Wypowiedziana umowa leasingowa w Idea Leasing

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
PCZ

Wypowiedziana umowa leasingowa w Idea Leasing

Post autor: PCZ »

Witam,

Mam pytanie związane z wypowiedzianą umową i czasem na zwrot przedmiotu leasingu. Sytuacja wygląda następująco.
Leasing w Idea Leasing został mi wypowiedziany nie całe 14 dni temu, do dnia 13 listopada umownie dostałem info że muszę oddać przedmiot, o tym liście dowiedziałem się trochę później ponieważ mam biuro wirtualne przez które przechodzą wszystkie listy i czasami wyjdzie tak że dostaje info o liście z opóźnieniem no i teraz tak wyszło, ale to nie ma żadnego znaczenia termin to termin. Do 13 listopada dostałem również ostateczny czas na spłata zadłużenia czyli 6400 w tym ubezpieczenia 3000 pln. Niestety na razie udało mi się wpłacić jedynie 2500 ponieważ mam trudną sytuacje obecnie w firmie przez jednego klienta z którym miałem stała współprace od dłuższego czasu i która się urwała z dnia na dzień pomimo rozmowy odnośnie kolejnych projektów. No ale to też mój problem ale tylko wspominam dlaczego chwilowo mi się zrobiły zadłużenia.

Wracając do tematu, dzisiaj dzwoniłem z myślą że uda mi się może Pana z windykacji przekonać aby dał mi jeszcze czas do końca następnego tygodnia i wtedy będę mógł opłacić resztę czyli 3900 pln, sądziłem że może dostane szanse skoro widać że chcę współpracować i zrobiłem chociaż przelew na 2500 pln i dostane jeszcze z tydzień czasu na spłatę reszty, niestety jak się domyślacie nie udało mi się wynegocjować jeszcze tygodnia na spłatę reszty jedynie udało mi się wynegocjować jeden dzień a niestety jest to za mało.

Teraz moje pytanie czy faktycznie jak nie zrobię przelewu do 14-stego reszty czyli 3900, leasingodawaca zabierze mi auto ?, czy dadzą mi jeszcze trochę czasu a teraz robią swoją robotę w windykacji naciskając aby odzyskać jak najszybciej zaległość ?.

Czekam na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: Michał Krupiński »

Najprawdopodobniej jeżeli nie zrobisz przelewu do uzgodnionej daty, to sprawa zostanie przekazana do zewnętrznej firmy windykacyjnej, której zadaniem będzie m.in. odebranie Ci samochodu.

Nie oznacza to jednak, że od razu 15go listopada ktoś zapuka do Twoich drzwi...

Bo tak naprawdę nie chodzi o to, żeby ten samochód Ci z miejsca odebrać, tylko, żeby przekazać sprawę do firmy windykacyjnej, bo wtedy leasingodawca będzie mógł obciążyć Cię kolejnymi kosztami (za windykację). Z reguły wynoszą one 1000 - 2000 zł netto (nie wiem niestety ile w Idei).

Będziesz musiał wtedy zapłacić tą kwotę, żeby wznowić umowę, nawet jeżeli nikt nie kiwnie palcem.

Osobiście wątpię, żeby ktoś w ciągu tygodnia się u Ciebie pojawił, ale jeżeli poczekasz dłużej, to już może zacząć robić się problem...

Jakie jest wyjście z sytuacji? Negocjować z leasingodawcą. Ale jeżeli oni mają swoje własne wytyczne, że po X dniach sprawa ma trafić do płatnej windykacji, a data ta właśnie mija/minęła, to raczej nikogo nie przekonasz, żeby jeszcze poczekał.

Dla nich to jest po prostu kasa, a pracownicy od monitorowania płatności/windykacji rozliczani są za skuteczność i wygenerowane dodatkowe pieniądze, a nie pobłażliwość wobec klientów.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
PCZ

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: PCZ »

Witam,

Dziękuję za odpowiedz. Do dzisiaj mam termin spłaty i jak nie spłacę reszty to Pan z windykacji rozpocznie procedury związane z odzyskaniem pojazdu, więc pewnie tak będzie.

Mam takie pytanie jeszcze czy jak mi zabiorą auto i ureguluje zaległość w następnym tygodniu bo już w następnym będę mógł to zrobić, to czy jest szansa na wznowienie umowy i odebranie auta ?, przed licytacją auta ?.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: Tomasz Piotrowski »

PCZ pisze:Mam takie pytanie jeszcze czy jak mi zabiorą auto i ureguluje zaległość w następnym tygodniu bo już w następnym będę mógł to zrobić, to czy jest szansa na wznowienie umowy i odebranie auta ?, przed licytacją auta ?.
Jak najbardziej jest szansa na wznowienie.

Licytacji tak szybko się nie przeprowadza.

Możesz także spróbować jeszcze dziś uzgodnić z leasingodawcą czy sam możesz gdzieś odstawić samochód i odebrać go po zapłacie i wznowieniu.
To może (ale ni musi) zaoszczędzić dodatkowych kosztów.

Awatar użytkownika
PCZ

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: PCZ »

Witam,

Dziękuję za odpowiedz.

Właśnie jestem po telefonie z Panem z windykacji który monitoruje moją sprawę i mówi że nie ma takiej opcji aby wznowić umowę i odzyskać auto jak już im odstawie samochód, mówi że jak odstawie auto to dochodzi do rozliczenia umowy i auto od razu przechodzi do licytacji.

Na razie udało mi się wynegocjować termin do poniedziałku do 12 godziny aby opłacić, jak nie opłacę do 12 to ponoszę koszty windykacyjne i auto też mam tego samego dnia odstawić.

Czy w tym wypadku już faktycznie sprawa będzie zamknięta jak odstawie samochód ?, czy po prostu Pan z windykacji robi swoje i na obecnym etapie mówi że nie ma opcji a jak oddam im auto okaże się jeszcze że mam czas na spłatę reszty do jakiegoś tam terminu ?, jakie procedury ?. Chce wiedzieć wszystko ponieważ zależy mi na tym aby ten leasing zachować tym bardziej że w następnym tygodniu będę miał środki żeby to opłacić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: Michał Krupiński »

PCZ pisze:Czy w tym wypadku już faktycznie sprawa będzie zamknięta jak odstawie samochód ?, czy po prostu Pan z windykacji robi swoje i na obecnym etapie mówi że nie ma opcji a jak oddam im auto okaże się jeszcze że mam czas na spłatę reszty do jakiegoś tam terminu ?, jakie procedury ?. Chce wiedzieć wszystko ponieważ zależy mi na tym aby ten leasing zachować tym bardziej że w następnym tygodniu będę miał środki żeby to opłacić.
Nie ma jakiś konkretnych procedur, które opisane są w umowie lub prawie.

Wątpię, żeby odstawienie samochodu było równoznaczne z brakiem możliwości wznowienia umowy, ale skoro człowiek tak mówi, to ciężko coś z tym zrobić....

Każda firma leasingowa ma swoje własne metody.
Niektóre firmy chcą, żeby im odstawiać samochód na czas do spłaty zadłużenia z wypowiedzianej umowy, inne z kolei nie chcą, bo to tylko dodatkowa robota.

W tym przypadku wygląda na to, że interesuje ich po prostu spłata. Zapłacisz, to dobrze. Nie zapłacisz, to doliczą Ci koszty windykacji (pytałeś ile?).
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
PCZ

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: PCZ »

Nie pytałem się jaka będzie to kwota.

No nic zostaje mi załatwić resztę kwoty na poniedziałek do godz 12 albo oddać pojazd.

Szkoda że nie udało się tutaj na tym forum uzyskać jeszcze jakiejś info od pracownika z Idea Leasing ;).

Pozdrawiam i dziękuję za przesłane odpowiedzi :).

Awatar użytkownika
ttur

Re: Wypowiedziana umowa Leasingowa

Post autor: ttur »

witam.
Idea leasing nie należy do firm z którymi współpraca jest możliwa. miałem podobną sytuację.
Jeżeli nie dokonałeś wpłaty do dnia wyznaczonego w dodatkowym terminie to na 100% wypowiedzą umowę i zabiorą samochód. Na wszelkie próby wyjaśnienia sytuacji odpowiedzą "Powstanie prawa wypowiedzenia umowy leasingu uzależnione jest od bezskutecznego upływu dodatkowego terminu wyznaczonego na piśmie. Zapłata należności, jednakże po upływie takiego terminu, w zasadzie nie stanowi przeszkody w wykonaniu prawa wypowiedzenia umowy przez finansującego"(cytat z pisma Idea Leasing do mnie).
Samochód na licytacji był już po 2 dniach.
Koszty windykacji u mnie ustalili na 5,400 zł.
Na wszelkie pisma odpowiadają w terminie 90 ! dni.
Windykacją zajmuje się Idea Money.
I ostatnia uwaga - zapłacenie wszelkich zaległości i kosztów windykacji nie oznacza że umowa zostanie wznowiona - wręcz przeciwnie raczej nie zostanie.

Awatar użytkownika
zuzka

Re: Wypowiedziana umowa leasingowa w Idea Leasing

Post autor: zuzka »

Panowie

Mam podobna sytuacje i to nie do konca jest tak jak sie wydaje Idea Leasing jest masa praw ktore oni lamia nawet wypowiadajac umowy.
Jesli jestescie przez nichh poszkodowani zapraszam do kontaktu, bo jest nas sporo wiecej. To bezprawie musi sie kiedys skonczyc! Moj nr 725925948

Awatar użytkownika
Leasingobiorczyni

Re: Wypowiedziana umowa leasingowa w Idea Leasing

Post autor: Leasingobiorczyni »

A mi wypowiedzieli wlasnie umowę o czym nawet nie wiedziałam bo po prostu Pan przyszedł pod dom i zakonfiskowal auto dając mi tydzien na spłatę ponad 5000 zl plus koszty holowania i parkingu na ktory samochód został zabrany. Dwa dni przed umówionym terminem zrobilam przelew na 4500 wyslalam mu potwierdzenie oraz omawiając ze w ostatni dzień przez niego wyznaczony - wpłaca brakujące kilkaset złotych. Zależało mi by odebrać samochód w tym terminie. W umówionym dniu okazalo sie ze nie dostanę z samochodu bo pan wyjaśnił ze to nie tylko musi zostać zaksiegowane na koncie ale tez przez pracownika A on za pracowników nie odpowiada. Na moje pytanie czemu od razu nie powiedział że moje potwierdzenia przelewy nic nie dadzą i nie mam tygodnia tylko 3 dni max- na podniesionym tonie powiedzial ze to ja jestem nierzetelnym klientem i powinnam to zapłacić 3 miesiące temu. A ja na to że ok ale umawialam sie z nim na termin A on nie wyjasnil PRAWDZIWEGO TERMINU I jak to dziala A on że nic nie musi wyjaśniać bo ja teraz napozyczalam pieniędzy i myslalam ze Bede jeździć dalej samochodem A on jak będzie chciał to jeszcze mi go miesiac nie odda.
Zapłaciłam resztę pieniędzy. Auta nie mam. Nie wiem czy bede miala i jeszcze nasluchalam sie chamskich odzywek.
POZIOM DNA. Na pewno doniose o tym fakcie na centrale Nawet windykacja powinna mieć jakikolwiek poziom obslugi. A tu -
Poziom ulicznych chłopczykow sciagajacych dlugi za narkotyki.
Gratuluję. Nigdy więcej z ta instytucja .


ODPOWIEDZ