Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 905
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Post autor: FmLeasing.pl »

Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność. Dla przedsiębiorców mających ten dylemat/problem mamy dwa różne poradniki:

Leasing a zawieszenie działalności

Leasing a likwidacja działalności

Prosimy o zadawanie pytań w powyższych sprawach w tym wątku.
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
lukaszp

Re: Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Post autor: lukaszp »

Witam,

prowadze dzialalnosc jednoosobowa i mam umowe leasingowa od czerwca. Od pazdziernika zamierzam zawiesic dzialalnosc. Rozumiem, ze na koncu roku podatkowego moge odliczyc podatek od raty leasingowej z okresu zawieszonej dzialalnosci. Co jednak jesli po tym okresie podatkowym zamkne juz dzialalnosc. Czy bede musial zwrocic ten odliczony podatek od raty leasingowej z okresu zawieszonej dzialalnosci ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Post autor: Lui »

lukaszp pisze:Czy bede musial zwrocic ten odliczony podatek od raty leasingowej z okresu zawieszonej dzialalnosci ?
Nie.

A sprawdzałeś u leasingodawcy co on na to? Na fakt likwidacji?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Post autor: Gość »

Dzieki za odpowiedz :) Jeszcze nie sprawdzalem, ale mysle teraz, ze skoro firma moze byc zawieszona nawet na dwa lata, a moj leasing sie skonczy za 1.5 to moge zamknac firme dopiero jak mi sie skonczy leasing.

Awatar użytkownika
kris.janecki@o2.pl

Re: Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Post autor: kris.janecki@o2.pl »

Witam posiadam leasing ale mam zamiar zawiesić działalność i otworzyć spółkę z o.o
Czy w takim wypadku zwrócić się z prośbą do leasingu o cesję i czy będzie taka możliwość jeśli spółka będzie nowa bez historii?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Mam leasing, ale chcę zawiesić lub zlikwidować działalność

Post autor: Jarosław Król »

kris.janecki@o2.pl pisze: 31 sie 2022, o 21:16 Witam posiadam leasing ale mam zamiar zawiesić działalność i otworzyć spółkę z o.o
Czy w takim wypadku zwrócić się z prośbą do leasingu o cesję i czy będzie taka możliwość jeśli spółka będzie nowa bez historii?
Nie powinno być problemu jeśli jest to przekształcenie. Jeśli nie, to może być trudniej, ale też jest to do przejścia - jest to dość częsta "operacja". Czasem konieczne jest poręczenie "prywatne" dla spółki. Najlepiej będzie jednak zapytać bezpośrednio u źródła, czyli u swojego leasingodawcy, bo każda firma ma swoją własną politykę w tym zakresie.


ODPOWIEDZ