Tablice rejestracyjne przy leasingu

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
uzer1

Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: uzer1 »

Witam,
czy przy wzięciu w leasing operacyjny auta osobowego używanego muszą zostać jego oryginalne tablice rejestracyjne poprzedniego właściciela? A jeśli tak to czy można je zmienić na lokalne ?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: Jarosław Król »

uzer1 pisze:Witam,
czy przy wzięciu w leasing operacyjny auta osobowego używanego muszą zostać jego oryginalne tablice rejestracyjne poprzedniego właściciela? A jeśli tak to czy można je zmienić na lokalne ?
Pamiętaj, że właścicielem w dowodzie będzie firma leasingowa i to jej zostaną wydane tablice właściwe dla miasta, w którym ma ona siedzibę lub oddział i w którym zarejestruje samochód.

Czy można zmienić na lokalne? Jeżeli mieszkasz w mieście, w którym wybrany przez Ciebie leasingodawca ma także oddział i może rejestrować samochody w miejscowym wydziale komunikacji, to oczywiście będzie to możliwe. Jeżeli nie mieszkasz w takim miejscu, to niestety nie. Wtedy będą tablice z innego miasta.

Więcej na ten temat: Na kogo zarejestrowany jest samochód w leasingu? Czy mogę wybrać miasto rejestracji?

Awatar użytkownika
uzer1

Re: Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: uzer1 »

Dzięki za odp.

A czy mogą zostać tablice poprzedniego właściciela? - Osoby od której ja biorę auto w leasing.

Auto już ma tablice lokalne zanim zostało wzięte w leasing.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: Jarosław Król »

uzer1 pisze:A czy mogą zostać tablice poprzedniego właściciela? - Osoby od której ja biorę auto w leasing.

Auto już ma tablice lokalne zanim zostało wzięte w leasing.
Stare tablice można zostawić tylko jeśli samochód zostanie przerejestrowany w ramach tego samego miasta lub powiatu.
Jeżeli leasingodawca będzie przerejestrowywał w innym miejscu niż samochód jest obecnie zarejestrowany, to tablice trzeba będzie zmienić na nowe.

Awatar użytkownika
nowiciusz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 12:14

Re: Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: nowiciusz »

A co zrobić gdy przejąłem leasing auta, które ma małe tablice rejestracyjne (auto europejskie) co w świetle prawa jest niedopuszczalne? Zgłosić to firmie leasingowej czy czekać aż policja zabierze mi dowód?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: Jarosław Król »

nowiciusz pisze:A co zrobić gdy przejąłem leasing auta, które ma małe tablice rejestracyjne (auto europejskie) co w świetle prawa jest niedopuszczalne? Zgłosić to firmie leasingowej czy czekać aż policja zabierze mi dowód?
Możesz się zapytać leasingodawcy, choć jak znam życie to nie mają wypracowanej ścieżki postępowania w tej sytuacji, więc może nie być żadnej reakcji.

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: Tablice rejestracyjne przy leasingu

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Temat raczej dla osób stawiających pierwsze kroki w leasingowych tematach, więc korzystając z okazji można polecić ten temat:
Pierwszy leasing - poradnik dla początkujących

a bardziej w temacie tablic:
Na kogo zarejestrowany jest samochód w leasingu? Czy mogę wybrać miasto?
Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu wykupionego z leasingu


ODPOWIEDZ