Zgłaszanie szkody

Porady i pomoc w uzyskaniu finansowania pojazdów i sprzętu. Także dyskusje o wynajmie długoterminowym. Sprawy związane z przebiegiem leasingu, użytkowaniem przedmiotu, cesje, wykup i zakończenie umowy
Awatar użytkownika
latosz
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2019, o 11:47

Zgłaszanie szkody

Post autor: latosz »

Witam,

czy możecie doradzić, gdzie powinienem zgłosić szkodę z OC?

Mam leasing w ING Lease, moja polisa w PZU, polisa sprawcy w Ergo Hestia. Ponadto zauważyłem, że mogę też szkodę zgłosić do dealera, u którego chcę mieć przeprowadzoną bezgotówkową likwidację szkody.

PZU odpada bo kombinują z VATem, obecnie zgłosiłem do ING Lease - nie wiem czy będą kombinować z przerzucaniem VAT-u na mnie.

Zależy mi, żeby szkodę usunąć u tego konkretnego dealera, ponieważ tam prowadzę auto. Czy powinienem przenieść szkodę do dealera, żeby mieć większe szanse na likwidację szkody własnie u tego dealera?

Dodatkowo, jeżeli dealer kontaktowałby się w sprawie tej szkody z Ergo Hestia (polisa OC sprawcy) to zgodnie z "zieloną listą" mam większe szanse, że ubezpieczyciel weźmie VAT na siebie.

PS. Czy ubezpieczyciel sprawcy może odmówić wykonania bezgotówkowej likwidacji szkody w wybranym przeze mnie serwisie?


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Zgłaszanie szkody

Post autor: Jarosław Król »

Kwestia tego, czy VAT zostanie pokryty w tym przypadku zależy od ubezpieczyciela, który likwiduje szkodę, czyli ubezpieczyciela OC.

ODPOWIEDZ