Upadłość A leasing

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
Andrzej432
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2019, o 19:11

Upadłość A leasing

Post autor: Andrzej432 »

Cześć.

Niestety moja spółka staje się niewyplacalna i tonę.. Posiadam także leasing na samochód. Co w takiej sytuacji muszę poczynić i jak to będzie wyglądało jak oddam auto do leasingu..


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Upadłość A leasing

Post autor: Jarosław Król »

Andrzej432 pisze:Cześć.

Niestety moja spółka staje się niewyplacalna i tonę.. Posiadam także leasing na samochód. Co w takiej sytuacji muszę poczynić i jak to będzie wyglądało jak oddam auto do leasingu..
Cześć,
Współczuję.

Czy umowę jeszcze spłacasz, czy jest już zadłużona?
Dużo pozostało do spłaty?

Tak to mniej więcej wygląda: https://www.fmleasing.pl/porady/zakoncz ... zed-czasem

Awatar użytkownika
Andrzej432
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2019, o 19:11

Re: Upadłość A leasing

Post autor: Andrzej432 »

Jarosław Król pisze:
Andrzej432 pisze:Cześć.

Niestety moja spółka staje się niewyplacalna i tonę.. Posiadam także leasing na samochód. Co w takiej sytuacji muszę poczynić i jak to będzie wyglądało jak oddam auto do leasingu..
Cześć,
Współczuję.

Czy umowę jeszcze spłacasz, czy jest już zadłużona?
Dużo pozostało do spłaty?

Tak to mniej więcej wygląda: https://www.fmleasing.pl/porady/zakoncz ... zed-czasem
Spłacam pół roku już auto. Czytałem to już Ale tam nie ma konkretów niestety. Auto chce oddać ale nie będę w stanie spłacać dalej zaległości po oddaniu auta i co w takiej sytuacji ?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Upadłość A leasing

Post autor: Jarosław Król »

Andrzej432 pisze:Spłacam pół roku już auto. Czytałem to już Ale tam nie ma konkretów niestety. Auto chce oddać ale nie będę w stanie spłacać dalej zaległości po oddaniu auta i co w takiej sytuacji ?
To jest chyba dość konkretna informacja, cytuję:
Istnieje możliwość „oddania” przedmiotu leasingu finansującemu, jednak nie zawsze jest to korzystne z finansowego punktu widzenia. Przede wszystkim leasingodawca będzie musiał rozliczyć całą umowę. Rozliczenie polega na tym, że leasingobiorcy naliczone zostaną wszystkie pozostałe raty leasingowe pomniejszone o dyskonto (zasady wyliczania dyskonta określa OWUL do umowy leasingu). Rozliczenie może być też powiększone o należne prowizje - są one wymienione w Tabeli Opłat i Prowizji finansującego.

Wyliczona w ten sposób kwota pomniejszona zostanie o wartość uzyskaną przez leasingodawcę ze sprzedaży zwróconego środka trwałego (lub też zawarcia umowy leasingu z innym leasingobiorcą).

Awatar użytkownika
Andrzej432
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2019, o 19:11

Re: Upadłość A leasing

Post autor: Andrzej432 »

No tak Ale ja nie będę dalej w stanie spłacić pozostałości i co wtedy ?

Awatar użytkownika
palacz

Re: Upadłość A leasing

Post autor: palacz »

Andrzej432 pisze:No tak Ale ja nie będę dalej w stanie spłacić pozostałości i co wtedy ?
Ty w ogóle umiesz czytać?

Oddajesz samochód, spłacić masz resztę rat, ale zwrócony samochód zostanie sprzedany przez firmę leasingową i kasa w ten sposób pomniejszy raty, które jesteś im winien. Im drożej sprzedadzą, tym lepiej dla ciebie, dlatego najlepiej samemu znaleźć nabywcę lub zrobić cesję.


ODPOWIEDZ