem sobie,że więcej z tą firmą nie chce mieć do czynienia. Na szczęście był to końcowy okres umowy i po pół roku pożegnałem się z Getin Leasing. Czy ktoś jeszcze miał nieprzyjemności z tą firmą,czy są to tylko jednorazowe przypadki?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Prawdą jest, że Getin bezpardonowo traktuje opóźnienia. Zrobili sobie z tego niezły sposób na dodatkowy zarobek.

Z drugiej strony płacenie rat w terminie to świętość. Niektórzy przedsiębiorcy najwyraźniej nadal tego nie rozumieją. :roll:

Awatar użytkownika
Marcin Ciebiada

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Marcin Ciebiada »

Mnie namówili w salonie opla . Zgodziłem się . Do dzisiaj nie mogę wyjść z faktur , które nie wiadomo z czego są tworzone . KILKUKROTNIE kontaktowałem sie z przedstawicielem tej firmy aby ustalić ostatecznie co ja jestem im dłużny . i oczywiście dostawałem informację , że n ic nie mam przeterminowanego , po czym dostawałem faktury na 100 zł za "ponaglenia w płatnościach ". Od miesiąca usiłuje wyjaśnic o co chodzi. Jestem zwodzony i oczywiście kolejne FV za niby niepłacenie powstają - każda po 100 zł - nie wiadomo za co . To są złodzieje i nie dajcie się nabrać GETIN LEASING to naciągacze i złodzieje . i Piszę to z całą odpowiedzialnością !

Awatar użytkownika
Marcin Ciebiada

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Idea Getin Leasing

Post autor: Marcin Ciebiada »

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!!
Mnie namówili w salonie opla . Zgodziłem się . Do dzisiaj nie mogę wyjść z faktur , które nie wiadomo z czego są tworzone . KILKUKROTNIE kontaktowałem sie z przedstawicielem tej firmy aby ustalić ostatecznie co ja jestem im dłużny . i oczywiście dostawałem informację , że n ic nie mam przeterminowanego , po czym dostawałem faktury na 100 zł za "ponaglenia w płatnościach ". Od miesiąca usiłuje wyjaśnic o co chodzi. Jestem zwodzony i oczywiście kolejne FV za niby niepłacenie powstają - każda po 100 zł - nie wiadomo za co . To są złodzieje i nie dajcie się nabrać GETIN LEASING to naciągacze i złodzieje . i Piszę to z całą odpowiedzialnością !


ODPOWIEDZ