Getin Leasing trafi pod kontrolę Idea Banku, właściciela Idea Leasing

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Getin Leasing trafi pod kontrolę Idea Banku, właściciela Idea Leasing

Post autor: FmLeasing.pl »

Duża zmiana w spółkach leasingowych kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego.
...
Czytaj dalej: Idea i Getin razem - powstanie największa firma leasingowa w Polsce
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Piegal

Re: Getin Leasing trafi pod kontrolę Idea Banku, właściciela Idea Leasing

Post autor: Piegal »

Oni tak działają niby osobno, ale razem. Jak napisałem opinię o Getin leasing, to zaraz jakiś przedstawicie Idei napisał, że Getin Leasing i Idea Leasing są jedną grupą kapitałową, ale działają jako osobne twory. Są to formalnie odrębne podmioty, jak napisał...

Przy czym o obu są podobne opinie, że oferty samego leasingu są tanie, ale za to opłaty się pojawiają dość wysokie, które potrafią nie raz zaskoczyć. Przy czym mimo wszystko patrząc na całokształt istotniejsza jest chyba jednak rata, czy tam czynsz leasingowy.

W ogóle czytałem jakieś plotki, że Idea Bank ma iść na sprzedaż, ale nie wiem na ile są wiarygodne. O ile leasingi dobrze idą, to z kolei Getin Bank tam jakieś straty przynosił i jest w kiepskiej kondycji finansowej podobno. Idea jest w znacznie lepszej kondycji, dlatego dziwiłoby mnie jakby Pan Leszek Czarnecki ją sprzedał.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Getin Leasing trafi pod kontrolę Idea Banku, właściciela Idea Leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Piegal pisze:Idea jest w znacznie lepszej kondycji, dlatego dziwiłoby mnie jakby Pan Leszek Czarnecki ją sprzedał.
Wcześniej sprzedał EFL i nigdy nie ukrywał tego, że buduje swoje biznesy, żeby gdzieś na końcu je sprzedawać. Getin też miał pójść na sprzedaż, tylko w 2008 roku przyszedł kryzys, a teraz ten bank raczej nie nadaje się do sprzedaży.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Piegal

Re: Getin Leasing trafi pod kontrolę Idea Banku, właściciela Idea Leasing

Post autor: Piegal »

No podobno Getin cienko przędzie. Idea jest w nieco lepszej kondycji.


ODPOWIEDZ