Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
kamil85
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:27

Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: kamil85 »

Witam chciałem wynająć samochód na umowę długoterminową. Podpisałem promesę wpłaciłem pierwszą ratę za samochód. Nie podpisywałem żadnej umowy tylko promesę. Teraz moje pytanie czy mogę zrezygnować z podpisanej promesy bez żadnych konsekwencji finansowych ? Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie zmiana samochodu itp nie potrafią podać konkretnego terminu t firma jest już dla mnie nie wiarygodna. Napisałem że chce zrezygnować i proszę o zwrot pieniędzy. Pani zaczęła wymyślać że przeszkadzam jej w pracy i po złości może wysyłać pieniądze rok. Teraz napisała że czeka na informację leasingową która ma być 29.10.2016 (sobota czy leasing udziela odpowiedzi w sobotę ?) ja niestety nie widzę sensu dalszej współpracy. Proszę o pomoc


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: Jarosław Król »

Ciężko powiedzieć czy możesz zrezygnować bez znajomości treści tej promesy.
Może podaj chociaż nazwę tej firmy.

O jaką informację leasingową chodzi?

Awatar użytkownika
kamil85
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:27

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: kamil85 »

Treść promesy - to jest wynajem długoterminowy przez firmę ona bierze leasing dane zamazane bo nie wiem czy sprawa nie skończy się w sądzie:


PROMESA

Zawarta w dniu 11-10-2016 r.

pomiędzy:
xxxxxxxxxx. z siedzibą xxxxxxxx, ul. xxxxxxxxxxx, KRS xxxxxxxxxxx, NIP xxxxxxxxxx, REGON xxxxxxxxx zwanym Wynajmującym,

a
xxxxxxxxxxxx z siedzibą przy xxxxxxxxxxxx Gdynia, NIP xxxxxxxxx, Regon: xxxxxxxx, tel: xxxxxxxxxxx
zwanymi w dalszej części Najemcą.

§1
xxxxxxxxxxxx deklaruje, że wynajmie na rzecz: xxxxxxxxxxxxxxxx, na okres 59 miesięcy, począwszy od dnia dostarczenia przedmiotu wynajmu: samochód osobowy marki BMW 5 520d xDrive 2015 rok z możliwością jego wykupu.

OPIS SAMOCHODU: BMW 520d xDrive

Silnik 2.0 diesel 190 KM, skrzynia automatyczna 8 biegów, napęd 4x4 xDrive.
Numer oferty: G156419

- faktura VAT 23% 
- 1 właściciel
- bezwypadkowy
- 1 rejestracja 28.08.2015

Lakier: 475, Black Sapphire
Tapicerka: LCOX, Skóra Dakota w tonacji Ostrygowej
Listwy: 4AT, czarne błyszczące

Wyposażenie:
302 Alarm
320 Rezygnacja z emblematu modelu
423 Dywaniki welurowe
428 Trójkąt i apteczka
431 Lusterko wewnętrzne przyciemniane automatycznie
464 Rękaw na narty
465 Dzielona tylna kanapa
488 Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich
494 Ogrzewanie foteli przednich
4UR Oświetlenie orientacyjne
5A1 Diodowe światła przeciwmgielne
5AC Asystent świateł drogowych
5AL Active Protection, system bezpieczeństwa
502 Spryskiwacze reflektorów
508 Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
524 Reflektory adaptacyjne
534 Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa
575 Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V
606 System nawigacji Business
676 Zestaw głośników Hi Fi
710 Kierownica sportowa skórzana M
760 Obramowania Individual Shadow Line, na wysoki połysk
6AC Intelligent Emergency Calling (Inteligentne Połączenie Alarmowe)
6AE Teleservices
6AK ConnectedDrive Services (Usługi ConnectedDrive)
6AM Real Time Traffic Information
6AN Concierge Services (Serwis informacyjny)
6AP Remote Services (Usługi Zdalne)
6NS Pełna bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB
7MF Edycja Sport
Powłoka zabezpieczająca lakier ( kwarcowa ) - GWARANCJA 5 LAT „Drako Detailing”
Zabezpieczenie GPS

Dealer Bawaria Motors gwarantuje:
- 2 lata gwarancji BMW PREMIUM SELECTION do większości samochodów
- 100% autentyczność przebiegu
- brak ukrytych lub dodatkowych opłat
- sprzedaż w oparciu o Fakturę VAT 23%
- ocenę stanu technicznego pojazdu oraz wynik pomiaru grubości powłoki lakierniczej
§2
xxxxxxxxxxxxxxxxx deklaruje, że przedmiot najmu dokładnie opisany w §1 przyjmie w dniu podpisania umowy najmu nie później niż do 7 dni po zarejestrowaniu samochodu.
§3
xxxxxxxxxxxxxxxx deklaruje, że z tytułu wynajmu przedmiotu dokładnie określonych w §1 będzie płacić na rzecz xxxxxxxxxxxxxxxx:
czynsz najmu w wysokości 3.401,88 ZŁ (słownie: trzy tysiące czterysta jeden złotych 88/100) brutto miesięcznie, płatne z góry na podstawie każdorazowo wystawionej faktury.
Ubezpieczenie OC/AC/NNW w 12 ratach po 587.17 zł miesięcznie.
Assistance w cenie
GAP fakturowy do raty 187,68 zł miesięcznie
Opłata wstępna 9.985 zł brutto wpłacona do dnia …………
Opłata rejestracyjna jednorazowa wg faktury.
Opłata za przegląd i wpis do rejestru jako TAXI wg faktury.
Wartość wykupu 18% - 35.946 zł
Wszelkie opłaty związane z eksploatacją samochodu oraz wykonywanie przeglądów i serwisów leżą po stronie Najemcy.
W przypadku uszkodzenia powłoki lakierniczej samochodu należy to zgłosić Wynajmującemu w celu uzupełnienia powłoki ceramicznej zabezpieczającej lakier.
W celu rozpoczęcia procedury leasingowej i rejestracyjnej samochodu opisanego w § 1 Najemca wpłaci wysokość jednomiesięcznego czynszu 3.401,88 zł na konto:
BZ WBK nr 02 1090 2590 0000 0001 3196 5745
§4

Strony deklarują, że zawrą umowę najmu z możliwością wykupu przedmiotu dokładnie określonego w §1 w dniu dostarczenia przedmiotu najmu na okres łącznie 59 miesięcy.
§5
Promesę sporządzono w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarzach po jednej dla każdej ze stron.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: Michał Krupiński »

Witaj,
W tej promesie nie padają żadne daty i jest niewiele konkretów dotyczących wykonania lub niewykonania umowy właściwej. Np.: brak jest trybu zwrotu tej wpłaty uruchamiającej procedurę...
Myślę, że ktoś to dobrze sobie przemyślał, żeby nie była to umowa zadatku, czy zaliczki (nie pada nawet takie słowo), bo sama promesa to jest w zasadzie dokument bez wartości.

Z tym, że w sądzie możesz próbować dochodzić zwrotu tego "zadatku/zaliczki", jeżeli oni dobrowolnie Ci jej nie zwrócą. Możesz nawet próbować jeżeli teraz "odstąpisz" od tej promesy. Ale czy uda się uzyskać zwrot, to niestety ciężko przesądzić, bo to jest kwestia dowodów, sprawności prawnika itd.

Co do samych warunków finansowych, to są bardzo niekorzystne. Nie wiem, czy Ty jesteś zdesperowanym klientem, który ma złą historię kredytową, zadłużenia itp., żeby się na nią decydować? Nie oceniam - po prostu pytam.

Bo jeżeli dobrze widzę cenę tego samochodu, która niedawno widniała w jednym z portali ogłoszeniowych, to sumując wszystkie opłaty wyjdzie Ci koszt całkowity prawie 150%!!! Gdzie normalny leasing z takim wykupem i niską wpłatą powinien mieć koszt około 120%.
Nawet cena GAP jest od czapy.

Podsumowując - korzystanie z oferty takich firm jest drogie, a do tego bardzo ryzykowne, o czym więcej jest tu: Zwracaj uwagę na wiarygodność firm oferujących wynajem długoterminowy
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
kamil85
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:27

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: kamil85 »

Jarosław Król pisze:Ciężko powiedzieć czy możesz zrezygnować bez znajomości treści tej promesy.
Może podaj chociaż nazwę tej firmy.

O jaką informację leasingową chodzi?

Czy firma dostanie leasing czy nie dostanie na samochód który później mają wypożyczyć.

Awatar użytkownika
kamil85
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:27

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: kamil85 »

Tak mam złą historię wiem, że warunki nie powalają ale i tak swoje mogłem zarobić. Czyli mogę zerwać umowę czy nie mogę ? oczywiście umowę zerwać zawsze można ale czy prawnie mam możliwość dochodzić swojego ? chodzi mi tylko o zwrot moich pieniędzy. Firma nie wykonała żadnego ruchu nie poniosła żadnych strat, wydaję mi się że tak ale wole poprosić o radę kogoś mądrzejszego.


Michał Krupiński pisze:Witaj,
W tej promesie nie padają żadne daty i jest niewiele konkretów dotyczących wykonania lub niewykonania umowy właściwej. Np.: brak jest trybu zwrotu tej wpłaty uruchamiającej procedurę...
Myślę, że ktoś to dobrze sobie przemyślał, żeby nie była to umowa zadatku, czy zaliczki (nie pada nawet takie słowo), bo sama promesa to jest w zasadzie dokument bez wartości.

Z tym, że w sądzie możesz próbować dochodzić zwrotu tego "zadatku/zaliczki", jeżeli oni dobrowolnie Ci jej nie zwrócą. Możesz nawet próbować jeżeli teraz "odstąpisz" od tej promesy. Ale czy uda się uzyskać zwrot, to niestety ciężko przesądzić, bo to jest kwestia dowodów, sprawności prawnika itd.

Co do samych warunków finansowych, to są bardzo niekorzystne. Nie wiem, czy Ty jesteś zdesperowanym klientem, który ma złą historię kredytową, zadłużenia itp., żeby się na nią decydować? Nie oceniam - po prostu pytam.

Bo jeżeli dobrze widzę cenę tego samochodu, która niedawno widniała w jednym z portali ogłoszeniowych, to sumując wszystkie opłaty wyjdzie Ci koszt całkowity prawie 150%!!! Gdzie normalny leasing z takim wykupem i niską wpłatą powinien mieć koszt około 120%.
Nawet cena GAP jest od czapy.

Podsumowując - korzystanie z oferty takich firm jest drogie, a do tego bardzo ryzykowne, o czym więcej jest tu: Zwracaj uwagę na wiarygodność firm oferujących wynajem długoterminowy

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: Michał Krupiński »

kamil85 pisze:Czyli mogę zerwać umowę czy nie mogę ? oczywiście umowę zerwać zawsze można ale czy prawnie mam możliwość dochodzić swojego ? chodzi mi tylko o zwrot moich pieniędzy.
Na pewno masz prawo żądać zwrotu i szansę go uzyskać. Jednak zależy to od okoliczności, które ewentualnie będzie badał sąd. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie wynik tego badania, więc nikt odpowiedzialny nie napisze, że na pewno wygrasz. Na pewno masz na to szansę.

Pamiętaj także, że sprawa w sądzie swoje potrwa.... Więc ja zacząłbym od negocjacji z nimi, żeby dobrowolnie oddali wpłatę.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
kamil85
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:27

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: kamil85 »

Dostałem maila od tej firmy, że decyzja leasingowa będzie w sobotę jeżeli będzie negatywna to oddadzą pieniądze. Jeżeli pozytywna podstawią samochód. Tyle że ,już nie wyobrażam sobie współpracy z firmą do której nie mam zaufania oraz z firmą w której włascicelka oskarża grozi policją i obraża moją osobę (mam na to maile oraz nagrania rozmów). Czy mogą zmusić do odebrania samochodu ? Już napisałem rezygnację i prośbę o zwrot. Teraz widocznie chcą zmusić do podpisania umowy i odbioru samochodu.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: Lui »

Żadna znana mi firma leasingowa nie rozpatruje wniosków i nie wydaje decyzji w sobotę.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
kamil85
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:27

Re: Wynajem długoterminowy - Czekam już miesiąc na samochód i co chwilę jest jakieś zwodzenie (autow5minut)

Post autor: kamil85 »

Lui pisze:Żadna znana mi firma leasingowa nie rozpatruje wniosków i nie wydaje decyzji w sobotę.

Dziękuję za odpowiedź. Od pewnego czasu czułem, że firma to jakieś oszustwo. To oficjalnie proszę uważać na firmę autow5minut.pl bo o tą firmę chodzi .


ODPOWIEDZ