[Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
38%
Wszystko w porządku
4
31%
Przeciętnie
3
23%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

[Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: administracja »

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej i lepiej poznać PKO? Pamiętaj, żeby przeczytać także nasze opracowanie o spółce:
Oferta i wszystkie informacje o PKO Leasing


Zapraszamy do wyrażenia opinii i/lub oddania głosu w ankiecie dotyczącej firmy:
PKO Leasing
Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami. Jednocześnie prosimy o przemyślane i wyważone wpisy.

Jeżeli chcesz poznać/umieścić opinię o innej firmie:
Opinie o firmach leasingowych - lista >

UWAGA! Zamieszczenie opinii nie wymaga rejestracji na forum. Rejestracja jest jednak konieczna aby głosować w ankietach.
Tu zarejestrujesz się w kilka sekund >


Pamiętaj, że PKO Leasing połączyło swoje siły z Raiffeisen-Leasing Polska na zasadzie fuzji. W praktyce wiele rozwiązań zostało przejętych od Raiffeisena, dlatego poza tym wątkiem zachęcamy także do zapoznania się z opiniami o Raiffeisen Leasing
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
gregory_krk
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2009, o 08:11

[Ankieta] Opinie i komentarze o Bankowy Fundusz Leasingowy

Post autor: gregory_krk »

Wlasnie zakonczylem leasing, ktory mialem w BFL przez 4 lata. Moja sytuacja 4 lata temu byla skomplikowana bo mialem zła historie w BIK przez poreczenie kredytu hipotecznego i kilka firm leasingowych mi odmowilo.
W Bankowym dostalem leasing i to wcale nie drogo. Teraz chce zamienic samochod oczywiscie w leasingu i trafilem na forum leasing, wiec moge polecic ta firme.
Nastepna umowe podpisze oczywiscie w BFL.

Awatar użytkownika
kris
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2009, o 22:25

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Bankowy Fundusz Leasingowy

Post autor: kris »

Miałem u nich leasing. Oferta OK, dobre warunki. Jedyny problem, jeżeli chcecie zrobić cesję umowy lub zakończyć ją przed czasem. Wtedy trzeba pisać do centrali w łodzi. Generalnie firma OK.

Awatar użytkownika
krzyku

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing (BFL)

Post autor: krzyku »

Wziąłem w kwietniu 2009 w pko leasing transita, Stawka wiboru 3m wówczas 3,85% rata wyszłą 1726 zł . Jak wibor wzrastał to raty przychodziły coraz wyższe co miesiąc i at przy wiborze 5,3 wyszło 1750 zł. Niestety jak wibor zaczął spadać a to inna sprawa. I tak ostatnio przy wiborze 2,75 rata wynosi 1733 czyli wyżej niż na początku. Oczywiście to nie są duże sumy ale to pokazuje za kogo maja klientów za idiotów. Tak więc nigdy więcej.

D.K.

Awatar użytkownika
*****

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing (BFL)

Post autor: ***** »

Witam, PKO Leasing (dawniej BFL), ma korzystne warunki i jest ok. Jedyną ich wadą są koszty wznowienia umowy jeśli Ci wypowiedzą umowę za brak wpłaty. Wystarczy że trafi się gorszy okres który doprowadzi do tego że opóźnisz spłaty rat i po 30 dniach mogą wypowiedzieć umowę. Koszt wznowienia umowy jest porównywalny do raty którą płacisz, np. jeśli masz 3 leasingi i każdy z nich na kwotę 6tys to zapłacisz 16500zł samych kosztów wznowienia umów plus wszystkie zaległe raty leasingowe i odsetki. Podsumowując, płacąc raty np. z 2 miesięcy, odsetki oraz koszty wznowienia umowy robi się kwota 53tys i masz na to 2tyg, także lepiej pilnować aby nie wypowiedziała się umowa jeśli masz poślizg z płatnościami.

Awatar użytkownika
40lolek

Tak się szepcze w (o) PKO Leasing

Post autor: 40lolek »

Roy Jones Senior pisze: Jestem pośrednikiem kilku firm leasingowych i wiem że nie wolno oddać przedmiotu leasingu do RL bo jak będzie nadwyżka to tak powołają się na owul i nalicza takie kary że nic nie dostaniesz.Wznowienie umowy w RL to zawsze kilka tysięcy i potrafią wypowiedzieć po jednej nie zapłaconej fakturze.Polecam PKO Leasing jeżeli chodzi o posunięcia w płatnościach.
Pośrednikiem w sprzedaży sznurówek chyba. Po sprzedaży PL i spłacie zadłużenia nawet gdyby powstała nadwyżka ze sprzedaży PL były użytkownik nic nie dostanie, bo nic mu się nie należy. PL jest własnością Leasingodawcy więc na jakiej podstawie prawnej dzierżawca miałby cokolwiek dostać ze sprzedaży cudzej własności ?

Wznowienie umowy w PKO Leasing to wysokość co najmniej jednej raty. Przesunięcie terminów zapłaty drugie tyle nawet do 5000 PLN od każdej umowy.

Pośrednicy unikają współpracy z PKO Leasing bo ten oszczędza na kosztach prowizji i od kilku lat prowadzi sprzedaż wyłącznie przez własne oddziały i doradców banku PKO.

Awatar użytkownika
40lolek

Re: Tak się szepcze w (o) PKO Leasing - ponownie

Post autor: 40lolek »

Bruno Banani pisze:// Marketing szeptany na rzecz PKO Leasing powrócił na forum.



Witam a ja powiem że jestem zadowolony że RL odmówił mi lesingu.Bo teraz dopiero widzę że wdepnął bym w straszne g..no. Z początku kusili niską ratą lesingową ale widzę że nadrabiają to wszystko ubezpieczeniami.
PKO Leasing ma w swojej siedzibie dział ubezpieczeń w którym pracują osoby na rzecz zewnętrznego agenta ubezpieczeniowego, pośrednika i zarabiają na ubezpieczaniu Przedmiotów Leasingu. Takie umocowanie pośredników powoduje ze maja oni skłonność do oferowania najdroższych ubezpieczeń, ściemniając przy tym, że ubezpieczenie obce wymaga ich zgody na co mogą przystać po zapłaceniu już naliczonych FV.

Narzucanie takich dodatkowych warunków umów jest niezgodne z prawem i skończy się tym, że PKO Leasing sam sobie zapłaci za faktury na składaki ubezpieczeniowe.
Próba wypowiedzenia umowy z powodu nieopłaconej faktury za ubezpieczenie pojazdu również będzie bezprawna i może być skutecznie zablokowana przed sądem włącznie ze złożeniem środka zabezpieczającego uniemożliwiającego odebranie przedmiotu leasingu.

Awatar użytkownika
Piotr Sućko

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing (BFL)

Post autor: Piotr Sućko »

Współpraca z Bankowym Leasingiem to wybitna nieprzyjemność. Zdarzyło mi się chcieć wykupić przedmiot leasingu przed terminem. Spotkałem się z wybitnie nieprzyjaznym traktowaniem ze strony pracowników Bankowego Leasingu. Na czele z Panią Magdaleną Madońską-Stefaniak z centrali w Łodzi, kończąc na v-ce dyrektorze oddziału poznańskiego Marcinie Rochatce, który odbiera telefon tylko od klientów, którzy są zainteresowani zawarciem nowej umowy leasingowej. Pani Madońską-Stefaniak stwierdziła, że klient ma cierpliwie czekać na informację kiedy może odebrać fakturę i kartę pojazdu z leasingu, pomimo, że wykup został sfinalizowany. Kwota wykupu została ustalona na podstawie wyceny pojazdu z poprzedniego roku, kiedy jego wartość była znacznie wyższa, niż rok później. Tak było dla leasingu wygodniej, ponieważ kwota pozostała do zakończenia umowy leasingowej była o ponad 50.000 pln niższa niż w wycenie rzeczoznawcy dokonanej w ubiegłym roku. Na pytanie skąd ta wartość otrzymałem wykładnię postępowania leasingu (wybiera się wartość wyższą z dwóch: wycena i kwota pozostała do zapłaty). Aktualizacja wycena nie jest według Bankowego Leasingu potrzebna, pomimo, że była robiona rok wcześniej...
Atmosfera rozmowy petenckiej, rodem z PRL.
Mocno zastanówcie się przed wyborem tego leasingu. Pracowałem w swojej historii z 14 towarzystwami leasingowymi i Bankowy Leasing jest absolutnym liderem w olewaniu i obrzucaniu klientów dodatkowymi opłatami.
Każde przygotowanie opinii o dyskoncie to 350 pln netto. Przygotowanie aneksu kończącego umowę leasingu to 4500 pln netto.
Ja mówię nigdy więcej Bankowemu Leasingowi.

Awatar użytkownika
apomac

Re: Tak się szepcze w (o) PKO Leasing

Post autor: apomac »

Aleś się popisał znajomością tematu.... Jakie "prawnie zabronione"? Jeśli w umowie widnieją zapisy i obie strony się na nie godzą, to ja mają być bezprawne? Poza tym, to właściciel decyduje o tym jak przedmiot leasingu jest rozporządzany, gdzie może być ubezpieczony i tak dalej. Wielu "Kowalskich", podpisując umowę leasingu jest przekonanych, że weszli w posiadanie nowej rzeczy na własność...

Odnośnie ubezpieczeń komunikacyjnych czy majątkowych, to na prawdę nowość... Każdy wie, że podmioty leasingowe "dorabiają" na usługach dodatkowych, ponieważ produkt podstawowy stał się dużo mniej rentowny na przestrzeni ostatnich 5 lat. To jak z telefonami. Który operator komórkowy, sprzedaje tylko sam abonament? Wszyscy bazują na samych telefonach i do nich dodają abonamenty.

Najczęściej opłaca się ponieść opłatę, żeby nie napisać karę umowną, bo to przecież nie jest kara... ;) i na swoja rękę ubezpieczyć PL

W sensownej firmie leasingowej taka opłata wynosi 200 do 300 zł na rok, tytułem samodzielnego ubezpieczenia PL

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Tak się szepcze w (o) PKO Leasing

Post autor: KOLEC »

apomac pisze:Aleś się popisał znajomością tematu.... Jakie "prawnie zabronione"? Jeśli w umowie widnieją zapisy i obie strony się na nie godzą, to ja mają być bezprawne?
..... bo jest coś takiego jak Kodeks Cywilny i umowa nie może go naruszać lub obchodzić? ;)
Nawet jak się dwie strony zgodzą.....

Trochę kiepsko z tą znajomością tematu. :P


ODPOWIEDZ