Brak zgody leasingodawcy

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
AACS
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2019, o 14:00

Brak zgody leasingodawcy

Post autor: AACS »

Dzień dobry,

Sprawa wiąże się ze zbyciem przedsiębiorstwa w rozumieniu 55.1 Kodeksu Cywilnego.
Konkretnie chodzi o auta. Moje zapytanie (a w zasadzie trzy jego wersje) dotyczy możliwości działania w sytuacji, gdy leasingodawca nie zgadza się na:
- cesję ogółem
lub
- cesję na danego nowego leasingobiorcę
lub
- cesję na obecnych warunkach?
Czy możemy podjąć jakiekolwiek działania, które pozwoliłyby na zachowanie warunków dla przyszłego leasingobiorcy czy też uzależnieni jesteśmy w tym przypadku całkowicie od dobrej woli leasingodawcy?



Z góry dziękuję za odpowiedź


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Brak zgody leasingodawcy

Post autor: Michał Krupiński »

AACS pisze:Dzień dobry,

Sprawa wiąże się ze zbyciem przedsiębiorstwa w rozumieniu 55.1 Kodeksu Cywilnego.
Konkretnie chodzi o auta. Moje zapytanie (a w zasadzie trzy jego wersje) dotyczy możliwości działania w sytuacji, gdy leasingodawca nie zgadza się na:
- cesję ogółem
lub
- cesję na danego nowego leasingobiorcę
lub
- cesję na obecnych warunkach?
Czy możemy podjąć jakiekolwiek działania, które pozwoliłyby na zachowanie warunków dla przyszłego leasingobiorcy czy też uzależnieni jesteśmy w tym przypadku całkowicie od dobrej woli leasingodawcy?



Z góry dziękuję za odpowiedź
Cześć,
Rozumiem, że sprzedawana firma nie ma osobowości prawnej?
Składaliście wniosek o cesję i został odrzucony? Jeśli został odrzucony, to poznaliście przyczynę (najlepiej nieoficjalną)?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
AACS
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2019, o 14:00

Re: Brak zgody leasingodawcy

Post autor: AACS »

Dzień dobry,
Dziękuję za szybką odpowiedź
Firma ma osobowość prawną - jest to sp. z o.o.
Wniosku pisemnie jeszcze nie składaliśmy, póki co jest to tylko odpowiedź ustna udzielona przez przedstawiciela banku naszemu zarządowi, brak podania przyczyn, raczej nie chodzi o niepewność co do przyszłego leasingobiorcy, ale o zmianę warunków leasingu, ale to tylko przypuszczenia.
Czy to jest praktyka ogólnie stosowana? Jakie mogą być ewentualne koszty przepisania leasingu? Czy można się jakoś odwoływać i czy ma to sens?


ODPOWIEDZ