[Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
5
38%
Wszystko w porządku
4
31%
Przeciętnie
3
23%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
40-lol

Re: Tak się szepcze w (o) PKO Leasing

Post autor: 40-lol »

apomac nie słyszał jeszcze o klauzulach abuzywnych oraz niewspółmierności świadczeń i nierówności stron w umowach. Prezentuje typowy poziom pracownika "krajowej instytucji finansowej"
.
Podobnie jak pracownicy tego "potentata" Leasingowego po stażu w łódzkich telecentrach. Nie wiedzą, że odebranie przedmiotu wymaga tytułu egzekucyjnego i działania przez komornika, a składanie donosów na Policję przeciwko klientom nie chcącym wydać przedmiotu będzie umarzane lub w przypadku wszczęcia śledztwa przedmiot będzie zabezpieczony na policyjnym parkingu lub pozostawiony we władzy posiadacza.
Nie liczcie także na prawidłową interpretację umów i zapisów ogólnych, potrafią za opóźnienie w zapłacie za flotę ciężarówek przysłać wezwanie zapłaty za każdą ciężarówkę i policzyć za każde osobną prowizję, mimo że warunki ogólne UL są jednakowe dla wszystkich umów.
Pracowników traktują tak samo jak pracownicy traktują klientów - obce im jest wypłacanie obiecanych premii, nie trudzą się analizą biznesową transakcji przed zakupem i oddaniem w leasing. Transakcje traktują jako koło ratunkowe dla firm umoczonych w transakcji ich Banku-matki, albo przymykają oczy na takie które w ogóle nie powinny być brane do leasingu bo rączka w rączkę jakiś znajomy królika na stanowisku doradcy musi wziąć premię za sprzedaż, więc może sprzedawać byle co. Większość ma jednak robić kurz papierami i tanio kosztować pracodawcę - jak wyrobi plan to się ich po roku zmieni na nowych
.
Kolorytem central dużych firm lokowanych w Łodzi jest bajzel gdzie ręka rękę myje i potomkowie czerwonych udają specjalistów rynkowych. W strukturze PKO opierają się na jednym - kilku fachowcach z uprawnieniami zawodowymi - radcowskimi - księgowymi - na cały kraj, którzy biorą zlecenia od każdego pisemka przygotowanego za nich przez jakiegoś darmowego stażystę. I nikt poza nimi nie ma prawa się do tego dotknąć, bo możne się okazać że jednak się na czymś zna lepiej od średniej w tym kiepskim towarzystwie. Może ten beznadziejnie niski poziom merytoryczny i organizacyjny pracowników, to skutek struktury miejsc pracy w mieście, w którym hinduscy pariasi wykupili centra BPO zatrudniając tanich polskich wklepywaczy cyferek do komputerów. Jednak są w PL firmy leasingowe nie robiące aż takich problemów klientom i potrafiące wznawiać automatycznie umowy po zapłacie zaległości za stałą opłatę zryczałtowaną wymienioną w taryfie. Ale PKO Leasing do takich firm nie należy. Tam się każdy włos dzieli na cztery i w każdym g... grzebie patykiem, bo trzeba pokazać klientom kto rządzi.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
ZawadaKasia

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing (BFL)

Post autor: ZawadaKasia »

Wybrałam przeciętnie, chciałabym mieć niższą ratę

Awatar użytkownika
Cacalia

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing (BFL)

Post autor: Cacalia »

Leasing nie wysoko oprocentowy. Obsluga bardzo miła, nie tylko przy podpisywaniu umowy:)

Awatar użytkownika
naiwny

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing (BFL)

Post autor: naiwny »

// Treść wpisu została usunięta jako niekonkretna bądź oszczercza.

// Użytkownik otrzymał przed usunięciem możliwość doprecyzowania wpisu, ale z niej nie skorzystał.

Awatar użytkownika
Smok

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: Smok »

Witam,
Miałem kilka samochodów w RL i miałem delikatne poślizgi płatnośći było wszystko ok. Teraz mam dwa samochody które przejął pko leasing i wala odsetki i nie ma takiej kultury do klijenta jak w RL.W tej firmie czuję się jakby wracało się do komuny. Następny leasing jak będę brał to grubo będę sie zastanawiał nad firmą.

Awatar użytkownika
KlientTejKomuny

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: KlientTejKomuny »

ODRADZAM PKO leasing. Mam tam 4 pojazdy, w sumie od w sumie 3 lat. Żadnych opóźnień w spłatach, wszystko z mojej strony jak należy.
PKO to jest komunistyczny relikt z minionych czasów. Mam jeszcze 5 innych leasingów (mleasing, idea, rci, vw, bzwbk) więc mam bardzo dobre porównanie. Poziom obsługi nie jest niski, jest ŻENUJĄCO niski. Formalności i biurokratyzacja kosmiczna.
1. Rosnące opłaty w czasie trwania umów.
2. Zmiany cenników - podwyższanie obowiązujących opłat.
3. Ok, skoro ich praktyki mi się nie podobają to mogę pojazd wykupić. Chciałem wykupić, zgłosiłem się po wykup. W efekcie przysłali ofertę wyższą o kilka tysięcy złotych niż wynika to z rat i kwot do zapłaty... Plus prowizja 1000 zł za wcześniejszy wykup, sporządzenie oferty.
4. Wystawiają faktury za usługi których w ogóle nie zrealizowali. Czy tego nie powinno nazwać się już oszustwem? Jak można żądać zapłaty za coś czego w ogóle nie wykonali?

Stanowczo i zdecydowanie odradzam!

Awatar użytkownika
TOM

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: TOM »

Katastrofa. Wszystkich, którzy zamierzają wziąć leasing w PKO Leasing, przestrzegam niech się uzbroją w cierpliwość. Wymysły analityków ciągnął się w nieskończoność. Załatwianie leasingu w 14 dni to jak na 21 wiek katastrofa kompetencyjono organizacyjna.


Awatar użytkownika
Klient2019

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: Klient2019 »

Jesteśmy firmą transportową i mieliśmy do czynienia z wieloma firmami leasingowymi i tej zdecydowanie nie polecam! Kończyły Nam się umowy na kilka pojazdów. Stanowczo odradzam! Wszystko jest ok, dopóki nie następuje wykup. Niedorzeczny proces kończenia umowy. Ponad miesiąc przed wykupem wykonanych kilkanaście tel. i wysłanych kilkanaście maili z prośbą o terminowe dostarczenie dokumentów dot. wykupu, w zmian dostaliśmy jednego (!) maila ze screenem wykazu dokumentów z ich programu. Brak profesjonalizmu. Nieprzejmowanie się klientem. Opieszałość. Przez takie działania naraziliśmy się na dodatkowe koszty. Nigdy więcej.

Awatar użytkownika
Ilona

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o PKO Leasing

Post autor: Ilona »

Cześć, mam ofertę z PKO leasing na stałe oprocentowanie raty. Jutro miałam podpisywać umowę ale nagle pojawił się taki zapis w umowie:
(K-1/19) Stopa Bazowa jest stała przez cały Okres Umowy Leasingu. K wyraża zgodę i upoważnia F do powiększenia wysokości Stopy Bazowej
z tym, że jedynie w sposób odpowiedni do wzrostu poziom rynkowych stóp procentowych lub kwotowań IRS (Interest Rate Swap) z dnia
podpisywania UL przez K, w stosunku do poziomu tych stóp i kwotowań w dniu dokonywania przez F zapłaty za PL. Podwyższenie to: może być
dokonane jednokrotnie, nowa wysokość Stopy Bazowej znajdzie zastosowanie przy wyliczaniu wszystkich OOL i na mocy niniejszych ustaleń
Stron nie stanowi zmiany niniejszej umowy jeżeli powiększy Stopę Bazową o stawkę procentową nie większą niż iloczyn dwóch punktów
procentowych i ilości miesięcy kalendarzowych między datą podpisania UL przez K a datą zapłaty przez F za PL. Na potrzeby kalkulacji Kwoty
Zdyskontowanej stosuje się Stopę Dyskonta w wysokości 70% kwotowania wskaźnika IRS (Interest Rate Swap), adekwatnego dla okresu, o jaki
skracana jest UL w związku z jej wypowiedzeniem lub wygaśnięciem, publikowanego w dniu kalkulacji Kwoty Zdyskontowanej w systemie
informacyjnym Reuters (na stronie PLNAB6WIRS dla PLN lub EURAB6EIRS dla EUR) na ostatni roboczy dzień miesiąca, poprzedzającego
miesiąc, w którym UL wygasła lub została rozwiązana.

Ktoś z Was się z tym spotkał? Jak to rozumieć?


ODPOWIEDZ