[Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
0
Brak głosów
Wszystko w porządku
3
27%
Przeciętnie
1
9%
Czuję niesmak
1
9%
Nigdy więcej
6
55%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Zdegustowany

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Zdegustowany »

Odpowiem odnośnie TAXI. Auto było brane na działalność gospodarczą związaną z przewozem osób ( wynika to z CEiDG ).
Przy sporządzeniu umowy serwisowej brany był pod uwagę maksymalny wg . leasingu limit km tj. 195 000 na trzy lata.
Teraz chcą rekalkulować umowę dlatego że auto będzie jeździło jako TAXI.... ale przecież nie znoszą limitu km, gwarancja na auto mija za 20 000 km, deklaruję wykup po zakończeniu leasingu.
Usługa serwisowa się nie zmienia - nie karzą robić przeglądów np. co 10 000 km.
Dla mnie jest to chore - tym sposobem chcą ode mnie wyciągnąć jeszcze prawie 8 000 zł przy pozostałych 22 ratach.
Czy jedynym rozwiązaniem jest tu Sąd ?
A co do Usugi Serwisowej - w umowie nie ma wyraźnego zapisu że nie można jej wymówić.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Jarosław Król »

Ciężko coś doradzić, bo Toyota Leasing jest firmą, która raczej bez pardonu traktuje klientów w takich sytuacjach - jest to bardzo słaby, nieprzyjazny leasngodawca.

Jeśli rozmowy z nimi nie przyniosą skutku, to faktycznie chyba pozostaje sąd, bo jeśli jest tak jak piszesz, że dla nich to i tak nic nie zmienia, a samochód zamierzasz wykupić (nie jest to wynajem długoterminowy), to zdroworozsądkowo jest to spore nadużycie, żeby teraz bezzasadnie wyciągnąć od klienta dodatkowe pieniądze.

Z tym, że szukałbym pomocy prawnej wśród kancelarii/prawników, którzy mają doświadczenie w sprawach związanych z leasingiem.

Awatar użytkownika
Krzysiek

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Krzysiek »

Witam
NIGDY WIĘCEJ
Auriska wziąłem 4 lata temu i spłaciłem bez problemu.
Od lutego jeżdżę corollą również w leasingu tylko że w Santanderze.
Po trzech miesiącach przyszła mi faktura z toyoty (1700zł) za cytuję
"Opłata z tytułu doprowadzenia pojazdu do stanu dobrego"
Może to normalne (choć autko oddane i sprawdzone jak to Pan z przeglądu przy rozliczeniu mi powiedział IGŁA)
a ja już zapomniałem że miałem aurisa.
Nikt mi nic nie wyjaśnił więc trzeba zapłacić, problem w tym że przelałem kaskę 4 dni po terminie i już mam sprawę w Windykacji i karę 600zł do uregulowania w ciągu 5 dni i nie wiem skąd taka kwota.
Pewnie mój problem jest dość mały w porównaniu do innych opisów ale jak tak się traktuje normalnych klientów to..............
NIGDY WIĘCEJ

Awatar użytkownika
Zbulwersowana

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Zbulwersowana »

Ustalona na etapie zakupu cena i wysokość rat leasingowych ma się nijak do rzeczywistości. Podpisując umowę leasingu domagajcie się stałej wysokości oprocentowania bo inaczej będziecie mieć tak jak ja .... w przeciągu 2 miesięcy już 3 razy podwyższyli mi wysokość raty za samochód... to już wyszło jakieś 2500 zł więcej niż cena początkowa ustalona w dniu zakupu pojazdu. Nie wiem po co człowiek ustala wysokość raty skoro I tak Toyota Bank sobie ją frywolnie podnosi w trakcie trwania umowy!!!!! To jest zwykłe oszustwo... Ciekawe jakie raty będę spłacać w przyszłym roku .... może nawet dojść do 3000zł a płaciłam 2460.... Skandal.... czytajcie uważnie umowy... a zwłaszcza drobny druczek... zostałam nabita w butelkę i czuję się jak frankowicz.... NIGDY WIĘCEJ TOYOTY PRZEZ TO NIE KUPIĘ CHOCIAŻ MIAŁAM JESZCZE ZAPĘDY NA NOWĄ YARISKĘ...
Ale Po tej akcji w Toyota leasing poszukam sobie innego samochodu.... Oszuści..

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Jarosław Król »

Zbulwersowana pisze: 23 lut 2022, o 20:22 Ustalona na etapie zakupu cena i wysokość rat leasingowych ma się nijak do rzeczywistości. Podpisując umowę leasingu domagajcie się stałej wysokości oprocentowania bo inaczej będziecie mieć tak jak ja .... w przeciągu 2 miesięcy już 3 razy podwyższyli mi wysokość raty za samochód... to już wyszło jakieś 2500 zł więcej niż cena początkowa ustalona w dniu zakupu pojazdu. Nie wiem po co człowiek ustala wysokość raty skoro I tak Toyota Bank sobie ją frywolnie podnosi w trakcie trwania umowy!!!!! To jest zwykłe oszustwo... Ciekawe jakie raty będę spłacać w przyszłym roku .... może nawet dojść do 3000zł a płaciłam 2460.... Skandal.... czytajcie uważnie umowy... a zwłaszcza drobny druczek... zostałam nabita w butelkę i czuję się jak frankowicz.... NIGDY WIĘCEJ TOYOTY PRZEZ TO NIE KUPIĘ CHOCIAŻ MIAŁAM JESZCZE ZAPĘDY NA NOWĄ YARISKĘ...
Ale Po tej akcji w Toyota leasing poszukam sobie innego samochodu.... Oszuści..
To chyba jakieś nieporozumienie. Toyota Leasing faktycznie nie jest dobrym leasingodawcą, ale nie jest odpowiedzialna za wzrost stóp procentowych. Rata leasingu rośnie, ponieważ w ostatnich miesiącach kilkukrotnie podniesiono oprocentowanie. Więc raty leasingu rosną praktycznie w każdej umowie kredytowej czy leasingowej.
Oczywiście mogłaś też podpisać umowę ze stałym oprocentowaniem biorąc leasing, ale nie ma nic za darmo. Jej oprocentowanie już na starcie byłoby dużo wyższe. Więc co prawda rata by teraz nie rosła, ale od początku byłaby dość wysoka - prawdopodobnie byłaby nadal wyższa niż obecnie jest pomimo podwyżek stóp.

Polecam dwa nasze artykuły na ten temat:
O ile wzrośnie rata leasingu po podwyżkach stóp?
Stałe czy zmienne oprocentowanie leasingu? Które wybrać?

Awatar użytkownika
Była klientka

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Była klientka »

...niestety przyłączam się do powyższych opinii.
Po zakończonej umowie leasingowej nie pozwolono mi wykupić auta gdyż spóźniłam się z powiadomieniem Toyoty o zamiarze wykupu pojazdu o 4 dni !
Wszelką próbę kontakt telefonicznego kończyłam fiaskiem.Preferowany kontakt e-mailowy owszem ale z tygodniowym oczekiwaniem na odpowiedź.
i zostałam z niczym...ale jakby tego było mało, wystawili mi fakturę za eksploatację samochodu.Rzeczoznawca oszacował ,że moje auto jest bardzo zniszczone .
Niestety mądry Polak po szkodzie ;(

Awatar użytkownika
Effa52

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Effa52 »

Toyota jako firma totalna porażka. Szkoda, bo samochody fajne, dobre i wygodne. Raty mają się nijak do auta i wzrostu stóp procentowych. Co tydzień dostaję podwyższenie raty leasingowej. Jak była Pandemia zaproponowali oczywiście niby zgodnie z tarczą zawieszenie opłat na pół roku. Po czym wystawili faktury po 2 w miesiącu oczywiście naliczając odsetki. Oczywiście ani słowa o tym jak będzie wyglądać ta spłata. Mam 2 auta w Toyota Polska. Jedno w tzw smart plan -najem. Ostrzegam przed tą formą leasingu. Miało być bezproblemowo z oddaniem auta po 2 latach. Zgłaszam, odstawiam i jest oki. Niestety od lutego bujam się z oddaniem auta i nie wiem czy do Sierpnia się wyrobię. Pomijam fakt, że rata za nową wersję mojego auta w salonie, która jest proponowana jest niższa od tej, którą ja po ciągłych podwyżkach płacę za 2,5 letni samochód. Mam wrażenie, że to taka manipulacja klientem. Bierzesz leasing, niska rata, wydaje się , że lepiej nie można było trafić. Po czym co tydzień rano w poniedziałek dostajesz podwyżkę raty uzasadnioną oczywiście. Wstyd Toyota bank i całą waszą politykę. I chociaż z aut jestem bardzo zadowolona to wiem na pewno, że nigdy w życiu nie zwiążę się więcej z tą marką samochodu. Za te cwaniactwo i złe traktowanie klienta.

Awatar użytkownika
Leasingobiorca aigo

Nigdy więcej

Post autor: Leasingobiorca aigo »

Czy toyotaleasing może bez uprzedzenia zmienić w trakcie leasingu wysokość ubezpieczenia malutkiego Aigo z 1600 zł na 4060 zł ? Jak najbardziej! Czy może Cię zarejestrować jednocześnie w dwóch ubezpieczalniach? Okazuje się że tak!
Wybrałam przy podpisywaniu umowy leasingu ubezpieczenie OC/AC/assistance/pozostałe (całość) za około 1660 zł, na samochód o wartości 41 tys (toyota aigo). Leasing na 3 lata, wszyscy milusie bo przecież podpisują umowę z nowym klientem. Zapewnienia, że ustalamy, że będziemy te ubezpieczenie odnawiać co rok automatycznie, że nie muszę nic robić, że jakby nie było to możliwe to się skontaktują przed upływem ważności polisy i będziemy wybierać inne razem. po roku odnowiono beze mnie te same ubezpieczenie, znów zapewnienie że za rok je odnowią. Za rok przychodzi mail, dzień dobry w załączeniu polisa na kolejny rok. A w niej zamiast PZU jest ergo Hestia i kosmiczna kwota 4060 zł...... Szok i niedowierzanie, na ten sam samochód który raczej starzeje się niż wzbiera na wartości i nie jest to bmw za pół banki a małe zwykle aigo?? Co ciekawe jednocześnie przychodzą listy z pzu o braku wypowiedzenia umowy i zadaniem zapłaty. Także Toyotaleasing WBREW ZŁOŻONYM OBJETNICOM I ZAPRANIENIOM podpisała bez jakiegokolwiek kontaktu, telefonu, uprzedzenia mnie inne ubezpieczenie na CHORĄ kwotę. Przy czym nie raczyła nawet wypowiedzieć poprzedniego.
Maile pozostawiają bez odpowiedzi.
Telefonicznie każdy mówi że nic do tego nie ma, że to ktoś inny, albo podają telefon którego nikt nie odbiera.
Masakra, spychologia, na kilkadziesiąt telefonów wszyscy stwierdzili że nie mają na to wpływu.
Wycieczka do siedziby toyotaleasing na Postępu w Warszawie.
Przyjmuje mnie chłopczyk ubrany w jeansu i t-shirt. Nic nie wie lub nic nie może. Twierdzi że maila czyt i czeka na odp z góry. Czytam ale nie odpisał klientowi że dziękuję za maila, zajmiemy się sprawą? Nie odpisałem bo automat powinien odpisać. Cóż.. na kilkanaście maili nikt nie odpisał, ach ten leń automat.
Serio.... To wygląd a jak firma krzak. Brak profesjonalizmu. Brak działania w i Teresie klienta. Co się okazuje...mana prawo ubezpieczyć samochód na dowolną kwotę. Jeśli chcesz zmieć coś do gadania dopłacasz za ten fakt 250 zł. Oczywiście musisz być wróżka, przewidzieć że zrobią cię w trąbę i wbrew ustaleniom zmienia ci ubezpieczenie, a i musisz też przewidzieć że zawczasu musisz sam się wyrejestrować z poprzedniego... Bo oczywiście musiałam zrobić to sama chociaż to oni mnie ubezpieczyli.

Uciekać jak najdalej.
To jest farsa nie firma.

Awatar użytkownika
Kaasia
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2023, o 12:04

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Kaasia »

Spóźnienie się z poinformowaniem Toyota Leasing o chęci wykupu samochodu...
Czy ktoś z Państwa miał z tym do czynienia?

Awatar użytkownika
Nina

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Nina »

Szkoda, ze nie trafiłam na wątek wcześniej, tez zaufałam leasingowi i od początku jest zle, traktują ludzi niepoważnie, są niekompetentni. Odradzam zdecydowanie.


ODPOWIEDZ