Procedura kupna auta w leasing

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
matt
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2019, o 22:18

Procedura kupna auta w leasing

Post autor: matt »

Cześć,

Zamierzam wziąć swoje pierwsze auto w leasing, zacząłem zapoznawać się z Państwa stroną i forum, jednakże nigdzie nie mogę znaleźć "pełnego obrazu".
Chciałbym również zaznaczyć, że będzie to mój pierwszy kontakt z salonem samochodowym :oops:

Przechodząc do meritum, jak dokładnie wygląda pełen proces wzięcia samochodu w leasing, kiedy leasingodawca nie jest powiązany z salonem.
1. Pojawiam się w salonie, wybieram model samochodu, wyposażenie, jakieś negocjacje ceny i teraz nie rozumiem, mówię dealerowi to cześć idę poszukać leasingodawcy?
2. Na jakiej podstawie leasingodawca przygotowuje dla mnie ofertę?
3. Na jakiej podstawie dealer zamawia auto?
4. Jak wygląda zawarcie transakcji/umowy pomiędzy mną, leasingodawcą oraz dealerem?
5. W jaki sposób i kiedy odbywa się przelew środków pomiędzy leasingodawcą a dealerem?

Z góry dziękuję za odpowiedź(i)
Mateusz


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Procedura kupna auta w leasing

Post autor: Michał Krupiński »

Cześć,
matt pisze:1. Pojawiam się w salonie, wybieram model samochodu, wyposażenie, jakieś negocjacje ceny i teraz nie rozumiem, mówię dealerowi to cześć idę poszukać leasingodawcy?
W zasadzie tak. Dealer pewnie będzie miał jakieś swoje propozycje finansowania, ale każdy ma prawo sprawdzić alternatywne rozwiązania.
Jest to szerzej opisane tu: Chcę samochód w leasingu. Od czego muszę zacząć?
matt pisze:2. Na jakiej podstawie leasingodawca przygotowuje dla mnie ofertę?
Na podstawie danych, które podasz do kalkulacji, np.:
- marka/model
- rok produkcji
- cena netto
i do tego warunki leasingu:
- wysokość wpłaty własnej
- okres finansowania itp.

Można też wziąć fakturę proforma od dealera z danymi samochodu i ceną, ale na etapie porównywania kosztów leasingu jest to niepotrzebne. Przyda się dopiero do przygotowania umowy.
matt pisze:3. Na jakiej podstawie dealer zamawia auto?
Różnie bywa, ale zazwyczaj jest jakaś umowa zaliczki, którą podpisujesz i wpłacasz kwotę - bez znaczenia, w jaki sposób będzie finansowany samochód.
matt pisze:4. Jak wygląda zawarcie transakcji/umowy pomiędzy mną, leasingodawcą oraz dealerem?
- zamawiasz auto
- podpisujesz umowę leasingu
- leasingodawca płaci do dealera za samochód
- odbierasz samochód
To tak w duży skrócie - bardziej szczegółowo jest to opisane tu: Ile trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?
matt pisze:5. W jaki sposób i kiedy odbywa się przelew środków pomiędzy leasingodawcą a dealerem?
Po podpisaniu umowy, wpłaceniu czynszu inicjalnego i zarejestrowaniu samochodu przez leasingodawcę.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

ODPOWIEDZ